Kontrast
A A A

Polecenie zapłaty z rachunku karty kredytowej

Całkowicie bezpieczna, prosta i w pełni zautomatyzowana forma regulowania powtarzających się płatności. Zapewnij sobie wygodę i zapomnij o comiesięcznych płatnościach za czynsz, gaz, wodę, energię elektryczną, telefon, czesne, itp. Wystarczy jeden podpis, a Twoje rachunki będą płaciły się same. W ramach usługi Polecenie zapłaty środki z rachunku karty kredytowej będą przelewane na rachunek Odbiorcy automatycznie, w kwotach i terminach wskazanych na wystawianych przez Odbiorcę fakturach.

Kwoty wynikające z faktur obciążają bezpośrednio rachunek karty kredytowej Posiadacza. Taka dyspozycja jest realizowana bezpłatnie.

Od 1 lutego 2017 roku, w związku ze zmianą Prawa bankowego, Bank Zachodni WBK S.A. zaprzestanie świadczenia usługi polecenia zapłaty z rachunku karty kredytowej.

Dlaczego warto aktywować Polecenie zapłaty?

  • oszczędność czasu – nie tracisz czasu na realizację powtarzających się operacji bankowych
  • wygoda – nie musisz pamiętać o comiesięcznych płatnościach
  • bezpieczeństwo – poprawność działania zapewniają odpowiednie regulacje prawne
  • terminowość transakcji – masz pewność, że płatność będzie uregulowana na czas

Jak to działa? Aktywacja usługi jest jednorazowa i polega na wyrażeniu przez Ciebie zgody na obciążanie rachunku kwotami określonymi przez wierzyciela (odbiorcę płatności). Zgodę na obciążanie rachunku najlepiej złożyć u wierzyciela, wtedy zostanie dostarczona do Twojego Banku przez Odbiorcę lub bank Odbiorcy . Zgodę możesz również złożyć w placówce swojego Banku, a drugi egzemplarz dostarczyć Odbiorcy .

Twój Bank zweryfikuje przesłany przez Ciebie, Odbiorcę , lub jego Bank formularz zgody i zarejestruje go w systemie. Uwaga! Do prawidłowej weryfikacji zgody konieczne jest, aby Twój podpis złożony na formularzu zgody był zgodny ze wzorem złożonym w Banku. Jeżeli nie jesteś pewien, czy pamiętasz swój wzór podpisu, odwiedź najbliższą placówkę Banku.

Od momentu rejestracji Twojej zgody to wierzyciel (odbiorca) inicjuje opłacenie każdej kolejnej należności wynikającej z wystawionej przez niego faktury.

Pamiętaj o przysługujących Ci prawach : możesz odwołać kolejną transakcję jeszcze przed jej wykonaniem, a także domagać się zwrotu wykonanej transakcji w terminie do 8 tygodni od dnia jej realizacji (obciążenia rachunku Twojej karty kredytowej). W każdym czasie możesz również cofnąć swoją zgody na obciążanie rachunku karty kredytowej z tytułu realizacji poleceń zapłaty, wtedy kolejne transakcje nie zostaną zrealizowane.

Usługa Polecenia zapłaty z rachunku karty kredytowej jest bezpłatna.

Zgodę na Polecenie Zapłaty można zgłosić lub odwołać w placówce Banku lub bezpośrednio u usługodawcy.

Zamów kartę

 

2016 © Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK S. A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000008723, REGON 930041341, NIP 896 000 56 73, kapitał zakładowy i wpłacony 992.345.340 zł.
Bank Zachodni WBK oferuje: konta osobiste, konta walutowe, konta oszczędnościowe, lokaty terminowe, szybkie kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty płatnicze, karty kredytowe, a także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia. W ofercie dla firm znajdą Państwo m.in.: rachunki firmowe, kredyty na bieżącą działalność, kredyty inwestycyjne oraz usługi faktoringu i leasingu.

Oferta dotycząca usług i cen obowiązuje we wszystkich placówkach i obsługujących klientów jednostkach centralnych Banku Zachodniego WBK S.A.
Infolinia 1 9999 – czynna całodobowo, opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora.

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm