Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku Zachodniego WBK potrójnie nagrodzony

Ostatnia publikacja: 2017-10-12 11:35

W 11. edycji konkursu Raporty Społeczne, Bank Zachodni WBK otrzymał dwie nagrody główne przyznane przez internautów i dziennikarzy oraz wyróżnienie jury za wartość edukacyjną. Bank Zachodni WBK to jedyna instytucja z branży finansowej nagrodzona w tym konkursie.

Do tegorocznej edycji konkursu Raporty Społeczne została zgłoszona rekordowa liczba raportów – aż 44. Nagrody za najlepsze prace zostały przyznane w siedmiu głównych kategoriach. Jury eksperckie i dziennikarskie przyznało również wyróżnienia.

Wśród najwyżej ocenionych raportów społecznych trzykrotnie znalazła się praca Banku Zachodniego WBK. Bank został doceniony przez czytelników raportu – na podstawie wyników głosowania online otrzymał „Nagrodę Internautów”. Drugą nagrodę przyznali dziennikarze w uznaniu za kompleksowość, transparentność i ciągłe postępy w realizacji zasad zrównoważonego rozwoju. Natomiast jury przyznając swoje wyróżnienie doceniło wartość edukacyjną raportu.

- Raport społeczny publikujemy już po raz czwarty, i po raz czwarty otrzymujemy za niego nagrodę. Warto podkreślić, że część firm, w tym banki, dopiero od tego roku mają obowiązek raportowania niefinansowego. Fakt, że do końca 2016 roku zostało wydanych ponad 300 raportów CSR czy zrównoważonego rozwoju, świadczy o tym, że obszar ten jest bardzo istotny dla firm. Raport Banku Zachodniego WBK to wyraz naszej transparentności działań i gotowości do podsumowywania nie tylko naszych wyników finansowych, ale aktywności podejmowanych w obszarach pozafinansowych, istotnych dla naszych klientów. Tylko w ubiegłym roku takim działaniami objęliśmy blisko 120 tys. osób, realizując projekty edukacyjne, niwelujące skutki wykluczenia społecznego czy zwiększające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Większość z nich to projekty długofalowe, gdyż wychodzimy z założenia, że tylko dzięki konsekwencji możemy doprowadzić do realnych zmian . – mówi Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością w Banku Zachodnim WBK.

Bank Zachodni WBK zgłosił swój pierwszy raport społeczny do konkursu w 2014 roku i od tamtej pory co roku otrzymuje nagrody. W sumie bank otrzymał już trzy wyróżnienia, dwie nagrody dziennikarzy oraz trzy nagrody internautów.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku, a jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte. Wyróżnienia otrzymują te przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą swoją działalność z uwzględnieniem interesu społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w jasny, przejrzysty i wiarygodny sposób zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach.

Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu 2016 Banku Zachodniego WBK jest dostępny na stronie: https://raport.bzwbk.pl.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm