Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Bank Zachodni WBK dba o bezpieczeństwo polskich szkół – wydał już 110 tysięcy Kart Szkolnych

Ostatnia publikacja: 2014-09-23 16:49

Ponad 110 tysięcy Kart Szkolnych dla uczniów 164 szkół w 44 miastach na terenie całej Polski – to liczby podsumowujące efekty trzech lat funkcjonowania projektu Karta Szkolna, realizowanego przez Bank Zachodni WBK.

Podstawowym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych poprzez uniemożliwienie osobom nieuprawnionym wstępu na teren szkoły. W każdej szkole objętej programem instalowany jest system kontroli dostępu obsługiwany m.in. przez zbliżeniowe karty prepaid. - Karty Szkolne często służą jako identyfikator szkolny, gdyż umieszczane są na nich elementy wyróżniające daną szkołę spośród innych placówek. Ponadto, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, karty mogą łączyć w sobie też wiele innych funkcji: klucza elektronicznego, karty bibliotecznej, karty płatniczej, a także biletu komunikacji miejskiej – mówi Błażej Mika, dyrektor Centrum Rozwoju Kart i Płatności w Banku Zachodnim WBK .

Jedna karta – wiele możliwości

Szerokie zastosowanie Karty Szkolnej znakomicie wpisuje się w działania lokalnych władz, którym zależy na podnoszeniu poziomu cyfryzacji. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie samorządów Kartą Szkolną jest coraz większe. - Warunkiem przystąpienia szkoły do projektu jest zgoda władz lokalnych. Dopiero wtedy placówka może stać się Szkołą Partnerską BZ WBK, z czym wiąże się szereg korzyści. Poza sfinansowaniem systemu dostępowego i kart, Bank dba o edukację ekonomiczną. W praktyce pracownicy lokalnych oddziałów Banku Zachodniego WBK wspierają nauczycieli prowadzących w szkołach lekcje przedsiębiorczości, ekonomii i finansów, wykorzystując specjalne scenariusze zajęć. – mówi Teresa Notz, dyrektor ds. kontaktów społecznych Banku Zachodniego WBK.

Dyrektorzy szkół, w których uczniowie posługują się Kartami Szkolnymi, chwalą projekt: - Bezpieczeństwo to jeden z filarów naszej szkoły i jedna z najważniejszych wartości, o które się troszczymy, dlatego przystąpiliśmy do projektu Karta Szkolna realizowanego przez Bank Zachodni WBK. Dzięki inicjatywie monitorujemy wszystkie wejścia i wyjścia z budynku, a na teren szkoły mogą dostać się tylko osoby wyposażone w kartę, czyli tzw. elektroniczny klucz. Warto też podkreślić, że Karta Szkolna spełnia także szereg innych funkcji, które ogromnie ułatwiają pracę w szkole. Nowoczesne instrumenty finansowe są nam bliskie, a młodzież korzystająca z zasilonych przez rodziców kart uczy się w praktyce gospodarować swoimi środkami finansowymi, co stanowi istotny walor edukacyjny – mówi Elżbieta Sękowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie.

Edukacja od najmłodszych lat

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się także wyprodukowane przez Bank gry edukacyjne o charakterze ekonomicznym, np. Liderzy Europy. Rozgrywki tej zespołowej gry planszowej prowadzone są w szkołach przez pracowników i wolontariuszy Banku Zachodniego WBK. Nową dużą akcją, która zostanie zainicjowana w tym roku szkolnym, jest promująca patriotyzm ekonomiczny – Kupuj u Sąsiada. W działania te wpisują się lokalne programy rabatowe, które powstają z myślą właśnie o posiadaczach Kart Szkolnych. Dzięki integracji projektu Karta Szkolna z programem Santander Universidades, Szkoły Partnerskie mają również niepowtarzalną okazję nawiązania ścisłej współpracy z polskimi uczelniami wyższymi. Wartość dodaną płynącą z integracji obu inicjatyw podkreśla Michał Kuczmierowski, dyrektor programu Santander Universidades w Polsce: - Zadania realizowane przy projekcie Karta Szkolna doskonale uzupełniają się z programem Santander Universidades, do którego przystąpiło już 43 uczelni wyższych z największych ośrodków akademickich w Polsce. Obecni użytkownicy Kart Szkolnych, po zdaniu matury, często w naturalny sposób stają się beneficjentami programu Santander Universidades. Wspierając ich rozwój od najmłodszych lat, lepiej poznajemy ich potrzeby, a co za tym idzie możemy ugruntowywać pozycję Banku Zachodniego WBK, jako instytucji finansowej przyjaznej studentom. O ogromnym potencjale rozwojowym projektu Karta Szkolna świadczy również organizowany co roku Ogólnopolski Kongres Karty Szkolnej. Impreza ta stwarza możliwość nawiązania współpracy pomiędzy Szkołami Partnerskimi i jest płaszczyzną wymiany dobrych praktyk. Podczas kongresów prezentowane są nowatorskie rozwiązania z zakresu edukacji ekonomicznej oraz programy wsparcia szkół na płaszczyznach edukacyjnej i kulturalnej, realizowane przez współpracujące z Bankiem organizacje i instytucje.

O ogromnym potencjale rozwojowym projektu Karta Szkolna świadczy również organizowany co roku Ogólnopolski Kongres Karty Szkolnej. Impreza ta stwarza możliwość nawiązania współpracy pomiędzy Szkołami Partnerskimi i jest płaszczyzną wymiany dobrych praktyk. Podczas kongresów prezentowane są nowatorskie rozwiązania z zakresu edukacji ekonomicznej oraz programy wsparcia szkół na płaszczyznach edukacyjnej i kulturalnej, realizowane przez współpracujące z Bankiem organizacje i instytucje.

Biuro Prasowego
Bank Zachodni WBK
tel.: (+48) 22 586 8040
biuro.prasowe@bzwbk.pl

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm