Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Bank Zachodni WBK razem z WORD Warszawa promuje bezpieczeństwo na polskich drogach

Ostatnia publikacja: 2017-09-20 12:16

W ubiegłym roku ponad 25 tysięcy osób odebrało w Warszawie uprawnienia do kierowania samochodem osobowym. Kształcenie młodych kierowców nie powinno jednak kończyć się na zdaniu egzaminu państwowego - przed nimi jeszcze wiele nauki i nabywania doświadczenia. W tym celu Bank Zachodni WBK podjął współpracę z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, aby w ramach projektu „Jak Jeździsz” w placówkach WORD promować odpowiedzialne zachowania za kierownicą oraz kulturalną jazdę.

Statystyki są nieubłagane – wciąż najwięcej wypadków drogowych powodowanych jest przez kierowców w przedziale wiekowym 18-24 lata. „Niewielkie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu przekłada się na nieprawidłową ocenę sytuacji na drodze, a brak wyobraźni na nieumiejętność przewidywania skutków swoich zachowań. Umiejętność właściwej oceny odległości i prędkości pojazdów, uwzględnienie zachowania innych kierujących przychodzą z czasem, wraz z liczbą przejechanych kilometrów” – twierdzi Dariusz Marek Szczygielskiego, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

Bank Zachodni WBK od prawie dwóch lat z powodzeniem realizuje projekt „Jak Jeździsz”, który promuje odpowiedzialne zachowanie kierowców zwiększając tym samym bezpieczeństwo na drodze. „W związku z rozwojem projektu postanowiliśmy nawiązać współpracę z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, aby poza komunikacją w mediach społecznościowych, gdzie skupiamy ponad 70 tysięcy fanów, zwrócić uwagę na edukację młodych kierowców na poziomie lokalnej społeczności” – powiedziała Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych. Ambasadorem akcji jest jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych kierowców wyścigowych w Polsce – Kuba Giermaziak.

We współpracy z ekspertami z WORD Warszawa przygotowano materiały edukacyjne skierowane do osób zdających egzamin na prawo jazdy – m.in. plakaty oraz poradniki „ABC Młodego Kierowcy”. Na potrzeby projektu powstał film animowany promujący kulturalne zachowanie na drodze, emitowany w trzech warszawskich miejscach egzaminowania kierowców – przy Odlewniczej, Radarowej i na Bemowie. Dodatkowo każda osoba odwiedzająca główną placówkę WORD Warszawa przy ul. Odlewniczej 8 może wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne zestawy wyposażenia samochodowego – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań znajdujących się na ekranie dotykowym usytuowanym w Sali Rejestracji Egzaminowanych.

Bank Zachodni WBK nie wyklucza w przyszłości rozszerzenia akcji na kolejne ośrodki ruchu drogowego w Polsce.

 

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm