Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Innovation Day – Bank Zachodni WBK zaprasza startupy do współpracy

Ostatnia publikacja: 2018-02-22 08:31

Bank Zachodni WBK, we współpracy z funduszem Santander InnoVentures, spotka się z młodymi firmami z sektora fintech. Startupy, specjalizujące się w rozwiązaniach z obszaru usług finansowych, mogą zaprezentować swoje pomysły podczas Innovation Day 21 lutego br. w Warszawie.

Startupy, które ostatecznie zaprezentują swoje usługi podczas Innovation Day, zostały wytypowane przez Biuro Innowacji Cyfrowej BZ WBK. Eksperci banku oceniali pomysły, m.in. pod kątem innowacyjności, potencjału do wdrożenia oraz stopnia dopasowania proponowanych rozwiązań do potrzeb klientów.

‒ Jesteśmy naturalnie zainteresowani możliwością współpracy z podmiotami, które mogą dostarczyć realną wartość dla klientów oraz naszej organizacji. Dlatego aktywnie monitorujemy rynek startupów. Dla firm wkraczających w obszar fintech, bardzo ważna jest możliwość skonfrontowania oferowanych rozwiązań z oczekiwaniami sektora bankowego oraz ocena wyspecjalizowanego międzynarodowego inwestora. Dzięki temu mogą rzetelnie ocenić potencjał swoich pomysłów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Jesteśmy przekonani, że wspierając swym doświadczeniem najbardziej obiecujące projekty, promujemy nie tylko polskie innowacje, ale także tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, realizując hasło „Bank Jaki Chcesz” ­‒ powiedział Dariusz Paczewski, Dyrektor Biura Innowacji Cyfrowej Banku Zachodniego WBK.

Pomysły prezentowane podczas Innovation Day będą oceniane przez ekspertów, należącego do Grupy Santander, funduszu CVC Santander InnoVentures, dysponującego budżetem 200 mln USD na inwestycje w sektor fintech.

‒ Jako strategiczny fundusz inwestycyjny poszukujemy technologii, które odpowiadają priorytetom innowacyjnym Grupy Santander. Obecnie koncentrujemy się na rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji, technologii blockchain oraz robotic process automation (RPA). Pomimo globalnego charakteru, uważnie analizujemy rozwiązania dostępne na lokalnych rynkach. Każdego roku spotykamy się z przedstawicielami ok. 500 startupów z całego świata, ale inwestujemy tylko w około 5 do 7 firm rocznie. Polska ma w tym zakresie duży potencjał, bo tutaj sektor fintech szybko się rozwija, a wraz z nim zdolność do tworzenia rozwiązań technologicznych o międzynarodowym zasięgu ­­‒ powiedział Manuel Silva, Partner i Head of Investments w Santander InnoVentures.

Innovation Day odbywa się w Warszawie 21 lutego br. w Centrum Relacyjnym Banku Zachodniego WBK. Projekt jest elementem działań realizowanych w kontekście współpracy banku z sektorem fintech.

InnoVentures to fundusz CVC (corporate venture capital) o wartości 200 mln USD. Ma za zadanie znaleźć, zakwalifikować i strategicznie zainwestować w firmy fintech, które mogą tworzyć strategiczne więzy z Santander i pomóc Santander w innowacjach w celu osiągnięcia zarówno doskonałości operacyjnej, jak i oferowania lepszych usług dla klientów. Fundusz, który zrealizował 20 inwestycji w ciągu czterech lat od założenia, inwestuje w firmy z całego świata, które wprowadzają innowacje w całym łańcuchu wartości fintech, m.in. w takich dziedzinach, jak: sztuczna inteligencja, płatności, kredyty, banking-as-a-service, dostęp do usług finansowych.

Więcej informacji na temat Santander InnoVentures na santanderinnoventures.com.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm