Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Rusza nabór wniosków na kolejny okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus”

Ostatnia publikacja: 2018-06-12 15:18

Rusza nabór wniosków na kolejny okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus”. Od 1 lipca wnioski można składać w bankowości internetowej BZWBK24.

Główne zasady programu „Rodzina 500 plus” pozostają bez zmian. W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieni się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1200 złotych w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Oprócz bankowości internetowej Banku Zachodniego WBK, wnioski o dofinansowanie w programie można składać drogą online również przez: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia i PUE ZUS. Od 1 sierpnia, wnioski można też składać tradycyjnie, w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Na stronie Banku Zachodniego WBK https://www.bzwbk.pl/bankowosc-elektroniczna/bzwbk24-internet/500plus/500plus.html od 1 lipca znaleźć będzie można więcej informacji o programie „Rodzina 500 plus” oraz instrukcje jak złożyć wniosek o świadczenie.

Równocześnie, od 1 lipca rusza nabór na świadczenia w ramach nowego, rządowego programu „Dobry Start”. „Dobry Start” to 300 zł dofinansowania wypłacanego raz w roku, na wyprawkę szkolną dla uczniów, bez względu na dochód rodziny. Wyprawkę otrzymają uczniowie do 20 lub, w przypadku niepełnosprawności, do 24 roku życia, z wyłączeniem dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 idą do przedszkola lub tzw. „zerówki”. Świadczenie nie podlega opodatkowaniu, egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustaleniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Od lipca w bankowości internetowej BZWBK24 (w zakładce eUrząd) klienci znajdą informacje o programie oraz będą zachęcani do założenia Profilu zaufanego. Od 1 lipca do 30 listopada br. klienci, identyfikując się Profilem zaufanym, będą mogli złożyć wniosek o świadczenie na stronie przegotowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (empatia.mrpips.gov.pl) lub na stronie Profilu zaufanego (pz.gov.pl). Od 1 sierpnia będzie można również składać wnioski w sposób tradycyjny, w formie papierowej w urzędach miasta/gminy.

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane również przez: urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie). Samorząd może też wskazać inną jednostkę organizacyjną do realizacji tego zadania.

Wnioski i terminy dotyczące Programu „Dobry Start”:

  • Dla prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków „Dobry Start” złożonych do 31 sierpnia br. gminy wypłacą świadczenie najpóźniej 30 września br.
  • Dla prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków „Dobry Start” złożonych od 1 września do 30 listopada br. gminy wypłacą świadczenie najpóźniej w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku
  • Podane terminy są terminami maksymalnymi - organ prowadzący w gminie może wypłacić świadczenie wcześniej
  • Decyzje administracyjne będą przesyłane tylko w przypadku ewentualnej odmowy. W każdej innej sytuacji, jeżeli dziecko spełni wymogi, świadczenia będą wypłacane bez decyzji administracyjnych – organ prowadzący wyśle potwierdzenie na adres e-mail wskazany we wniosku. Należy zwrócić szczególną uwagę na adres zamieszkania, który podawany jest we wniosku. Na jego podstawie wniosek zostanie przekazany do odpowiedniego Organu prowadzącego postępowanie w gminie (adres zamieszkania nie musi być zgodny z miejscem zameldowania).

Szczegóły dotyczące ustawy i zasad programu „Rodzina 500 plus” oraz „Dobry Start” dostępne są na stronie internetowej:www.obywatel.gov.pl. Szczegóły oferty Banku Zachodniego WBK dostępne są na bzwbk.pl. Stan na 12.06.2018.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm