Kontrast
A A A

Konfiguracja BZWBK24 Internet

Przeglądarka internetowa

Do korzystania z usługi BZWBK24 internet niezbędny jest komputer (lub inne urządzenie) z dostępem do sieci Internet oraz przeglądarka internetowa. W trosce o bezpieczeństwo realizowanych transakcji oraz dla pełnego wykorzystania technologii zastosowanych w usłudze BZWBK24 internet zaleca się korzystanie z najnowszych dostępnych i stabilnych wersji popularnych przeglądarek internetowych. Wszystkie strony serwisu zostały zoptymalizowane i przetestowane w następujących przeglądarkach internetowych: Microsoft Internet Explorer wersja 10.x, 11.x, Mozilla Firefox 28.x, Chrome 34.x oraz Opera 18.x. Inne przeglądarki, a w szczególności Microsoft Internet Explorer wersja 6.x, 7.x, 8.x mogą nie zapewniać pełnego komfortu pracy w usłudze BZWBK24 internet i BZWBK nie może zagwarantować ich poprawnego działania – tym samym klienci z nich korzystający robią to na własną odpowiedzialność.


Niektóre przeglądarki internetowe przechowują w pamięci historię ostatnio przeglądanych stron - nawet jeśli były to strony zaszyfrowane i nastąpiło prawidłowe wylogowanie z usługi BZWBK24 internet. W celu zachowania poufności danych należy zawsze pamiętać o zamknięciu wszystkich okien przeglądarki po wylogowaniu – zwłaszcza jeśli użytkownik korzystał z publicznie dostępnego komputera – np. w kawiarence internetowej.


W nowych wersjach przeglądarek internetowych dostępny jest również specjalny tryb chroniący prywatne dane użytkownika w trakcie pracy w sieci: w Microsoft Explorer od wersji 8.0 (InPrivate), w Mozilla Firefox od wersji 3.5 (Tryb prywatny), w Google Chrome od wersji 1.0 (Incognito), w Apple Safari od wersji 2.0 (Przeglądanie prywatne). W przypadku korzystania z komputera dostępnego publicznie zalecamy skorzystanie z tego trybu. Szczegółowe informacje o włączaniu trybu prywatnego znajdują się w opisach konfiguracji poszczególnych przeglądarek internetowych.


Jednocześnie informujemy, że w celu zachowania najwyższego bezpieczeństwa, należy stosować przeglądarki obsługujące 168-bitową lub 256-bitową siłę szyfrowania. Nie należy korzystać z przeglądarek w wersji beta. Przeglądarka powinna być skonfigurowana w sposób zapewniający poprawne działanie usługi BZWBK24 internet, tzn. mieć uruchomioną i wspomagać obsługę:

  • protokołu SSL 3.0
  • protokołu TLS 1.0
  • Java Script
  • cookies

Dodatkowo ustawienia powinny uniemożliwiać zapisywanie zaszyfrowanych stron na dysk.

Przykładowa konfiguracja przeglądarki internetowej

Połączenie internetowe

Komputer (lub inne urządzenie), za pomocą którego realizowane jest połączenie, powinien posiadać prawidłowo skonfigurowany dostęp do sieci Internet. W celu uzyskania połączenia należy wprowadzić odpowiednie parametry do aplikacji umożliwiającej to połączenie.

Ze względu na wielość sposobów połączenia z Internetem (modem, sieć lokalna, telewizja kablowa itd.) nie można wskazać jednej instrukcji jego uzyskania. Niezbędnych informacji potrzebnych do skonfigurowania połączenia powinien udzielić dostawca usług internetowych i/lub administrator sieci lokalnej (w przypadku jej wykorzystywania) oraz producent stosowanego oprogramowania.

Poprawnie skonfigurowany dostęp do sieci Internet jest niezbędny do prawidłowego i bezpiecznego korzystania z usługi BZWBK24 internet.

2013 © Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK S. A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000008723, REGON 930041341, NIP 896 000 56 73, kapitał zakładowy i wpłacony 992.345.340 zł.
Bank Zachodni WBK oferuje: konta osobiste, konta walutowe, konta oszczędnościowe, lokaty terminowe, szybkie kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty płatnicze, karty kredytowe, karty przedpłacone (pre-paid) a także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia (np. podróżne, samochodowe, nieruchomości, kart płatniczych). W ofercie dla firm znajdą Państwo m.in.: rachunki firmowe, kredyty na bieżącą działalność, kredyty inwestycyjne oraz usługi faktoringu i leasingu.

Oferta dotycząca usług i cen obowiązuje we wszystkich placówkach i obsługujących klientów jednostkach centralnych Banku Zachodniego WBK S.A.

Infolinia

Infolinia 1 9999 Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm