Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Biuro Prasowe

Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Apple Pay już dostępne dla klientów Banku Zachodniego WBK 2018-06-19 Usługa zapewnia łatwe w obsłudze i bezpieczne płatności, chroniące prywatność użytkownika

Rusza nabór wniosków na kolejny okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus” 2018-06-12 Rusza nabór wniosków na kolejny okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus”. Od 1 lipca wnioski można składać w bankowości internetowej BZWBK24.

Motoryzacja niezmiennie za kółkiem polskiego eksportu 2018-06-04 Z rankingu „TOP10 polskich hitów eksportowych” przygotowanego przez Bank Zachodni WBK we współpracy z Exact Systems wynika, że w 2017 roku Polska najczęściej eksportowała produkty motoryzacyjne, które na 1. pozycji utrzymują się już od 10 lat. Aż trzy towary z tej kategorii – części i akcesoria do samochodów, samochody osobowe oraz ciężarówki – uplasowały się w pierwszej dziesiątce zestawienia i łącznie odpowiadają za ponad 10% polskiego eksportu. Autorzy rankingu zwracają uwagę, że w ciągu 2 najbliższych lat automotive pozostanie najbardziej perspektywicznym działem polskiego eksportu. W perspektywie długoterminowej do utrzymaniu pozycji potrzebna będzie jednak dywersyfikacja rynków zbytu poza kraje UE oraz wzmocnienie innowacyjności przemysłu motoryzacyjnego z naciskiem na auta elektryczne i autonomiczne.

Bezpłatne przelewy natychmiastowe w Koncie Jakie Chcę. Od 8 sierpnia nowa Taryfa Opłat i Prowizji w BZ WBK. 2018-05-30 Bank Zachodni WBK wprowadza nową Taryfę Opłat i Prowizji (TOiP). Ważną zmianą jest zniesienie opłat za przelewy natychmiastowe Express Elixir, Przelewy 24 oraz BlueCash dla posiadaczy Konta Jakie Chcę. Bank zdecydował o rezygnacji z tych opłat, ponieważ klienci wskazali, że istotne są dla nich bezpłatne przelewy natychmiastowe. Także od 8 sierpnia br. Klienci będą mogli m.in. otworzyć kilka kont systematycznych.

Producenci żywności szukają rynków zagranicznych przy wsparciu… banku 2018-05-22 Ruszyły spotkania networkingowe dla branży spożywczej w ramach VI. edycji ogólnopolskiego Programu Rozwoju Eksportu (PRE). Podczas pierwszego dwunastu polskich eksporterów owoców i warzyw zaprezentowało się hiszpańskim hurtownikom i importerom z Merca Madrid, największej giełdy towarowej w Europie, których do Polski zaprosił Bank Zachodni WBK. Prezentacje i spotkania były bardzo… owocne.

2/3 naukowców przekonanych, że współpraca uczelni i biznesu to priorytet 2018-05-21 Promowanie dostępu do rynku pracy dzięki umowom z przedsiębiorcami, digitalizacja zasobów i lepsze zaplecze do badań naukowych – to priorytety dla uczelni wyższych wskazane przez naukowców z całego świata zapytanych przez IPSOS. Wyniki badań to element przygotowań do IV Międzynarodowego Spotkania Rektorów w Salamance, które zaczęło się 21 maja i potrwa do 22 maja. Główne zagadnienia, które poruszą naukowcy to: digitalizacja, badania naukowe i wpływ kształcenia wyższego na społeczeństwo. Patronem wydarzenia jest Grupa Santander.

Akcjonariusze zadecydowali o zmianie nazwy Bank Zachodni WBK na Santander Bank Polska S.A. 2018-05-16 Podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia Akcjonariusze Banku Zachodniego WBK S.A. przyjęli uchwałę w sprawie zmiany nazwy Banku na Santander Bank Polska S.A. oraz zmiany siedziby rejestrowej na Warszawę.

Salamanka światową stolicą szkolnictwa wyższego – IV Międzynarodowe Spotkanie Rektorów „Universia” 2018-05-14 Ponad 600 rektorów i nauczycieli akademickich z całego świata, polityków, przedsiębiorców oraz przedstawicieli międzynarodowych instytucji weźmie udział IV Międzynarodowym Spotkaniu Rektorów „Universia” , które odbędzie się w dniach 21-22 maja br. w Salamance.

Bank Zachodni WBK ułatwia bankowanie małym i średnim firmom 2018-05-11 Bank Zachodni WBK uruchomił pilotaż obsługi klientów MŚP przez Zdalnych Doradców Firmowych. Nowe rozwiązanie umożliwia przedsiębiorcom szybki i wygodny kontakt z osobistym doradcą za pomocą telefonu, komputera, laptopa czy tabletu, z każdego miejsca w Polsce i na świecie. Zdalni Doradcy Firmowi dają też dostęp do większej liczby produktów, które dotychczas były niedostępne w kanałach zdalnych.

Multikanałowe placówki Banku Zachodniego WBK 2018-05-10 Bank Zachodni WBK otwiera placówki nowego typu. Zmodernizowane oddziały wraz z uruchamianymi strefami BZ WBK, które pojawią się w centrach handlowych, umożliwią klientom, w komfortowych warunkach, swobodne korzystanie z usług finansowych, przy pełnym wsparciu doradców banku. Punkty sprzedaży będą pełniły również rolę centrów edukacyjnych, rozwijających wiedzę klientów z zakresu samodzielnej obsługi kanałów zdalnych. Pierwsze placówki Banku Zachodniego WBK nowego typu powstały w Krakowie, Gliwicach, Sanoku, Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie i Kostrzynie.

GRUPA KAPITAŁOWA BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. - I kwartał 2018 2018-04-24 Wyniki za okres styczeń – marzec 2018 r. W I kw. 2018 roku Grupa Banku Zachodniego WBK zanotowała wynik netto należny akcjonariuszom podmiotu dominującego w wysokości 439 mln zł. Po wyłączeniu nadwyżki kosztów (w porównaniu z I kw. 2017 roku) na Bankowy Fundusz Gwarancyjny w I kw. 2018 roku porównywalny zysk netto wzrósłby o 9,7% r/r

Z okazji Dnia Ziemi Bank Zachodni WBK posadził 8 tysięcy nowych drzew. 2018-04-23 W miniony weekend przy wsparciu wolontariuszy Banku Zachodniego WBK zasadzono 8 tysięcy drzew, które zasilą ekosystem Ojcowskiego Parku Narodowego oraz Nadleśnictwa Lipusz, które bardzo ucierpiało na skutek ubiegłorocznych nawałnic. Akcję zorganizowano, by promować ekologiczne podejście do usług bankowych poprzez zachęcanie klientów m.in. do rezygnacji z wyciągów papierowych na rzecz korzystania z bankowości elektronicznej.

Polska żywność dla europejskich wege konsumentów 2018-04-23 Już co 10-ty produkt wprowadzony na rynek europejski w kategorii żywności i napojów jest oznaczony jako wegetariański, wskazują analitycy firmy Mintel w swoim raporcie „Innowacyjność vs. zdrowie. Szanse dla marek spożywczych” przygotowanym dla Banku Zachodniego WBK. Eksperci Banku zwracają uwagę, że ogólnoeuropejskie trendy żywieniowe - wegetariański, wegański i fleksitariański są godne uwagi rodzimych producentów żywności, szukających nowych możliwości rozwoju.

Startuje konkurs Banku Zachodniego WBK „Ekobezpieczni” 2018-04-16 Bank Zachodni WBK ruszył właśnie z ogólnopolskim konkursem „Ekobezpieczni” skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz ekologii na szosach.

Santander uruchamia w czterech krajach pierwszą usługę płatności zagranicznych opartą o blockchain 2018-04-12 Nowe rozwiązanie o nazwie „Santander One Pay FX”, umożliwia klientom wykonywanie międzynarodowych przelewów pieniężnych w dniu następnym, a w wielu przypadkach nawet tego samego dnia. Z rozwiązania mogą korzystać klienci detaliczni w Hiszpanii oraz w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Polsce. Na rynku polskim usługa będzie dostępna także dla klientów biznesowych. W kolejnych miesiącach zaplanowano drożenie w kolejnych krajach. Usługa jest szybsza, a ponadto klient widzi dokładną kwotę w walucie docelowej, jaką otrzyma beneficjent, jeszcze przed zatwierdzeniem przelewu.

Bank Zachodni WBK partnerem 7. edycji Wolves Summit w obszarze Fintech 2018-04-06 10-11 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się 7. edycja Wolves Summit – międzynarodowej konferencji adresowanej w szczególności do startupów i inwestorów. W wydarzeniu weźmie udział ponad 2 500 uczestników z 60 krajów. Bank Zachodni WBK został Partnerem wydarzenia w obszarze Fintech.

Europejczycy chcą jeść naturalnie - to szansa dla polskich producentów 2018-03-28 Z raportu „Innowacyjność vs. zdrowie. Szanse dla marek spożywczych” opracowanego przez firmę analityczną Mintel dla Banku Zachodniego WBK wynika, że prawie 1/3 wszystkich nowych produktów z kategorii żywności i napojów wprowadzonych w Europie między październikiem 2016 r. a wrześniem 2017 r., miała oświadczenia „naturalne”. Najwięcej takich nowości pojawiło się na bardzo ważnych dla polskiego eksportu rynkach takich jak Niemcy, Wielka Brytania oraz Francja. Eksperci BZ WBK wskazują, że popularność zdrowych produktów w Europie może być ważną biznesową sugestią dla rodzimych producentów zainteresowanych rozwojem sprzedaży zagranicznej.

Klienci Banku Zachodniego WBK jako pierwsi w Polsce zapłacą zegarkiem Garmin 2018-03-14 14 marca br. Bank Zachodni WBK, Garmin i Mastercard uruchamiają jako pierwsi w Polsce płatności zbliżeniowe zegarkiem z funkcją Garmin Pay. Klienci Banku Zachodniego WBK, którzy mają smartwatch Garmin z funkcją Garmin Pay i korzystają z karty Mastercard, mogą zostawić portfele w domu i płacić bezpiecznie za zakupy zegarkiem u każdego sprzedawcy akceptującego płatności zbliżeniowe.

Kieruj się wygodą ‒ mobilne ubezpieczenia komunikacyjne w Banku Zachodnim WBK 2018-03-14 Bank Zachodni WBK wprowadził do oferty mobilne ubezpieczenia komunikacyjne. Kierowcy za pośrednictwem aplikacji BZWBK24 mobile w wygodny i prosty sposób mogą kupić polisę OC, AC, NNW oraz ASSISTANCE, bez konieczności wizyty u agenta lub wypełniania skomplikowanych wniosków online.

Santander Orchestra zaprasza na koncerty 2018-03-14 Santander Orchestra w ramach 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena zagra trzy koncerty: 26 marca w Warszawie, 27 marca w Poznaniu i 28 marca w Łodzi. Orkiestra wystąpi pod batutą Lawrence’a Fostera, a festiwalowej publiczności swoje umiejętności zaprezentuje także pianista Łukasz Krupiński. W repertuarze znalazły się kompozycje P. Czajkowskiego, I. J. Paderewskiego oraz Z. Noskowskiego. Na koncerty zaprasza Bank Zachodni WBK.

Kobieca strona wielkopolskich firm 2018-03-07 14 marca w Poznaniu odbędzie się bezpłatna konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy, tym razem pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Spotkanie jest skierowane w szczególności do przedsiębiorczych kobiet, których w Polsce nie brakuje. Z raportu Mastercard wynika, że blisko co trzecia firma w Polsce jest zarządzana przez kobiety. Na konferencję zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych. Gościem specjalnym będzie Mariola Bojarska-Ferenc, dziennikarka i producentka telewizyjna.

Lubelscy przedsiębiorcy porozmawiają o komunikacji w firmach 2018-02-28 6 marca w Lublinie odbędzie się konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy. Lubelscy przedsiębiorcy będą mieli okazję porozmawiać o skutecznej komunikacji w firmach. Bo jak wynika z raportu emplo „Efektywność biznesowa zaczyna się od komunikacji wewnętrznej”, aż 71% pracowników uważa, że firma nie osiągnie sukcesu rynkowego bez otwartej i partnerskiej komunikacji wewnętrznej. Na bezpłatne spotkanie zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych.

W Rzeszowie porozmawiamy o kobiecej stronie biznesu 2018-02-27 28 lutego w Rzeszowie odbędzie się bezpłatna konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy, tym razem pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Spotkanie jest skierowane w szczególności do przedsiębiorczych kobiet, których w Polsce nie brakuje. Z raportu Mastercard wynika, że blisko co trzecia firma w Polsce jest zarządzana przez kobiety. Na konferencję zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych. Gościem specjalnym będzie Mariola Bojarska-Ferenc, dziennikarka i producentka telewizyjna.

Bank Zachodni WBK i Deutsche Bank Polska uzgodniły Plan Podziału i zawnioskują o zgodę KNF 2018-02-23 Zarządy Banku Zachodniego WBK i Deutsche Bank Polska uzgodniły dzisiaj Plan Podziału. Złożony zostanie także wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie zezwolenia na podział Deutsche Bank Polska.

Innovation Day – Bank Zachodni WBK zaprasza startupy do współpracy 2018-02-22 Bank Zachodni WBK, we współpracy z funduszem Santander InnoVentures, spotka się z młodymi firmami z sektora fintech. Startupy, specjalizujące się w rozwiązaniach z obszaru usług finansowych, mogą zaprezentować swoje pomysły podczas Innovation Day 21 lutego br. w Warszawie.

Akademia Przedsiębiorcy podbija Mazowsze 2018-02-15 W dniach 20-21 lutego Akademia Przedsiębiorcy zawita na Mazowsze. W Warszawie i Piasecznie przedsiębiorcy porozmawiają o skutecznej komunikacji i negocjacjach w firmach, a spotkanie w Legionowie odbędzie się pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Na bezpłatne konferencje zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Ruszyła rekrutacja do 4. edycji projektu Santander Orchestra 2018-02-06 Młodzi muzycy, którzy chcą grać w orkiestrze symfonicznej, do 16 lutego br. mogą wziąć udział w kolejnym naborze do Santander Orchestra. Wybrani kandydaci w marcu wystąpią na tegorocznym 22. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Rozpoczął się nabór do Banku Dziecięcych Uśmiechów. Do rozdysponowania 250 tys. zł 2018-02-06 Do 23 lutego br. trwa nabór do Banku Dziecięcych Uśmiechów, programu Fundacji Banku Zachodniego WBK. Jego celem jest wsparcie dzieci, którym grozi wykluczenie społeczne. Do konkursu mogą zgłosić się instytucje, które pracują z młodymi osobami do 18 r.ż. i realizują projekty związane z kulturą i sztuką. Dofinansowanie wyniesie w sumie aż 250 tys. zł.

Bank Zachodni WBK w europejskiej czołówce pracodawców 2018-02-02 Bank Zachodni WBK po raz kolejny został wyróżniony tytułem Top Employers Polska i Top Employers Europe. Bank doceniono za dbałość o pracowników, w tym zapewnienie im najlepszych warunków do pracy i rozwoju. Certyfikaty, potwierdzające najwyższe standardy zatrudnienia, od ponad 25 lat przyznaje Top Employers Institute.

Polskie kosmetyki dobrze sobie radzą w Wielkiej Brytanii 2018-02-01 Przedstawiciele Banku Zachodniego WBK uważają, że Polska może odważnie zmierzać w kierunku podium wśród najważniejszych importerów kosmetyków do Wielkiej Brytanii. Duże nasycenie tamtejszego rynku czy niepewność związana z Brexitem nie wstrzymują umacniania się pozycji naszych producentów. Dane brytyjskiej organizacji Cosmetic, Toiletry & Perfumery Association (CTPA) pokazują, że spośród wszystkich krajów dostarczających kosmetyki na Wyspy to właśnie znaczenie Polski rośnie najszybciej1: w 2015 r. nasz kraj był na miejscu 6., w 2016 r. już na 4. Wyniki za 2017 r. są również bardzo obiecujące.

GRUPA KAPITAŁOWA BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. 2017 2018-01-31 W I-IV kw. 2017 roku Grupa Banku Zachodniego WBK zanotowała wynik netto należny akcjonariuszom podmiotu dominującego w wysokości 2,2 mld zł. Po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych w 2016 roku (przychody z VISA w wysokości 316 mln zł brutto/256 mln zł netto) porównywalny zysk netto wzrósłby o 16% r/r.

Jest nowy hit eksportowy: w minionych trzech latach poligrafia ze średnim wzrostem sprzedaży zagranicznej na poziomie 34%! 2018-01-16 Sprzedaż zagraniczna polskiej poligrafii1 rozwija się od dobrych 10 lat, ale eksperci Banku Zachodniego WBK zwracają szczególną uwagę na ostatnie 3 lata, kiedy eksport sektora rośnie wyjątkowo szybko. Przy uwzględnieniu szacunków dla całego zakończonego właśnie roku, średni roczny wzrost sprzedaży zagranicznej (tzw. CAGR) w latach 2014-2017 wyniósł według BZ WBK aż 34 proc.! Co więcej, przed firmami poligraficznymi kolejne „tłuste lata”. Branża będzie je zawdzięczać zamówieniom z polskich firm, głównie tych sprzedających własne produkty za granicą, oraz bezpośrednim zamówieniom z zagranicy.

Ubezpieczaj, jak chcesz w BZWBK24 internet i zyskaj zniżkę na polisę mieszkaniową Locum Comfort 2018-01-16 Przyszedł czas na ubezpieczenie domu lub mieszkania? Decydując się na zakup polisy Locum Comfort w BZWBK24 Internet zyskasz potrójnie. Po pierwsze, otrzymasz 10% zniżkę. Po drugie, oszczędzasz czas, bo polisę możesz kupić bez wychodzenia z domu. I po trzecie, wybierając ubezpieczenie BZ WBK-Aviva zapłacisz tylko za to, czego potrzebujesz.

Roboty w Banku Zachodnim WBK skrócą czas obsługi reklamacji 2018-01-11 Bank Zachodni WBK uruchomił pierwsze roboty w procesach bankowych. Nowe rozwiązania, oparte na technologii RPA, umożliwiły m.in. skrócenie czasu rozpatrywania wybranych typów reklamacji średnio z 2 dni do kilku godzin.

Santander Orchestra przyciągnęła 125 młodych muzyków i studentów 2018-01-04 Muzyka z nutą biznesu – tym hasłem można podsumować tegoroczną edycję Akademii Santander Orchestra, która właśnie dobiegła końca. W zorganizowanych wykładach oraz warsztatach muzycznych wzięło udział aż 125 młodych muzyków i studentów. Zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z public relations i social media, które poprowadzili m.in. Rafał Masny z Abstra.tv oraz Piotr Metz, szefa muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm