Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Już blisko 100 tys. elektronicznych legitymacji z funkcją płatniczą w Polsce

Ostatnia publikacja: 2017-03-29 11:50

Smartcard, czyli elektroniczna legitymacja z funkcją płatniczą, to innowacyjny projekt, który od wielu lat jest rozwijany na całym świecie w ramach Santander Universidades. W tym tygodniu, 30 i 31 marca 2017 r. w Warszawie odbędzie się V International University Smart Card Congress.

Smartcard jest częścią globalnego projektu realizowanego przez Grupę Santander, głównego akcjonariusza Banku Zachodniego WBK, w ramach Santander Universidades. Do tej pory wydanych zostało prawie 9,1 milionów legitymacji studenckich na 280 uczelniach z 12 krajów, w których działa Santander Universidades.

Już w tym tygodniu, 30 i 31 marca br., po raz pierwszy w Polsce, w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się kongres w całości poświęcony cyfryzacji uczelni wyższych z udziałem przedstawicieli najbardziej prestiżowych uniwersytetów z całego świata.

- Globalny projekt Santander Universidades pokazuje, jak wyjątkową jakość i charakter może mieć współpraca między światem biznesu i nauki. W Polsce ma to szczególne znaczenie, bo w naszym kraju cały czas istnieje ogromna potrzeba, aby wzmacniać wymianę know-how i scalać oba środowiska. Dlatego fakt, że w tym roku International University Smart Card Congress odbywa się w Warszawie ma znaczenie symboliczne. To podkreślenie, że dzięki Santander Universidades udało się w naszym kraju wyznaczyć nowe standardy współpracy uczelni i podmiotów komercyjnych, określić, co jeszcze możemy wspólnie z uczelniami zrobić i jednocześnie zachęcić je do wspólnych działań. – mówi Artur Sikora, CMO Banku Zachodniego WBK

International University Smart Card Congress to seria cyklicznych spotkań, które Globalna Dywizja Santander Universidades organizuje regularnie od 2013 r. na największych uczelniach na świecie. Głównym założeniem konferencji jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, ale też przestrzeni do współpracy między środowiskiem akademickim i biznesem.

W tym roku gośćmi konferencji będą m.in. przedstawiciele z Uniwersytetów z Hiszpanii, Chile, Brazylii i Polski. Podczas prelekcji z udziałem liderów branży IT dyskutować będą m.in. o nowych możliwościach wykorzystania potencjału rewolucji technologicznej w szkolnictwie wyższym, w tym m.in. o zyskującym coraz większa popularność w Polsce programie „USC Banco Santander”.

W programie wydarzenia znalazły się też prelekcje dotyczące uczelnianych aplikacji mobilnych, zastosowań podpisów elektronicznych czy systemów IT do zarządzania uczelniami, a także sesje networkingowe umożliwiające integrację uczestników konferencji pochodzących z kilkunastu państw.

Szczegółowa agenda znajduje się w załączeniu, a więcej informacji na stronie
http://eventos.observatoriotui.com/7628/detail/v-international-university-smart-card-congress.html

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm