Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Bank Zachodni WBK wspiera młodych kierowców

Ostatnia publikacja: 2017-12-05 09:18

5 tysięcy stołecznych kursantów skorzystało ze wspólnej akcji edukacyjnej Banku Zachodniego WBK oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, której celem jest promowanie odpowiedzialnego zachowania na drodze oraz kulturalnej jazdy wśród przystępujących do egzaminów na prawo jazdy. To już kolejna inicjatywa, którą bank przeprowadził w ramach Jak Jeździsz, projektu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Podczas trwającej trzy miesiące akcji Bank, we współpracy z ekspertami z WORD Warszawa, przygotował szereg działań edukacyjnych w trzech warszawskich miejscach egzaminowania kierowców: przy ul. Odlewniczej i Radarowej oraz na Bemowie.

- Od dwóch lat z powodzeniem realizujemy projekt Jak Jeździsz, w który zaangażowało się już ponad 80 tysięcy fanów w mediach społecznościowych. Naszą ambicją jest przeniesienie pozytywnych przykładów i wyników osiągniętych w świecie wirtualnym do świata realnego. Zależy nam, aby zwracać uwagę na edukację młodych kierowców również na poziomie lokalnej społeczności. Dlatego nawiązanie współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie było dla nas naturalne. Dzięki pozytywnemu odbiorowi naszej wspólnej akcji nie wykluczamy jej rozszerzenia na kolejne ośrodki, w innych miastach Polski – powiedziała Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych w Banku Zachodnim WBK.

W ramach inicjatywy, aż 5 tysięcy warszawskich kursantów otrzymało edukacyjny poradnik ABC Kierowcy. Jest to kompendium wiedzy z zakresu rejestracji pierwszego samochodu, zakupu obowiązkowego i dodatkowego ubezpieczenia, techniki jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku. We wszystkich wymienionych ośrodkach emitowane były również specjalne animacje o bezpieczeństwie na drodze, które uzupełniała komunikacja na plakatach. Dodatkowo, w głównej placówce przy ul. Odlewniczej kursanci mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym konkursie. Dzięki interaktywnej aplikacji zamieszczonej na ekranie dotykowym, każdy mógł sprawdzić podstawową wiedzę z zakresu ruchu drogowego przed egzaminem. Najlepsi otrzymali nagrody, czyli akcesoria samochodowe. Celem konkursu było też odkrycie w jaki sposób przyszli kierowcy widzą kulturalną i odpowiedzialną jazdę na drodze.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Naturalną rzeczą jest, że instruktorzy szkolą swoich kursantów, by nauczyć ich samodzielnej, bezpiecznej jazdy, podejmowania trafnych decyzji i unikania zagrożeń. Wszelkie dodatkowe działania edukacyjne kierowane do kierowców bez wątpienia wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prawie 4 tysiące osób miesięcznie w naszym województwie zdobywa uprawnienia do kierowania pojazdami. Ważne, żeby egzamin na prawo jazdy nie był końcowym elementem procesu doskonalenia kierowców – powiedział Dariusz Marek Szczygielski, Dyrektor WORD w Warszawie.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm