Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Biuro Prasowe

Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Klienci Banku Zachodniego WBK jako pierwsi w Polsce zapłacą zegarkiem Garmin 2018-03-14 14 marca br. Bank Zachodni WBK, Garmin i Mastercard uruchamiają jako pierwsi w Polsce płatności zbliżeniowe zegarkiem z funkcją Garmin Pay. Klienci Banku Zachodniego WBK, którzy mają smartwatch Garmin z funkcją Garmin Pay i korzystają z karty Mastercard, mogą zostawić portfele w domu i płacić bezpiecznie za zakupy zegarkiem u każdego sprzedawcy akceptującego płatności zbliżeniowe.

Kieruj się wygodą ‒ mobilne ubezpieczenia komunikacyjne w Banku Zachodnim WBK 2018-03-14 Bank Zachodni WBK wprowadził do oferty mobilne ubezpieczenia komunikacyjne. Kierowcy za pośrednictwem aplikacji BZWBK24 mobile w wygodny i prosty sposób mogą kupić polisę OC, AC, NNW oraz ASSISTANCE, bez konieczności wizyty u agenta lub wypełniania skomplikowanych wniosków online.

Santander Orchestra zaprasza na koncerty 2018-03-14 Santander Orchestra w ramach 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena zagra trzy koncerty: 26 marca w Warszawie, 27 marca w Poznaniu i 28 marca w Łodzi. Orkiestra wystąpi pod batutą Lawrence’a Fostera, a festiwalowej publiczności swoje umiejętności zaprezentuje także pianista Łukasz Krupiński. W repertuarze znalazły się kompozycje P. Czajkowskiego, I. J. Paderewskiego oraz Z. Noskowskiego. Na koncerty zaprasza Bank Zachodni WBK.

Kobieca strona wielkopolskich firm 2018-03-07 14 marca w Poznaniu odbędzie się bezpłatna konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy, tym razem pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Spotkanie jest skierowane w szczególności do przedsiębiorczych kobiet, których w Polsce nie brakuje. Z raportu Mastercard wynika, że blisko co trzecia firma w Polsce jest zarządzana przez kobiety. Na konferencję zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych. Gościem specjalnym będzie Mariola Bojarska-Ferenc, dziennikarka i producentka telewizyjna.

Lubelscy przedsiębiorcy porozmawiają o komunikacji w firmach 2018-02-28 6 marca w Lublinie odbędzie się konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy. Lubelscy przedsiębiorcy będą mieli okazję porozmawiać o skutecznej komunikacji w firmach. Bo jak wynika z raportu emplo „Efektywność biznesowa zaczyna się od komunikacji wewnętrznej”, aż 71% pracowników uważa, że firma nie osiągnie sukcesu rynkowego bez otwartej i partnerskiej komunikacji wewnętrznej. Na bezpłatne spotkanie zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych.

W Rzeszowie porozmawiamy o kobiecej stronie biznesu 2018-02-27 28 lutego w Rzeszowie odbędzie się bezpłatna konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy, tym razem pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Spotkanie jest skierowane w szczególności do przedsiębiorczych kobiet, których w Polsce nie brakuje. Z raportu Mastercard wynika, że blisko co trzecia firma w Polsce jest zarządzana przez kobiety. Na konferencję zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych. Gościem specjalnym będzie Mariola Bojarska-Ferenc, dziennikarka i producentka telewizyjna.

Bank Zachodni WBK i Deutsche Bank Polska uzgodniły Plan Podziału i zawnioskują o zgodę KNF 2018-02-23 Zarządy Banku Zachodniego WBK i Deutsche Bank Polska uzgodniły dzisiaj Plan Podziału. Złożony zostanie także wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie zezwolenia na podział Deutsche Bank Polska.

Innovation Day – Bank Zachodni WBK zaprasza startupy do współpracy 2018-02-22 Bank Zachodni WBK, we współpracy z funduszem Santander InnoVentures, spotka się z młodymi firmami z sektora fintech. Startupy, specjalizujące się w rozwiązaniach z obszaru usług finansowych, mogą zaprezentować swoje pomysły podczas Innovation Day 21 lutego br. w Warszawie.

Akademia Przedsiębiorcy podbija Mazowsze 2018-02-15 W dniach 20-21 lutego Akademia Przedsiębiorcy zawita na Mazowsze. W Warszawie i Piasecznie przedsiębiorcy porozmawiają o skutecznej komunikacji i negocjacjach w firmach, a spotkanie w Legionowie odbędzie się pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Na bezpłatne konferencje zapraszają Bank Zachodni WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Ruszyła rekrutacja do 4. edycji projektu Santander Orchestra 2018-02-06 Młodzi muzycy, którzy chcą grać w orkiestrze symfonicznej, do 16 lutego br. mogą wziąć udział w kolejnym naborze do Santander Orchestra. Wybrani kandydaci w marcu wystąpią na tegorocznym 22. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Rozpoczął się nabór do Banku Dziecięcych Uśmiechów. Do rozdysponowania 250 tys. zł 2018-02-06 Do 23 lutego br. trwa nabór do Banku Dziecięcych Uśmiechów, programu Fundacji Banku Zachodniego WBK. Jego celem jest wsparcie dzieci, którym grozi wykluczenie społeczne. Do konkursu mogą zgłosić się instytucje, które pracują z młodymi osobami do 18 r.ż. i realizują projekty związane z kulturą i sztuką. Dofinansowanie wyniesie w sumie aż 250 tys. zł.

Bank Zachodni WBK w europejskiej czołówce pracodawców 2018-02-02 Bank Zachodni WBK po raz kolejny został wyróżniony tytułem Top Employers Polska i Top Employers Europe. Bank doceniono za dbałość o pracowników, w tym zapewnienie im najlepszych warunków do pracy i rozwoju. Certyfikaty, potwierdzające najwyższe standardy zatrudnienia, od ponad 25 lat przyznaje Top Employers Institute.

Polskie kosmetyki dobrze sobie radzą w Wielkiej Brytanii 2018-02-01 Przedstawiciele Banku Zachodniego WBK uważają, że Polska może odważnie zmierzać w kierunku podium wśród najważniejszych importerów kosmetyków do Wielkiej Brytanii. Duże nasycenie tamtejszego rynku czy niepewność związana z Brexitem nie wstrzymują umacniania się pozycji naszych producentów. Dane brytyjskiej organizacji Cosmetic, Toiletry & Perfumery Association (CTPA) pokazują, że spośród wszystkich krajów dostarczających kosmetyki na Wyspy to właśnie znaczenie Polski rośnie najszybciej1: w 2015 r. nasz kraj był na miejscu 6., w 2016 r. już na 4. Wyniki za 2017 r. są również bardzo obiecujące.

GRUPA KAPITAŁOWA BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. 2017 2018-01-31 W I-IV kw. 2017 roku Grupa Banku Zachodniego WBK zanotowała wynik netto należny akcjonariuszom podmiotu dominującego w wysokości 2,2 mld zł. Po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych w 2016 roku (przychody z VISA w wysokości 316 mln zł brutto/256 mln zł netto) porównywalny zysk netto wzrósłby o 16% r/r.

Jest nowy hit eksportowy: w minionych trzech latach poligrafia ze średnim wzrostem sprzedaży zagranicznej na poziomie 34%! 2018-01-16 Sprzedaż zagraniczna polskiej poligrafii1 rozwija się od dobrych 10 lat, ale eksperci Banku Zachodniego WBK zwracają szczególną uwagę na ostatnie 3 lata, kiedy eksport sektora rośnie wyjątkowo szybko. Przy uwzględnieniu szacunków dla całego zakończonego właśnie roku, średni roczny wzrost sprzedaży zagranicznej (tzw. CAGR) w latach 2014-2017 wyniósł według BZ WBK aż 34 proc.! Co więcej, przed firmami poligraficznymi kolejne „tłuste lata”. Branża będzie je zawdzięczać zamówieniom z polskich firm, głównie tych sprzedających własne produkty za granicą, oraz bezpośrednim zamówieniom z zagranicy.

Ubezpieczaj, jak chcesz w BZWBK24 internet i zyskaj zniżkę na polisę mieszkaniową Locum Comfort 2018-01-16 Przyszedł czas na ubezpieczenie domu lub mieszkania? Decydując się na zakup polisy Locum Comfort w BZWBK24 Internet zyskasz potrójnie. Po pierwsze, otrzymasz 10% zniżkę. Po drugie, oszczędzasz czas, bo polisę możesz kupić bez wychodzenia z domu. I po trzecie, wybierając ubezpieczenie BZ WBK-Aviva zapłacisz tylko za to, czego potrzebujesz.

Roboty w Banku Zachodnim WBK skrócą czas obsługi reklamacji 2018-01-11 Bank Zachodni WBK uruchomił pierwsze roboty w procesach bankowych. Nowe rozwiązania, oparte na technologii RPA, umożliwiły m.in. skrócenie czasu rozpatrywania wybranych typów reklamacji średnio z 2 dni do kilku godzin.

Santander Orchestra przyciągnęła 125 młodych muzyków i studentów 2018-01-04 Muzyka z nutą biznesu – tym hasłem można podsumować tegoroczną edycję Akademii Santander Orchestra, która właśnie dobiegła końca. W zorganizowanych wykładach oraz warsztatach muzycznych wzięło udział aż 125 młodych muzyków i studentów. Zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z public relations i social media, które poprowadzili m.in. Rafał Masny z Abstra.tv oraz Piotr Metz, szefa muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm