Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Biuro Prasowe

Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

81 tysięcy klientów na pierwsze urodziny Avocado 2012-12-12 Minął rok odkąd Bank Zachodni WBK oraz Polkomtel Business Development uruchomili dla klientów sieci Plus pakiet usług bankowych „Avocado”. W ciągu 12 miesięcy z funkcjonalności konta mobilnego skorzystało ponad 81 tyś. użytkowników.

Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku 2012-12-04 Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na połączenie Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku. Dzisiejsza decyzja pozwoli rozpocząć integrację obu instytucji. – To dobra wiadomość dla sektora bankowego, klientów obu banków oraz polskiej gospodarki. Połączenie naszych instytucji przyniesie bowiem pozytywne skutki w każdym z tych obszarów – zapowiada Mateusz Morawiecki, Prezes Banku Zachodniego WBK.

Miesięcznik The Banker przyznał Bankowi Zachodniemu WBK tytuł „Banku Roku w Polsce” 2012-11-30 Bank Zachodni WBK został uznany za „Bank Roku w Polsce” („Bank of the Year in Poland”) przez prestiżowy brytyjski miesięcznik The Banker.

Wyniki Grupy Banku Zachodniego WBK za trzy kwartały 2012 r. 2012-10-25 Grupa Banku Zachodniego WBK opublikowała dziś skonsolidowany raport za trzy kwartały 2012 r. Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem na naszych stronach internetowych. Poniżej przedstawiamy zawarte w nim kluczowe informacje.

Małe gesty czynią wielką różnicę: w ciągu dekady klienci Banku Zachodniego WBK przekazali na program „Pajacyk” 4 mln złotych 2012-10-08 Bank Zachodni WBK i jego klienci już od 10 lat wspierają program dożywiania dzieci „Pajacyk”, prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną. Z każdej zrealizowanej płatności kartą Visa Silver Akcja Pajacyk, część środków trafia na konto PAH. Do tej pory bank przekazał 4 mln zł dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Bank Zachodni WBK wspiera osoby niesłyszące w dostępie do kultury 2012-10-04 Bank Zachodni WBK został głównym mecenasem wyjątkowego projektu skierowanego do osób z dysfunkcją słuchu. Celem inicjatywy "5 zmysłów. Pauza" jest walka z wykluczeniem osób niesłyszących i borykających się z problemami słuchu z uczestnictwa w życiu kulturalnym, w szczególności z możliwości czerpania przyjemności z muzyki.

Pierwsi polscy stypendyści programu Santander Universidades 2012-10-02 Dzięki wsparciu Banku Zachodniego WBK polskie uczelnie biorą udział w wymianach studenckich, przyznają staże, realizują programy stypendialne, a także otrzymują wsparcie finansowe na realizację projektów naukowych skoncentrowanych na takich obszarach jak mobilność i przedsiębiorczość studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni.

Festiwal Nauki w Warszawie rozpoczyna swoją XVI edycję 2012-09-20 21 września wraz z pierwszym wykładem „W poszukiwaniu nowej Ziemi” otwarty zostanie XVI Festiwal Nauki w Warszawie. Przez 10 dni podczas Festiwalu odbędzie się ponad 900 ciekawych spotkań z zakresu nauk ścisłych, społecznych, humanistycznych i technicznych na terenie całej Warszawy i okolic.

Coraz chętniej kupujemy z bankiem 2012-08-23 Internet dla wielu z nas stał się wirtualną galerią handlową, w której robimy zakupy. Taka forma kupowania jest tańsza, wygodniejsza i szybsza. Daje również coraz więcej możliwości finansowania wydatków. Z miesiąca na miesiąc zyskuje na znaczeniu także bankowość mobilna – klienci Banku Zachodniego WBK coraz chętniej korzystają z przelewów oraz doładowań GSM.

Zamień kartę kredytową na tańszą 2012-08-20 Niewielu użytkowników kart kredytowych wie, że może przenieść swoje zadłużenie z jednego banku do innego. Jest to możliwie w ramach usługi „balance transfer”, którą od lipca na nowych, atrakcyjnych warunkach proponuje Bank Zachodni WBK. Klienci, którzy dokonają przeniesienia kredytu z innego banku mogą liczyć m.in. na najniższe na rynku oprocentowanie w wysokości 8.99%, minimum formalności oraz możliwość rozłożenia zadłużenia na raty.

Łatwiejsze przelewy SMS w Avocado 2012-08-07 Polkomtel Business Development oraz Bank Zachodni WBK wprowadzają zmiany w usłudze Przelewów SMS dostępnych w ramach konta mobilnego Avocado. Od tej pory użytkownicy pakietu usług finansowych dostępnego w sieci Plus będą mogli jeszcze łatwiej przelewać środki wszystkim posiadaczom telefonów komórkowych w kraju.

Wyniki Grupy Banku Zachodniego WBK za pierwsze półrocze 2012 2012-07-27 W I połowie 2012 r. Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK S.A. wypracowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 888,7 mln zł, tj. wyższy o 8,1% w porównaniu z tym samym okresem 2011 r. Zysk należny udziałowcom Banku Zachodniego WBK S.A. wyniósł 694,6 mln zł i zwiększył się w stosunku rocznym o 8,3%. Głównym źródłem wzrostu zysku jest wynik z tytułu odsetek, który przyrósł o 13,2% r/r dzięki zrównoważonemu rozwojowi podstawowych wolumenów biznesowych Grupy w otoczeniu wyższych stóp procentowych.

Bank pomoże Ci kupić bezpieczniejsze wakacje 2012-07-11 Wszystkich, którzy w związku z ostatnimi bankructwami na rynku turystycznym obawiają się wakacji z biurem podróży, Bank Zachodni WBK namawia do ostrożności i weryfikacji podmiotów organizujących wyjazdy. Dwa podstawowe sposoby, które zwiększają szansę na bezpieczny urlop to specjalne raporty wiarygodności Verdict oraz realizowanie płatności za wycieczki wyłącznie kratami płatniczymi.

Miesięcznik „Euromoney” przyznał Bankowi Zachodniemu WBK tytuł Najlepszego Banku w Polsce 2012-07-06 Bank Zachodni WBK został uznany za Najlepszy Bank w Polsce przez prestiżowy brytyjski Euromoney Magazine. W uzasadnieniu decyzji podkreślono osiągane przez Bank bardzo dobre wyniki finansowe, jego rosnącą pozycję na polskim rynku oraz efektywność. Tytuł Najlepszego Banku na świecie w 2012 roku Euromoney przyznał inwestorowi strategicznemu Banku Zachodniego WBK - Banco Santander.

Twój Bank mobilny jak nigdy 2012-06-12 Telefony komórkowe, smartfony i tablety poza swoim podstawowym przeznaczeniem coraz częściej stają się narzędziami do zarządzania finansami osobistymi. Z badań TNS Polska przygotowanych dla Banku Zachodniego WBK wynika, że jeszcze 10 lat temu 4 razy mniej klientów banków korzystało z bankowości mobilnej.

Santander Universidades rozpoczyna działalność w Polsce. 2012-06-11 Grupa Santander współpracuje już z 24 polskimi uczelniami za pośrednictwem Globalnej Dywizji Santander Universidades. W Polsce projektem tym zarządza Bank Zachodni WBK.

Płać szybko, bezpiecznie i proekologicznie z e-Fakturą 2012-06-05 Dzięki bankowości elektronicznej BZWBK24 rachunki i faktury od dostawców energii czy usług telekomunikacyjnych można płacić „na klik”, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. To bardzo wygodny sposób na przeniesienie transakcji online, dzięki czemu można oszczędzić czas, pieniądze i jednocześnie chronić środowisko.

Bank Zachodni WBK rozszerza ofertę produktów „NA KLIK” 2012-06-04 Bankowość internetowa w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność, co powoduje przenoszenie kolejnych usług bankowych do sieci. Bank Zachodni WBK od 4 czerwca br. rozszerza gamę produktów kredytowych, które będą dostępne w pełni online. Klienci będą mogli przez Internet zamówić kartę kredytową i zwiększyć limit kredytowy w koncie osobistym lub na karcie kredytowej.

Już połowa Polaków korzysta z bankowości elektronicznej 2012-05-24 Jeszcze 10 lat temu jedynie 2% klientów banków zarządzało swoimi finansami przez Internet. Jednak z najnowszych danych przygotowanych przez TNS Polska dla Banku Zachodniego WBK wynika, że w pierwszym kwartale 2012 roku odsetek klientów korzystających z usług bankowości elektronicznej osiągnął już 49%.

Wygraj Smarta w konkursie „Smartne doładowania” Banku Zachodniego WBK 2012-05-17 Ruszył konkurs na doładowania Banku Zachodniego WBK. Do wygrania jest kultowy samochód marki Smart oraz 10 smartfonów Samsung Galaxy S II.

Mały biznes to wielki sukces – trwa konkurs dla mikro i małych firm 2012-05-14

„Komórki do zbiórki!” w oddziałach Banku Zachodniego WBK 2012-05-14 Bank Zachodni WBK włącza się do akcji zbierania starych telefonów komórkowych organizowanej przez Fundację Krwinka. Mieszkańcy Wałbrzycha, Świdnicy, Kłodzka i Bolesławca oraz okolicznych miejscowości, mogą teraz wrzucić swoją wysłużoną, niepotrzebną komórkę do specjalnie przygotowanych i oznakowanych pudełek w oddziałach Banku i w ten sposób pomóc chorym dzieciom.

Bank Zachodni WBK - produkty dopasowane do oczekiwań rynku 2012-05-14

Bank Zachodni WBK i Kredyt Bank podpisały Plan Połączenia i wnioskują o zezwolenie KNF 2012-05-14

Wyjazd na Igrzyska Olimpijskie lub telefony Samsung w loterii Banku Zachodniego WBK 2012-04-20

W Banku Zachodnim WBK małe przedsiębiorstwa nie muszą się tłumaczyć 2012-04-15

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zaangażuje się kapitałowo w Bank Zachodni WBK 2012-03-29

Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander 2012-03-12 Prace najważniejszych malarzy hiszpańskich i artystów współpracujących z dworem hiszpańskim można będzie zobaczyć na tej wystawie. Wśród prezentowanych obrazów znajdą się prace m.in. Cranacha Starszego, El Greco, Zurbarána, Van Dycka, Rubensa, Tintoretta, Picassa i Miró.

Banco Santander oraz belgijski KBC Bank podpisały porozumienie w sprawie rozpoczęcia prac nad połączeniem Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku w Pols 2012-02-28

Bank Zachodni WBK otwiera setny certyfikowany oddział w ramach rozszerzania Programu „Obsługa bez barier” 2012-02-27

Roczna prenumerata magazynu National Geographic dla nowych posiadaczy karty World MasterCard® wydanej przez Bank Zachodni WBK. 2012-02-27

Chuck Norris reklamuje kredyt gotówkowy Banku Zachodniego WBK 2012-02-23

Wyniki Grupy Banku Zachodniego WBK za rok 2011: rekordowe wyniki, rekordowa efektywność. 2012-01-31

BZ WBK Press Foto startuje po raz ósmy! 2012-01-10

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm