Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Bank Zachodni WBK partnerem Startup Weekend Wrocław

Ostatnia publikacja: 2017-11-16 12:46

Już w ten weekend, 17-19 listopada, odbędzie się piąta edycja Startup Weekend Wrocław. Celem wydarzenia jest wspieranie lokalnego środowiska młodych, przedsiębiorczych ludzi. Dla nich zaplanowano aż 54 godziny intensywnych warsztatów opartych o mentoring twarzą w twarz z najlepszymi specjalistami z branży technologicznej. Złotym partnerem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.

Startup Weekend to jeden z programów Techstars, globalnej sieci zrzeszającej tysiące przedsiębiorców, mentorów i inwestorów z ponad 150 krajów świata. W każdy weekend odbywa się średnio kilkanaście wydarzeń pod szyldem Startup Weekend. W trakcie spotkań uczestnicy mają możliwość doświadczenia, w bardzo krótkim czasie, jak wygląda proces tworzenia innowacyjnych przedsiębiorstw, aby po zakończeniu prac móc zaprezentować swoje projekty przed członkami jury – inwestorami i doświadczonymi przedsiębiorcami.

W weekend we Wrocławiu zorganizowanych zostanie aż 54 godziny intensywnych, zindywidualizowanych warsztatów opartych o mentoring twarzą w twarz z najlepszymi specjalistami z branży technologicznej. Wśród mentorów pochodzących z pięciu krajów znajdują się m.in. Mike Szyndel, współzałożyciel Stagelink – firmy, która pomaga planować wydarzenia kulturalne, Derk Steemers, ekspert strategii cyfrowych, czy Tomasz Karwatka, właściciel Divante, która wspiera sprzedaż produktów online.

Zarejestrowani uczestnicy wydarzenia spotkają się już w piątek wieczorem, 17 listopada, aby połączyć się w zespoły i pracować nad projektami, które zostały przez nich wspólnie wybrane w procesie głosowania. Będą mieli też możliwość skonsultowania się przez Skype z mentorami i uczestnikami Startup Weekendu, który równocześnie odbywać się będzie w Orleanie we Francji.

- Startup Weekend, którego jesteśmy partnerem, to wydarzenie organizowane po to, aby inspirować do rozwoju tych, którzy mają ciekawe pomysły na biznes. Mogą to być studenci, pasjonaci nowych technologii, programiści, graficy czy marketingowcy. Bez względu jednak na to, w jakiej dziedzinie działają, łączy ich pasja do innowacji. Kluczową wartością projektu jest jego międzynarodowy charakter. Dzięki temu uczestnicy mogą wymieniać się doświadczeniami z osobami z innych krajów – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych w Banku Zachodnim WBK.

Jak się zarejestrować?

Startup Weekend Wrocław odbędzie się w najbliższy weekend 17-19 listopada w biurze OpsTalent przy ul. Ślężnej 132 we Wrocławiu. Rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie: http://bit.ly/2xlcXKf. W cenie pakietu, oprócz opieki mentorskiej i networkingu, uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie oraz kilka niespodzianek od organizatorów. Bank Zachodni WBK dla zainteresowanych przygotował specjalny kod promocyjny na bilety (zniżka 25%). Wystarczy wpisać kod: SWWroLovesBZWBK przy zakupie biletów na Eventbrite.

Startup Weekend w liczbach

Startup Weekend to część globalnej inicjatywy, firmowanej przez Google i Techstars. Dotychczas już ponad 350 tys. uczestników wzięło udział w 4500 wydarzeń, zorganizowanych w 1300 miastach ze 150 krajów świata. Wrocław gości Startup Weekend po raz piąty. W czterech poprzednich edycjach, jak i wydarzeniach im towarzyszących, uczestniczyło ok. 500 osób.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm