Kontrast
A A A

Bezpieczeństwo

Wybierz temat:

 1. BEZPIECZNE PIERWSZE KROKI Z APLIKACJĄ BZWBK24 MOBILE

  Zasady bezpiecznego pobierania i aktualizacji aplikacji  

  Rejestracja urządzenia mobilnego  

  Zasady bezpiecznego logowania  

 2. BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z APLIKACJI BZWBK24 MOBILE

  Jak bezpiecznie korzystać z aplikacji BZWBK24 mobile?  

  Limity transakcji  

  Powiadomienia o zmianach na Twoich rachunkach – Alerty24 

  Automatyczne wylogowanie z aplikacji BZWBK24 mobile w przypadku bezczynności użytkownika  

 3. POTWIERDZANIE TRANSAKCJI W APLIKACJI BZWBK24 MOBILE

  Podstawowym sposobem potwierdzania transakcji w aplikacji BZWBK24 mobile jest hasło PIN (maskowane lub niemaskowane ) lub hasło PIN mobile (po wcześniejszej rejestracji urządzenia).Szczegółowe opisy haseł oraz informacje, jak ustanowić bezpieczne hasło znajdziesz TU .

  Rejestracja urządzenia w aplikacji BZWBK24 mobile oraz dodanie telefonu do bazy BLIK wymagają dodatkowej autoryzacji za pomocą smsKodu lub kodu z tokena.

   
 4. UTRATA URZĄDZENIA MOBILNEGO I NARZĘDZI AUTORYZACYJNYCH

  W przypadku utraty, kradzieży, przywłaszczenia, użycia przez osobę nieuprawnioną urządzenia mobilnego oraz narzędzi autoryzacyjnych smsKod lub token oraz w innych uzasadnionych przypadkach należy niezwłocznie zablokować telefon lub tablet:

  • osobiście w placówce Banku,
  • za pośrednictwem Infolinii Banku.
   
 5. USUNIĘCIE URZĄDZENIA MOBILNEGO Z LISTY ZAUFANYCH (ZAREJESTROWANYCH)

  W każdej chwili możesz usunąć urządzenie z listy Twoich zaufanych urządzeń mobilnych. Zrobisz to po zalogowaniu do BZWBK24 internet wybierając z górnego menu Ustawienia => Rejestracja telefonu i tabletu => Usuń.

   
 6. OGÓLNE ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z APLIKACJI BZWBK24 MOBILNEJ

  Poza ww. zaleceniami bezpieczeństwa pamiętaj o przestrzeganiu następujących zasad:

  • Nigdy nie instaluj aplikacji niewiadomego pochodzenia. W ustawieniach dotyczących bezpieczeństwa telefonu wyłącz opcję „Nieznane źródła”, która zezwala na instalację programów o nieznanym pochodzeniu. Instaluj oprogramowanie wyłącznie z zaufanych źródeł – wyłącznie z oficjalnych sklepów producentów systemów operacyjnych (Sklepy Google Play, App Store lub Windows Market Place). Nie instaluj aplikacji przesłanych linkiem przez sms lub wiadomość e-mail.
  • Twój telefon jest małym komputerem, który pracuje w oparciu o system operacyjny. Pamiętaj o aktualizowaniu systemu oraz instalacji dodatkowego oprogramowania antywirusowego.
  • Stosuj hasło dla blokowania telefonu, jeśli Twój telefon na to pozwala. W ten sposób zabezpieczysz telefon przed dostępem osób niepowołanych. Hasło do blokowania telefonu możesz włączyć wybierając tę opcję w ustawieniach Twojego telefonu.
  • Wyłącz „Bluetooth”, jeśli z niego nie korzystasz, aby nie pozwolić na zdalne połączenie z Twoim urządzeniem przez osoby nieuprawnione.
  • Zwróć uwagę na bezpieczeństwo Twojej sieci Wifi. Twoja sieć Wifi powinna być zabezpieczona hasłem, aby uniemożliwić przejęcie danych.
  • Nie korzystaj z aplikacji BZWBK24 mobile przez ogólnodostępną, niezabezpieczoną sieć publiczną. Korzystanie z takiej sieci może skutkować utratą Twoich wrażliwych danych.
  • Stosuj Żelazne zasady bezpieczeństwa
   

2016 © Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK S. A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000008723, REGON 930041341, NIP 896 000 56 73, kapitał zakładowy i wpłacony 992.345.340 zł.
Bank Zachodni WBK oferuje: konta osobiste, konta walutowe, konta oszczędnościowe, lokaty terminowe, szybkie kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty płatnicze, karty kredytowe, a także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia. W ofercie dla firm znajdą Państwo m.in.: rachunki firmowe, kredyty na bieżącą działalność, kredyty inwestycyjne oraz usługi faktoringu i leasingu.

Oferta dotycząca usług i cen obowiązuje we wszystkich placówkach i obsługujących klientów jednostkach centralnych Banku Zachodniego WBK S.A.
Infolinia 1 9999 – czynna całodobowo, opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora.

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm