Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Biuro Prasowe

Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Bank Zachodni WBK po raz trzeci w RESPECT Index 2014-12-19 Bank Zachodni WBK już po raz trzeci zakwalifikował się do grona spółek tworzących nowy skład projektu RESPECT Index. Zestawienie to wyróżnia spółki giełdowe zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W skład tegorocznej edycji Indeksu weszły 24 spółki, w tym 3 nie notowane wcześniej w indeksie. Jest to dowód na to, że spółki coraz mocniej angażują się w obszar CSR a co za tym idzie, widoczny jest wzrost standardów w tej dziedzinie na polskim rynku.

Największe wydarzenie kulturalne 2015 roku pod mecenatem Banku Zachodniego WBK 2014-12-17 Bank Zachodni WBK objął tytuł Mecenasa XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do udziału w przyszłorocznych zmaganiach artystycznych zgłosiła się rekordowa liczba ponad 450 pianistów z 45 krajów świata.

7 uniwersytetów razem z Bankiem Zachodnim WBK wydało 36 tysięcy Elektronicznych Legitymacji z funkcją płatniczą 2014-11-21 Legitymacje Smartcard integrują w jednym plastiku funkcje, z których akademicy dotychczas korzystali przy użyciu wielu kart np. legitymacji, karty bibliotecznej, biletu miejskiego, karty parkingowej, a - od tego roku - także funkcję karty płatniczej. Dodatkowo Bank Zachodni WBK pracuje nad ofertą atrakcyjnych zniżek, specjalnych promocji, a także programów partnerskich (np. elektroniczny dostęp do książek naukowych, atrakcyjna oferta kin studyjnych) przeznaczonych tylko dla posiadaczy Smartcard.

Pracownicy Banku Zachodniego WBK będą tworzyć aplikacje mobilne 2014-11-20 Aby inspirować swoich pracowników do kreatywnego myślenia o nowych technologiach oraz wspierać realizację innowacyjnych pomysłów na aplikacje mobilne wykorzystujące beacony, Bank Zachodni WBK organizuje Hackathon, specjalne warsztaty kreatywne. Pierwsze spotkanie entuzjastów innowacji odbędzie się już 22 listopada w Poznaniu.

Grupy Banku Zachodniego WBK po trzech kwartałach 2014 roku 2014-11-04 Po trzech kwartałach 2014 r. Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK wypracowała 1,938 mld zł zysku brutto, o 15,2 % więcej niż przed rokiem. Zysk netto wzrósł o 14,7% r/r, do kwoty 1,551 mld, a zysk należny udziałowcom BZ WBK wyniósł 1,469 mld zł i zwiększył się w ujęciu rocznym o 10,4%. Dochody Grupy wzrosły o 10,8%, a wskaźnik efektywności kosztowej, po wyłączeniu kosztów integracji spadł do 44,6%

Dom Maklerski BZ WBK częścią Banku Zachodniego WBK 2014-10-31 Sąd Gospodarczy zarejestrował dzisiaj włączenie Domu Maklerskiego w struktury Banku Zachodniego WBK, tym samym zakończyła się fuzja prawna podmiotów.

„Badanie relacji inwestorskich w spółkach z indeksu WIG30” - 2. miejsce dla Banku Zachodniego WBK 2014-10-30 Bank Zachodni WBK zajął 2. miejsce w rankingu spółek najlepiej komunikujących się z inwestorami. Ranking powstał w oparciu o wyniki „Badania relacji inwestorskich w spółkach z indeksu WIG30”, zorganizowanego przez „Parkiet” i Izbę Domów Maklerskich.

Bank Zachodni WBK rozmawia w polskim języku migowym 2014-10-20 Bank Zachodni WBK uruchomił video-czat, za pośrednictwem którego osoby niesłyszące mogą porozmawiać o produktach i usługach dostępnych w banku z doradcami w polskim języku migowym. To kolejny projekt zrealizowany w ramach programu „Obsługa bez barier”, którego celem jest zapewnienie pełnej dostępności produktów i usług banku osobom z niepełnosprawnością.

Bank Zachodni WBK najzyskowniejszym bankiem na GPW w ciągu ostatnich 10 lat 2014-09-27

Wystartował konkurs Banku Zachodniego WBK „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”! 2014-09-25 Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander rozpoczął ogólnopolski konkurs skierowany do społeczności lokalnych. 305 najlepszych pomysłów na poprawę jakości życia w gminie, powiecie lub mieście otrzyma od Banku finansowe wsparcie na ich realizację. Łączna wartość grantów wyniesie 1,5 mln zł. Ambasadorem konkursu jest ceniony aktor młodego pokolenia - Jakub Wesołowski.

Bank Zachodni WBK dba o bezpieczeństwo polskich szkół – wydał już 110 tysięcy Kart Szkolnych 2014-09-23 Ponad 110 tysięcy Kart Szkolnych dla uczniów 164 szkół w 44 miastach na terenie całej Polski – to liczby podsumowujące efekty trzech lat funkcjonowania projektu Karta Szkolna, realizowanego przez Bank Zachodni WBK.

BZ WBK i Visa wdrażają płatności mobilne wykorzystujące chmurę 2014-09-23 Płatności mobilne oparte o chmurę i technologię HCE wzbudzają duże zainteresowanie banków członkowskich Visa Europe; jako pierwszy w Polsce nowoczesne rozwiązanie wdraża BZ WBK

Bank Zachodni WBK uwzględnia potrzeby osób niesłyszących 2014-09-09 Bank Zachodni WBK jest coraz bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wraz z Migam.org, największym polskim serwisem działającym na rzecz osób z dysfunkcją słuchu, Bank przygotował komplet filmów dla osób niesłyszących czytających w języku polskim oraz pakiet filmów dla osób migających. Materiały dotyczą bankowości internetowej i mobilnej. Wkrótce pojawią się kolejne.

Setki nagród w „Kartowej losomanii” Banku Zachodniego WBK 2014-09-02 Bank Zachodni WBK uruchomił loterię dla Klientów posiadających karty do konta lub karty kredytowe. W cotygodniowych losowaniach można zdobyć łącznie kilkaset atrakcyjnych nagród, a w losowaniu finałowym nagrodą jest Audi A3 Sportback. Aby wziąć udział w loterii należy zarejestrować się na stronie www.bzwbk.pl/loteria i zbierać losy, dokonując premiowanych aktywności.

Bank Zachodni WBK Sponsorem i fundatorem nagród w konkursie programistycznym Marathon24 2014-08-28 Bank Zachodni WBK został Sponsorem Długodystansowym II edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24. Bank jest też fundatorem nagród dla finalistów o łącznej wartości 30 000 zł. W konkursie wezmą udział najlepsi programiści z Polski i z zagranicy.

Wyjedź na wyścig Formuły 1 z Banco Santander 2014-08-28 Banco Santander dla wszystkich fanów sportów motoryzacyjnych przygotował międzynarodowy konkurs, w którym nagrodą główną jest udział w Grand Prix Abu Dhabi. Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić tzw. „Speed Selfie” i do 31 sierpnia br. zamieścić je na oficjalnej stronie konkursu www.formulasantander.com.

Świetna lokata w Banku Zachodnim WBK 2014-08-28 Od 18 sierpnia br. Bank Zachodni WBK oferuje 4-miesięczną Nową Lokatę Swobodnie Zarabiającą. Jej główne przewagi wobec depozytów dostępnych na rynku to wysokie oprocentowanie wynoszące dla nowych środków 4% w skali roku, maksymalna kwota lokaty nawet do 500 tys. zł, brak konieczności spełniania dodatkowych warunków czy zakupu innych produktów oraz promocja „Gwarancja 4%”.

Ekonomia Obrazkowa – narysuj komiks o tematyce ekonomicznej i wygraj 5 tys. zł! 2014-08-28 Trwa kolejna edycja projektu edukacji ekonomicznej, stworzonego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK.

Mieszkanie dla Młodych w BZ WBK 2014-08-11 Bank Zachodni WBK poszerzył ofertę kredytów hipotecznych o kredyt mieszkaniowy z dofinansowaniem wkładu własnego w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

Bank Zachodni WBK wspiera obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 2014-07-31 Powstanie Warszawskie to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Bank Zachodni WBK od lat wspiera wydarzenia, które opowiadają o losach powstańców i przybliżają Polakom historię 63 dni walk w okupowanej stolicy. W tym roku, dla podkreślenia 70. rocznicy, działania Banku są wyjątkowo różnorodne. Tradycyjnie już obejmują współpracę z Muzeum Powstania Warszawskiego przy kolejnej edycji fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”, ale też wsparcie wydania unikatowej płyty DVD - suplementu do filmu „Powstanie Warszawskie”. Bank jest również mecenasem niezwykłego teledysku.

Bardzo dobre I półrocze Grupy Banku Zachodniego WBK w 2014 rok 2014-07-31 W I półroczu 2014 r. Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK wypracowała 1,205 mld zł zysku brutto, o 20,9 % więcej niż przed rokiem. Zysk netto wzrósł o 20,7% r/r, do kwoty 974,9 mln, a zysk należny udziałowcom BZ WBK wyniósł 953,6 mln zł i zwiększył się w ujęciu rocznym o 20,2%. Dochody Grupy wzrosły o prawie 7%, a wskaźnik efektywności kosztowej, po wyłączeniu kosztów integracji spadł do 44,6%

Rio de Janeiro światową stolicą szkolnictwa wyższego 2014-07-28 Ponad 1200 instytucji akademickich spotka się w przyszłym tygodniu w Rio de Janeiro podczas III Międzynarodowego Spotkania Rektorów „Universia”. Celem będzie omówienie obecnej i przyszłej sytuacji uniwersytetów oraz możliwości sprostania wyzwaniom postawionym przez społeczeństwo.

Bank Zachodni WBK podpisał Plan Podziału Domu Maklerskiego BZ WBK 2014-07-25 Zarządy Banku Zachodniego WBK i Domu Maklerskiego BZ WBK uzgodniły i zaakceptowały Plan Podziału Domu Maklerskiego. Po NWZA spółek i stosownej rejestracji w sądzie, bank włączy do swoich struktur część DM prowadzącą działalność maklerską. Celem transakcji jest integracja w ramach jednego podmiotu usług maklerskich, świadczonych dotychczas za pośrednictwem dwóch odrębnie funkcjonujących podmiotów – banku i domu maklerskiego.

Pierwsze w Polsce legitymacje studenckie z funkcją płatniczą wydane 2014-07-23 Bank Zachodni WBK przygotował i wdrożył Smartcard, czyli innowacyjne, wielofunkcyjne elektroniczne legitymacje wyposażone w funkcję płatniczą. Pierwsze takie legitymacje w ramach pilotażu zostały wydane studentom Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie, a na początek roku akademickiego zaplanowane jest wydanie kolejnych 50 000 legitymacji z funkcją płatniczą.

Klienci Banku Zachodniego WBK przetestują płatności telefonem z funkcją NFC z MasterCard® 2014-07-23 Warszawa, 23 lipca 2014 r. – Kilkuset klientów Banku Zachodniego WBK przetestuje usługę płatności zbliżeniowych telefonem z funkcją NFC, udostępnioną przez bank we współpracy z MasterCard®. W testach wezmą udział klienci Banku korzystający z kart kredytowych, którzy mają telefony z funkcją NFC, działające w sieci T-Mobile. Docelowo rozwiązanie ma być dostępne dla posiadaczy kart debetowych i kredytowych Banku, korzystających z usług dowolnego operatora udostępniającego technologię NFC.

Teraz jeszcze wygodniejsze usługi w BZ WBK24 MOBILE i BZWBK24internet 2014-06-23 Bank Zachodni WBK wprowadził nowe, wygodne funkcjonalności w bankowości mobilnej. Teraz do aplikacji mobilnej można zalogować się z wykorzystaniem uproszczonego hasła – PIN mobile. Posiadacze wielu urządzeń mobilnych będą mogli je dodawać do listy zaufanych z poziomu aplikacji. Do usługi Zakupy Mobilne dodano opcję płatności za parkingi w 30 miastach Polski. Nowe rozwiązania wdrożone zostały dla klientów indywidualnych i dla firm. Bank odświeżył również serwis bankowości elektronicznej BZ WBK24 internet i ofertę produktów kredytowych dostępnych przez internet w formule „NA KLIK”.

Pierwszy raport CSR Banku Zachodniego WBK 2014-06-12 Bank Zachodni WBK opublikował pierwszy w swej historii Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za rok 2013. Raport został przygotowany zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi raportowania zrównoważonego rozwoju – Global Reporting Initiative.

Artur Sikora nagrodzony w konkursie „Dyrektor Marketingu Roku” 2014-05-30 Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu Banku Zachodniego WBK odebrał nagrodę specjalną w konkursie „Dyrektor Marketingu Roku” organizowanym przez Mediarun.

Dynamiczne wejście Grupy Banku Zachodniego WBK w 2014 rok 2014-04-29 W I kwartale 2014 r. Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK wypracowała 571,1 mln zł zysku brutto, o 19,9 % więcej niż przed rokiem. Zysk należny udziałowcom BZ WBK wyniósł 449,5 mln zł i zwiększył się w ujęciu rocznym o 20,3%.

Bank Zachodni WBK najlepszą instytucją finansową 2013 według Rzeczpospolitej 2014-04-10 Bank Zachodni WBK zajął pierwsze miejsce w kategorii usługi Finansowe dorocznego rankingu „Rzeczpospolitej” został nagrodzony „Orłem Rzeczpospolitej”.

Bank Zachodni WBK partnerem konferencji „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach” 2014-04-03 Bank Zachodni WBK jest partnerem konferencji pt. „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach”, adresowanej do nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i ekonomii w praktyce, która odbędzie się 11 kwietnia 2014 r. w Centrum Konferencyjnym Polna przy ul. Polnej 7a w Warszawie. Wydarzenie to jest częścią projektu edukacyjnego pt. „Komiksy Ekonomiczne”, realizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK od 2008 r.

Kolejna odsłona aktorskiej kampanii Banku Zachodniego WBK 2014-03-26 W nowej reklamie Banku Zachodniego WBK obok Kevina Spacey gra Arkadiusz Jakubik, jeden z najbardziej oryginalnych i wyrazistych polskich aktorów oraz twórca muzyczny. Kampania dotyczy Konta Godnego Polecenia i bankowości mobilnej. Kampanii towarzyszy promocja, w której za aktywne korzystanie przez kolejne 10 miesięcy z konta, karty do konta oraz z BZWBK24 mobile można otrzymać nawet 700 zł nagrody.

Konto Godne Polecenia Banku Zachodniego WBK polecają Kevin Spacey i… Arkadiusz Jakubik 2014-03-26 W tym roku Bank Zachodni WBK chce otworzyć 400 tys. kont i jednocześnie przekonać kolejnych klientów do swojej bankowości mobilnej. Ma w tym pomóc promocja, do której można przystąpić od 24 marca do 18 maja. Założenie Konta Godnego Polecenia oraz aktywne korzystanie z karty do konta i BZ WBK24 mobile przez kolejne 10 miesięcy są nagradzane kwotą do 700 zł. Konto i bankowość mobilną reklamują tegoroczna gwiazda Banku Zachodniego WBK, Kevin Spacey, oraz polski aktor i twórca muzyczny, Arkadiusz Jakubik.

Bank Zachodni WBK spółką roku 2013 z indeksu WIG 20 2014-03-20 Bank Zachodni WBK został uznany przez gazetę Giełdy Parkiet spółką roku z indeksu WIG 20.

Mateusz Morawiecki Osobowością Roku 2013 2014-03-14 Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK został uznany Osobowością Roku 2013 w konkursie Złoty Bankier organizowanym przez redakcję Bankiera. Kapituła doceniła sprawne przeprowadzenie fuzji oraz doskonałe wyniki finansowe Banku.

Mobilni w BZWBK mają więcej 2014-03-11 Użytkownicy bankowości mobilnej BZWBK24 mobile przez 3 dni mogą jeździć za darmo. Od 14 do 16 marca każdy, kto kupi bilet komunikacji miejskiej przez bankowość mobilną otrzyma zwrot pieniędzy za bilet.

Liderzy polskiego biznesu w London School of Economics 2014-03-05 W sobotę, 1 marca, polscy studenci uczący się na najlepszych brytyjskich uczelniach spotkają się z polskimi liderami biznesu, polityki i gospodarki podczas Polish Economic Forum, organizowanym na London School of Economics and Political Science w Londynie. Bank Zachodni WBK jest jednym z partnerów tego wydarzenia.

Kolejne nowości w bankowości mobilnej Banku Zachodniego WBK 2014-03-04 Możliwość wygodnego zakupu biletów komunikacji miejskiej w 26. miastach Polski, Lokata mobilna oraz dostęp do usługi BZWBK24 Mini Firma – to wybrane nowości w BZWBK24 mobile. Dalszy dynamiczny rozwój bankowości mobilnej jest jednym z kluczowych elementów strategii Banku Zachodniego WBK.

Liderzy polskiego biznesu w London School of Economics w Londynie 2014-02-28 W sobotę, 1 marca, polscy studenci uczący się na najlepszych brytyjskich uczelniach spotkają się z polskimi liderami biznesu, polityki i gospodarki podczas Polish Economic Forum, organizowanym na London School of Economics and Political Science w Londynie. Bank Zachodni WBK jest jednym z partnerów tego wydarzenia.

80 nagród dla klientów Banku Zachodniego WBK 2014-02-14 Bank Zachodni WBK przygotował konkurs dla swoich klientów – użytkowników karty prepaid MasterCard PAYBACK. Bank przygotował 80 nagród – iPady Apple 2 i Nano, czytniki Kindle, zegarki i opaski do płatności. Konkurs potrwa miesiąc, od 17 lutego do 16 marca.

Reklama z Kevinem 2 2014-02-13 Bank Zachodni WBK rusza z kampanią reklamową kredytu gotówkowego DUET. W pierwszym spocie Kevinowi Spacey towarzyszy Anna Dereszowska, w kolejnych pojawiają się także inni znani, polscy aktorzy.

Rusza X jubileuszowa edycja BZ WBK Press Foto 2014-02-10 Już po raz dziesiąty startuje konkurs BZ WBK Press Foto. Polscy zawodowi fotoreporterzy przez najbliższe dwa tygodnie – od 10 do 23 lutego 2014 r. – mogą zgłaszać swoje prace w sześciu kategoriach konkursowych: portrety, życie codzienne, sport, wydarzenia, przyroda, kultura i sztuka. Pula nagród w konkursie wynosi blisko 116 tys. zł. Organizatorem konkursu jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita.

Grupa Banku Zachodniego WBK zarobiła w 2013 roku 2 mld zł 2014-01-30 W IV kwartale 2013 r. Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK wypracowała 832,7 mln zł zysku brutto, o 21,6 % więcej niż w kwartale poprzednim. Zysk należny udziałowcom BZ WBK wyniósł 651,8 mln zł i zwiększył się w ujęciu kwartalnym o 21,3%. W ciągu całego roku Grupa wypracowała 2 mld zysku netto.

Karty prepaid Banku Zachodniego WBK w ofercie francuskiego dostawcy systemów motywacyjnych dla pracowników 2014-01-24 Bank Zachodni WBK podpisał umowę współpracy z francuską firmą Chèque Déjeuner, która oferuje pozapłacowe systemy motywacyjne dla pracowników. Karty trafiły do sprzedaży pod koniec 2013 roku, a całe przedsięwzięcie połączone jest z nowym wizerunkiem Chèque Déjeuner w Polsce.

Bankowość Mobilna Banku Zachodniego najlepsza 2014-01-20 BZWBK24 mobile zajęła 1. miejsce w konkursie Mobile Trends Awards. Aplikację mobilną Banku Zachodniego WBK docenili także internauci, uznając ją w głosowaniu za najlepsze rozwiązanie mobilne. Ponadto usługa Zakupy Mobilne w BZWBK24 mobile została nagrodzona „Innowacją2013”

Oferta 1|2|3 i niezliczone korzyści w Banku Zachodnim WBK 2014-01-17 Bank Zachodni WBK przygotował dla klientów ofertę 1|2|3 – konto i kartę kredytową. Konto pozwala obniżyć wybrane rachunki o 1%, 2% lub 3%, natomiast dzięki karcie kredytowej klienci mogą otrzymać kolejne zwroty wydatków w wysokości 1%, 2% lub 3%. Oferta pozwala zyskać rocznie nawet 1060 zł.

Mocne rabaty dla klientów Banku Zachodniego WBK 2014-01-14 Bank Zachodni WBK we współpracy z partnerami przygotował specjalną akcję „Mocne rabaty”. Do końca stycznia klienci mogą skorzystać nawet z 75 proc. rabatów w wybranych sklepach.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm