Konfiguracja BZWBK24 Internet

Przeglądarka internetowa

Do korzystania z usługi BZWBK24 internet niezbędny jest komputer (lub inne urządzenie) z dostępem do sieci Internet oraz przeglądarka internetowa. W trosce o bezpieczeństwo realizowanych transakcji oraz dla pełnego wykorzystania technologii zastosowanych w usłudze BZWBK24 internet zaleca się korzystanie z najnowszych dostępnych i stabilnych wersji popularnych przeglądarek internetowych. Wszystkie strony serwisu zostały zoptymalizowane i przetestowane w następujących przeglądarkach internetowych: Microsoft Internet Explorer wersja 10.x, 11.x, Mozilla Firefox 26.x, Chrome 32.x oraz Opera 18.x. Inne przeglądarki, a w szczególności Microsoft Internet Explorer wersja 6.x, mogą nie zapewniać pełnego komfortu pracy w usłudze BZWBK24 internet i BZWBK nie może zagwarantować ich poprawnego działania – tym samym klienci z nich korzystający robią to na własną odpowiedzialność.


Niektóre przeglądarki internetowe przechowują w pamięci historię ostatnio przeglądanych stron - nawet jeśli były to strony zaszyfrowane i nastąpiło prawidłowe wylogowanie z usługi BZWBK24 internet. W celu zachowania poufności danych należy zawsze pamiętać o zamknięciu wszystkich okien przeglądarki po wylogowaniu – zwłaszcza jeśli użytkownik korzystał z publicznie dostępnego komputera – np. w kawiarence internetowej.


W nowych wersjach przeglądarek internetowych dostępny jest również specjalny tryb chroniący prywatne dane użytkownika w trakcie pracy w sieci: w Microsoft Explorer od wersji 8.0 (InPrivate), w Mozilla Firefox od wersji 3.5 (Tryb prywatny), w Google Chrome od wersji 1.0 (Incognito), w Apple Safari od wersji 2.0 (Przeglądanie prywatne). W przypadku korzystania z komputera dostępnego publicznie zalecamy skorzystanie z tego trybu. Szczegółowe informacje o włączaniu trybu prywatnego znajdują się w opisach konfiguracji poszczególnych przeglądarek internetowych.


Jednocześnie informujemy, że w celu zachowania najwyższego bezpieczeństwa, należy stosować przeglądarki obsługujące 168-bitową lub 256-bitową siłę szyfrowania. Nie należy korzystać z przeglądarek w wersji beta. Przeglądarka powinna być skonfigurowana w sposób zapewniający poprawne działanie usługi BZWBK24 internet, tzn. mieć uruchomioną i wspomagać obsługę:

  • protokołu SSL 3.0
  • protokołu TLS 1.0
  • Java Script
  • cookies

Dodatkowo ustawienia powinny uniemożliwiać zapisywanie zaszyfrowanych stron na dysk.

Połączenie internetowe

Komputer (lub inne urządzenie), za pomocą którego realizowane jest połączenie, powinien posiadać prawidłowo skonfigurowany dostęp do sieci Internet. W celu uzyskania połączenia należy wprowadzić odpowiednie parametry do aplikacji umożliwiającej to połączenie.

Ze względu na wielość sposobów połączenia z Internetem (modem, sieć lokalna, telewizja kablowa itd.) nie można wskazać jednej instrukcji jego uzyskania. Niezbędnych informacji potrzebnych do skonfigurowania połączenia powinien udzielić dostawca usług internetowych i/lub administrator sieci lokalnej (w przypadku jej wykorzystywania) oraz producent stosowanego oprogramowania.

Poprawnie skonfigurowany dostęp do sieci Internet jest niezbędny do prawidłowego i bezpiecznego korzystania z usługi BZWBK24 internet.

2013 © Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK S. A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000008723, REGON 930041341, NIP 896 000 56 73, kapitał zakładowy i wpłacony 935 450 890 zł.
Bank Zachodni WBK oferuje: konta osobiste, konta walutowe, konta oszczędnościowe, lokaty terminowe, szybkie kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty płatnicze, karty kredytowe, karty przedpłacone (pre-paid) a także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia (np. podróżne, samochodowe, nieruchomości, kart płatniczych). W ofercie dla firm znajdą Państwo m.in.: rachunki firmowe, kredyty na bieżącą działalność, kredyty inwestycyjne oraz usługi faktoringu i leasingu.

Oferta dotycząca usług i cen obowiązuje we wszystkich placówkach i obsługujących klientów jednostkach centralnych Banku Zachodniego WBK S.A.

Infolinia

Infolinia 1 9999 Z zagranicy +48 61 81 19999
Menu infolinii »

Napisz do nas

Zamów produkty online

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Tanio - prowizja 0%, marża od 0,99%

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia