Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Biuro Prasowe

Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Bank Zachodni WBK po raz piąty w Respect Index 2016-12-16 Bank Zachodni WBK piąty raz został zakwalifikowany do projektu RESPECT Index, który co roku wyłania firmy zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

204 firmy w IV edycji Programu Rozwoju Eksportu 2016-12-15 Zakończył się cykl warsztatów IV edycji Programu Rozwoju Eksportu (PRE). W 12 regionalnych spotkaniach w całym kraju wzięli udział przedstawiciele 204 polskich firm. Swoim know-how podzieliło się z nimi 38 Ambasadorów Eksportu – przedsiębiorców, którzy już zaistnieli na rynkach zagranicznych i wiedzą, jak pokonywać bariery w ekspansji.

Rusza portal edukacji finansowej Finansiaki.pl 2016-12-14 Jak wynika z badań , 88% Polaków uważa, że istotne jest edukowanie dzieci w zakresie finansów. Niestety, zaledwie 1/3 z nas robi to świadomie. Dlatego Bank Zachodni WBK uruchamia portal edukacyjny Finansiaki.pl, który ma za zadanie ułatwić rodzicom i nauczycielom wprowadzanie dzieci w świat pieniędzy i przedsiębiorczości. Portal zawiera materiały dla rodziców dzieci w wieku od 3 do 13 lat oraz nauczycieli szkół różnych szczebli, w tym także nauczycieli nauczania początkowego.

Zdolni studenci w innowacyjnym programie Banku Zachodniego WBK 2016-12-08 Ruszył program Ambasadorzy Banku Zachodniego WBK dla studentów najlepszych polskich uczelni. Prowadzona w nowoczesnej formule inicjatywa ma włączyć młodych do bankowych projektów oraz promować BZ WBK w środowisku akademickim jako lidera bankowości w Polsce.

Bank Zachodni WBK z 4 nagrodami w konkursie Złote Spinacze 2016-12-06 Bank Zachodni WBK zdobył cztery nagrody w prestiżowym konkursie Związku Firm Public Relations Złote Spinacze. Nagrodzono dwa projekty: #12zawodnik otrzymał statuetki złotą i srebrną, a Program Rozwoju Eksportu – dwie srebrne.

Santander Orchestra – siła młodości 2016-11-24 Już 30 listopada br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert Santander Orchestra. Będzie to jednocześnie premiera pierwszego albumu muzycznego uczestników wyjątkowego projektu edukacyjnego tworzonego przez Bank Zachodni WBK, Fundację MyWay oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Bank Zachodni WBK wyróżniony w Polish Project Excellence Award 2016 2016-11-24 Realizowany przez Bank Zachodni WBK program „Obsługa bez Barier” został srebrnym finalistą tegorocznej edycji Polish Project Excellence Award – konkursu, w którym wyróżniane są najlepiej zarządzane projekty, realizowane w polskich przedsiębiorstwach.

Wołowina z Polski ma szansę poza Unią 2016-11-22 Zagraniczni konsumenci chętnie jedzą polską wołowinę i cielęcinę. W 2015 r. wolumen eksportu wzrósł o 19% r/r. Zgodnie z przewidywaniami analityków sektora rolno-spożywczego Banku Zachodniego WBK w tym roku wzrost będzie niższy i osiągnie poziom 1-3% proc. Niemniej według ekspertów Banku wolniejszy wzrost produkcji oraz eksportu nie zmienia faktu, że rynek jest stabilny i zachęca rolników do podejmowania produkcji mięsnej. Zagranicznym sukcesom polskich producentów sprzyjają wysokie ceny wołowiny na rynku globalnym, niższa produkcja naszych światowych konkurentów oraz rosnący potencjał rynków pozaeuropejskich, które coraz mocniej otwierają się na polskie mięso.

Bank Zachodni WBK wprowadza płatności Android Pay 2016-11-17 Od 17 listopada br. posiadacze kart płatniczych Banku Zachodniego WBK będą mogli korzystać z usługi Android Pay, umożliwiającej płacenie telefonem w sklepach i w aplikacjach. To kolejny sposób dokonywania płatności mobilnych, który udostępnia bank.

Do 2040 r. majątek netto Polaków powiększy się do 18 bln zł 2016-11-15 Z raportu „Prognoza majątku – jak demografia zmieni aktywa Polaków” przygotowanego przez PI Research na zlecenie Banku Zachodniego WBK wynika, że w ciągu kilkunastu kolejnych lat nasze społeczeństwo czeka prawdziwa rewolucja majątkowa. Od dziś do 2040 r. wartość netto aktywów Polaków zwiększy się realnie o 70 proc. osiągając poziom 18 bln zł. Średnia wartość brutto majątku polskiej rodziny wzrośnie z 500 tys. zł do 861 tys. zł. Wzbogacimy się dzięki oszczędnościom, ale też w wyniku dziedziczenia.

Szybko rośnie eksport polskiej żywności do Hiszpanii 2016-11-14 Żegnając kryzys gospodarczy Hiszpania wita… żywność z Polski! Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w I półroczu 2016 r. wartość eksportu produktów rolno-spożywczych do Hiszpanii wzrosła aż o 27% r/r . To najlepszy wynik od lat. Według ekspertów Banku Zachodniego WBK, przy wykorzystaniu poprawiającej się koniunktury na Półwyspie Iberyjskim oraz przy odpowiedniej promocji naszej żywności, Hiszpania ma szansę wejść do czołówki najważniejszych odbiorców polskiej produkcji rolno-spożywczej.

Bank Zachodni WBK laureatem konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”. 2016-11-10 Bank Zachodni WBK zdobył statuetkę i tytuł Bankowego Lidera Jakości 2016 w XVII edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”. Nagroda stanowi potwierdzenie skutecznej realizacji przez Bank Zachodni WBK strategii rozwoju dla firm z sektora MŚP.

Udekorować laboratorium, czyli jak sprzedawać sprzęt laboratoryjny 2016-11-07 Z danych Laboratoria.net wynika, że w Polsce funkcjonuje około 1 135 laboratoriów, z czego aż 122 znajdują się na terenie województwa śląskiego , gdzie działa firma Megan. Zajmuje się ona dostarczaniem specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego zarówno uczelniom wyższym, klientom indywidualnym, jak i firmom handlowym. Przedsiębiorstwo będzie bohaterem kolejnego odcinka telewizyjnego programu „Firmowe Ewolucje”.

Bank Zachodni WBK z tytułem „Pozytywna marka 2017-2016” 2016-11-07 W tegorocznym rankingu „Top Marka”, wyróżniającym firmy najczęściej pojawiające się w mediach i cieszące się najlepszym wizerunkiem, Bank Zachodni WBK otrzymał specjalne wyróżnienie „Pozytywna Marka w latach 2007-2016”. Znalazł się również na 2. pozycji wśród banków w głównym rankingu „Top Marka 2016”.

Piłkarskie emocje w nowej kampanii Banku Zachodniego WBK 2016-11-04 W najnowszej odsłonie kampanii reklamowej Bank Zachodni WBK ponownie nawiązuje do piłki nożnej, najpopularniejszego sportu w Polsce. Bohaterowie kampanii – komentator sportowy Mateusz Borek oraz bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański – tym razem promują „Szybki kredyt gotówkowy”.

Polscy producenci żywności poszukają odbiorców w Hiszpanii 2016-11-02 W dniach 28-30 listopada br. polscy eksporterzy żywności będą mogli spotkać się w Madrycie z potencjalnymi odbiorcami, w tym z przedstawicielami dużych sieci handlowych działających na rynku całej Hiszpanii oraz mniejszymi dystrybutorami, operującymi na skalę regionalną. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 listopada br. Organizatorem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.

Rusza IV edycja ogólnopolskiego Programu Rozwoju Eksportu 2016-10-27 Spotkanie w Białymstoku 27 października br. rozpoczyna IV edycję Programu Rozwoju Eksportu prowadzonego przez Bank Zachodni WBK przy wsparciu KUKE S.A., Bisnode, KPMG oraz Google pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tak jak w poprzednich edycjach, spotkania regionalne uzupełnią wirtualne i stacjonarne misje gospodarcze oraz warsztaty tematyczne. W IV edycji PRE pojawią się też nowości.

GRUPA KAPITAŁOWA BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. 2016-10-26 Wyniki za okres od stycznia do września 2016r. W pierwszych trzech kwartałach 2016r. Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK wypracowała zysk należny akcjonariuszom w wysokości 1,706 mln zł, tj. 17% niższy r/r. Wyłączając jednorazowe zyski oraz obciążenia ustawowe (tj. podatek bankowy w wysokości 278 mln zł), zysk należny akcjonariuszom wzrósł o 6% r/r.

W eksporcie przyszedł czas na LATAM 2016-10-25 Do krajów LATAM trafia na razie jedynie nieco ponad 1 proc. polskiego eksportu. Przyczyna? Przez dłuższy czas Ameryka Łacińska nie miała tak intensywnej promocji w Polsce jak inne dalekie kierunki, a konkretne wsparcie dla przedsiębiorców w krajach latynoamerykańskich nie było dostępne na szeroką skalę. Teraz Ministerstwo Rozwoju wpisało Meksyk na listę 5 perspektywicznych pozaeuropejskich kierunków dla polskich firm. Bank Zachodni WBK wskazuje też na inne kraje Ameryki Łacińskiej, w tym przede wszystkim na Chile i Brazylię.

Bank Zachodni WBK uruchamia Digital Lab 2016-10-21 W Poznaniu rusza Digital Lab - specjalne centrum multimedialne, które ma być sercem rozwoju usług multikanałowych Banku Zachodniego WBK. Będą tu projektowane i testowane nowe funkcje aplikacji BZWBK24 mobile i BZWBK24 internet. Tu również bank będzie rozwijać cyfrowe kompetencje pracowników odpowiedzialnych za obsługę klienta we wszystkich kanałach kontaktu. W Banku Zachodnim WBK aż 90 proc. interakcji z klientami odbywa się poza oddziałami, co jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii multikanałowej obsługi.

Nikt wcześniej nie pobił takiego rekordu – niekonwencjonalna promocja przelewów BLIK w Banku Zachodnim WBK 2016-10-13 Bank Zachodni WBK jest jednym z liderów bankowości mobilnej w Polsce. Aby promować nowoczesne rozwiązania i możliwości oferowane przez bank, zorganizowano akcję, podczas której pracownicy pobili rekord Polski wykonując największą liczbę przelewów na numer telefonu w tym samym momencie.

Bank Zachodni WBK partnerem Absolvent Talent Days 2016-10-10 Absolvent Talent Days to największe targi praktyk i pracy dla studentów, absolwentów oraz młodych specjalistów. Celem projektu jest aktywne wspieranie młodych w rozwoju ich kariery zawodowej. W tym roku po raz kolejny do wydarzenia dołączył Bank Zachodni WBK jako Partner Wspierający.

Firmowe Ewolucje: ubrania skrojone na miarę sprzedają się online 2016-10-06 Rynek odzieżowy w Polsce podbijają sklepy internetowe. Z danych firmy Gemius wynika, że aż 54 proc. polskich internautów kupuje w e-sklepach, natomiast najczęściej wybieraną przez nich kategorią produktów jest odzież, akcesoria i dodatki. Po nie sięga aż 73 proc. konsumentów . To szansa dla takich firm jak BiuBiu, która zajmuje się szyciem odzieży dla kobiet z większym biustem i jej sprzedażą online. Firma będzie bohaterem kolejnego odcinka programu „Firmowe Ewolucje”.

Łukasz Fabiański w nowej kampanii Banku Zachodniego WBK 2016-09-30 3 października rusza nowa kampania Banku Zachodniego WBK. Po sukcesie akcji #12zawodnik, organizowanej w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016, bank ponownie postawił na najpopularniejszą dyscyplinę sportową w swojej komunikacji marketingowej. Tym razem obok Mateusza Borka zobaczymy bramkarza polskiej reprezentacji – Łukasza Fabiańskiego. Pierwsza odsłona kampanii dotyczyć będzie Konta Godnego Polecenia.

Warsztaty dla przedsiębiorców w Poznaniu, które poprowadzi major US Army, Rocco A. Spencer 2016-09-19 20 września br. w Poznaniu odbędą się bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców „Współcześni zdobywcy - odkrywanie nowego świata biznesu”, które poprowadzi major US Army, Rocco A. Spencer. Amerykański wojskowy pokaże, jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych. Na spotkanie, które odbędzie się w Multikinie 51, przy ul. Królowej Jadwigi 51, zaprasza Bank Zachodni WBK.

Lodowy pomysł na biznes coraz popularniejszy w Polsce 2016-09-16 Rynek lodów w Polsce jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi produkcji spożywczej, a jego wartość szacuje się na 1,67 mld zł. Z danych Euromonitor International wynika, że rynek lodów i deserów mrożonych wzrósł o ok. 2,6% w 2015 roku, zaś w 2016 roku dynamika może wynieść ok. 2% r/r. Coraz większą częścią tego rynku są tzw. lody rzemieślnicze produkowane przez lokalne manufaktury, dlatego Bank Zachodni WBK do udziału w „Firmowych Ewolucjach” zaprosił producenta lodów naturalnych ICE BERG.

Małe zmiany, które znaczą wiele – Bank Zachodni WBK upraszcza stronę internetową 2016-09-09 Bank Zachodni WBK udostępnił dziś modyfikację swojej strony internetowej. Uproszczona wersja będzie wyświetlana sukcesywnie zwiększającej się grupie klientów, dzięki czemu możliwe będzie stopniowe wprowadzenie zmian oraz bieżące poznawanie opinii naszych klientów. Ma być jeszcze bardziej przejrzyście, łatwiej, wygodniej i szybciej. Stronę internetową Banku każdego miesiąca odwiedza średnio ponad 4 miliony użytkowników.

Druk 3D – młoda branża z dużymi perspektywami w „Firmowych Ewolucjach” 2016-09-08 Branża druku 3D jest jedną z najmłodszych w Polsce branż – ponad połowa firm działa na tym rynku rok lub krócej i są to głównie mikroprzedsiębiorcy, w tym firmy prowadzone w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.1 W związku z coraz większą popularnością druku 3D oraz wzrostem wartości tego rynku zarówno w Polsce jak i na świecie, bohaterem „Firmowych Ewolucji” będzie firma Hexagon, dostawca sprzętu oraz kompleksowych usług druku 3D. Drugi odcinek telewizyjnego programu skierowanego do MŚP zostanie wyemitowany w najbliższy wtorek, 13 września br., o godz. 22.50 w TVP1.

Dolnośląskie ma szansę na podium w eksporcie 2016-09-08 Według danych Izby Celnej w Warszawie, w 2014 r. wartość eksportu Dolnośląskiego wyniosła 16,6 mld EUR. Ten wynik plasuje region na 4. miejscu wśród wszystkich polskich województw. Eksperci ogólnopolskiego Programu Rozwoju Eksportu (PRE) są jednak przekonani, że w eksporcie Dolny Śląsk ma szansę na podium.

Lubelskie: rozkwit eksportu jeszcze przed regionem 2016-09-08 Firmy z Lubelszczyzny mają duży potencjał i wszelkie narzędzia, aby z sukcesem sprzedawać swoją produkcję za granicą, nawet na bardzo dalekich rynkach – twierdzą eksperci Programu Rozwoju Eksportu (PRE). Co je powstrzymuje? W ankiecie przeprowadzonej podczas konferencji PRE w Lublinie przedsiębiorcy przyznali, że największe problemy sprawiają im: analiza zagranicznego rynku i popytu na własny produkt oraz skomplikowane przepisy i procedury prawne.

„Firmowe Ewolucje” pokażą, jak wydrukować sobie przyszłość 2016-09-02 We wtorek, 6 września br., o godz. 22.50 w TVP1 wystartuje pierwszy odcinek „Firmowych Ewolucji” – telewizyjnego show skierowanego do małych i średnich przedsiębiorców. Jego bohaterem będzie Centrum Druku Futura z Białegostoku. Firmie zależy przede wszystkim na przygotowaniu strategii biznesowej, w tym zarządzania pracownikami, oraz zwiększeniu sprzedaży przez Internet. W osiągnięciu tych celów pomogą eksperci z zakresu sprzedaży, marketingu oraz bankowości.

W Banku Zachodnim WBK migamy już od 2 lat! 2016-09-01 Bank Zachodni WBK od blisko 6 lat prowadzi kompleksowy program „Obsługa bez barier”, którego celem jest zapewnienie równych szans oraz pełnego dostępu do usług i produktów banku dla klientów z niepełnosprawnościami. Bank Zachodni WBK jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce uruchomił obsługę wideo w Polskim Języku Migowym, dostępną w całej sieci placówek.

Startuje druga edycja „Firmowych Ewolucji” – TV show dla przedsiębiorców 2016-08-26 100 tys. zł to nagroda, która jest do zdobycia w drugiej edycji „Firmowych Ewolucji” – telewizyjnego show skierowanego do małych i średnich przedsiębiorców. Mecenasem projektu i fundatorem nagrody jest Bank Zachodni WBK. Pierwszy odcinek nowej serii zobaczymy w TVP1 już we wtorek, 6 września br., o godz. 22:45.

W Domu Maklerskim Banku Zachodniego WBK giełdy zagraniczne są w zasięgu ręki 2016-08-24 Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK wprowadził automatyczne przewalutowanie i obniżył prowizje maklerskie, a także rozszerzył Drogowskaz inwestycyjny o portfel akcji spółek zagranicznych. A wszystko po to, aby giełdy zagraniczne były w zasięgu ręki przeciętnego inwestora. Dzięki aplikacji Inwestor mobile giełdy globalne mogą być w zasięgu ręki także dosłownie – w komórce.

Infografika: Klienci Digital – Bankowość Mobilna i Internetowa w Banku Zachodnim WBK (część 2) 2016-08-10 Z aplikacji BZWBK24 mobile klienci korzystają najczęściej pomiędzy godziną 12.00 a 16.00. Średni czas potrzebny na kompletne wypełnienie przez Internet wniosku o kredyt gotówkowy wynosi 6 minut i 12 sekund, ale rekordzista zrobił to w zaledwie 25 sekund.

Korzystaj z BZWBK24 mobile i wypłacaj BLIKIEM tak jak Michał Sadowski 2016-08-08 Do kampanii Banku Zachodniego WBK prezentujacej najciekawsze rozwiązania bankowości mobilnej dołączył Michał Sadowski, prezes i założyciel Brand24, firmy zajmującej się monitoringiem internetu, współtwórca portali internetowych, bloger, influenser internetowy i twórcawideo W ramach akcji powstaną 2 filmy, w których przedsiębiorca opowie jak aplikacja BZWBK24 mobile może być przydatna w różnych sytuacjach, w łączeniu pracy i życia prywatnego. Pierwszy ze spotów będzie można zobaczyć od 5 sierpnia br.

Bezpieczne finanse na wakacjach – o czym pamiętać? 2016-08-02 Pliki banknotów przechowywanych w portfelu lub w kieszeniach powoli odchodzą do przeszłości. Teraz wyjeżdżając na wakacje zabieramy ze sobą najczęściej kartę płatniczą lub smartfon z aplikacją banku. Prosto, wygodnie i bezpiecznie, ale tylko pod warunkiem, że zachowamy niezbędne środki ostrożności. Eksperci Banku Zachodniego WBK wybrali przykładowe nieprzyjemne zdarzenia, które mogą przydarzyć się urlopowiczowi, i przygotowali kilka rad, jak postępować w takich sytuacjach. Bo warto mieć świadomość, że phishing nie ma nic wspólnego z łowieniem ryb, a skimming z jazdą na nartach.

Wielkopolska w eksporcie stawia na innowacje 2016-08-01 Podczas poznańskiej konferencji Programu Rozwoju Eksportu (PRE) przedsiębiorcy z Wielkopolski zmierzyli się z tematem ekspansji zagranicznej. Jak sami wskazali, chcą być obecni nie tylko w Europie Zachodniej, ale też na rynkach wschodnich i w krajach WNP. Poza Starym Kontynentem kuszą ich Afryka oraz Bliski i Daleki Wschód.

Infografika: Klienci Digital – Bankowość Mobilna i Internetowa w Banku Zachodnim WBK 2016-07-28 Wśród klientów kontaktujących się z bankiem zdalnie największą popularnością spośród wszystkich dostępnych kanałów cieszy się bankowość internetowa. Korzysta z niej 61 proc. osób. Stale i dynamicznie rośnie jednak zainteresowanie bankowością mobilną. Do obsługi swoich kont już blisko 34 proc. klientów korzysta z obu kanałów. Klientów korzystających z samej bankowości mobilnej jest już 4 proc.

GRUPA BANKU ZACHODNIEGO WBK Wyniki za okres styczeń-czerwiec 2016 2016-07-27 W I półroczu 2016 r. Grupa Banku Zachodniego WBK wypracowała zysk należny akcjonariuszom w wysokości 1 280 mln zł (spadek o 19% r/r). Po wyeliminowaniu jednorazowych zysków oraz nowych obciążeń ustawowych (tj. 173 mln zł z tytułu podatku bankowego), zysk należny wzrósł o 1% r/r.

Kredyty w Banku Zachodnim WBK bardziej omnikanałowe 2016-07-25 Kredyty w Banku Zachodnim WBK bardziej omnikanałowe TeleKlik – to nowa usługa Banku Zachodniego WBK, dzięki której klienci indywidualni mogą teraz składać wnioski o produkty kredytowe przez Infolinię, kończąc proces podpisaniem umowy online. Integracja obsługi w dwóch kanałach kontaktu z bankiem daje klientowi kolejną możliwość uzyskania kredytu całkowicie zdalnie. Kontakt telefoniczny z doradcą pozwala na przygotowanie indywidualnie dopasowanej oferty bez konieczności wizyty w oddziale banku.

Branża opakowań – sukces do rozpakowania, BZ WBK szacuje wzrost krajowego sektora na 20 proc. do 2018 r. 2016-07-21 W 2014 r. światowy rynek opakowań był warty 812 mld USD1. Polska Izba Opakowań (PIO) szacuje udział naszego kraju w tej wartości na ok. 1,3 proc. Jednak rosnące PKB i zamożność polskiego społeczeństwa, podobnie jak popyt zagraniczny, są dla rodzimych producentów realną szansą na „ugryzienie” dużo większego kawałka rynkowego tortu. Eksperci Banku Zachodniego WBK przewidują, że do 2018 r. polski sektor opakowań może urosnąć nawet o 20 proc., co będzie w dużej mierze zasługą eksportu oraz innowacji.

BZ WBK startuje w Polsce z Santander Trade Network 2016-07-21 Bank Zachodni WBK udostępnił swoim klientom firmowym Santander Trade Network. Ta międzynarodowa platforma umożliwia przedsiębiorstwom prowadzącym działalność zagraniczną znalezienie w wybranych krajach sprawdzonych partnerów biznesowych oraz korzystanie z ich usług na preferencyjnych warunkach.

„Głos klienta” Banku Zachodniego WBK 2016-07-18 Niemal ćwierć miliona opinii przekazali Bankowi Zachodniemu WBK jego klienci w badaniach satysfakcji „Głos klienta”. Na tej podstawie powstają w banku rozwiązania projektowane wspólnie z ich późniejszymi użytkownikami. To jeden ze sposobów na rozwijanie obsługi w kierunku, którego klienci faktycznie chcą i wprowadzanie udogodnień, które będą im służyć. Jak wynika z danych banku, dziś już ok. 90 proc. interakcji z klientem odbywa się w kanałach zdalnych.

Ranking TOP30 największych producentów z branży motoryzacyjnej z większościowym polskim kapitałem 2016-07-18 Motoryzacja jest jedną z branż, które w największym stopniu przyczyniają się do wzrostu polskiego PKB oraz eksportu. Taka sytuacja jest wynikiem aktywności nie tylko międzynarodowych koncernów, ale również polskich producentów, którzy zagospodarowali konkretne nisze. Z rankingu „TOP30 największych producentów z branży motoryzacyjnej z większościowym polskim kapitałem” przygotowanego przez Bank Zachodni WBK we współpracy z Polską Izbą Motoryzacji i Bisnode Polska, wynika, że polską specjalnością obok wytwarzania części i podzespołów samochodowych jest produkcja naczep, przyczep i zabudów do samochodów ciężarowych oraz produkcja autobusów i pojazdów specjalnych.

Liczba MŚP na 1000 mieszkańców w Polsce najmniejsza w UE 2016-07-14 Sektor małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających od 10 do 249 pracowników, jest w Polsce dużo mniejszy niż w innych państwach unijnych. W naszym kraju na 1000 mieszkańców przypadają niespełna 2 firmy. Jest to najniższy wskaźnik w całej UE – wynika z raportu „Małe i średnie firmy w Polsce – bariery i rozwój” przygotowanego przez PI Research na zlecenie Banku Zachodniego WBK. Najwięcej MŚP zarejestrowanych jest w Wielkopolsce, Małopolsce, na Śląsku i Mazowszu.

Mistrzowska kampania Banku Zachodniego WBK 2016-07-12 Prawie 4 mln odsłon filmików na YouTube, 20 tys. osób biorących udział w konkursach i wzrost liczby fanów o ponad 10 tys. w kanałach social media – to najlepsze podsumowanie kampanii Banku Zachodniego WBK związanej z rozgrywkami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. Aktywacje prowadzone pod hasłem #12zawodnik okazały się pod wieloma względami, m.in. rozpoznawalności, sympatii widzów czy zasięgu, najlepszą kampanią zorganizowaną przez bank w ostatnich latach oraz najbardziej kompleksową pod względem wykorzystania potencjału wydarzenia sportowego.

U mistrzów Europy polski eksport nie odpoczywa 2016-07-12 Portugalia jest piłkarskim mistrzem Europy, pięknym kierunkiem urlopowym, ale również atrakcyjnym rynkiem zbytu dla polskich firm. Wg ekonomistów Banku Zachodniego WBK nasz eksport do tego kraju – choć na razie niewielki – do 2018 r. może wzrosnąć nawet o 30 proc.! Polskie produkty mają szansę podbić serca portugalskich odbiorców m.in. na fali sukcesów w Hiszpanii.

Obsługa bez Barier w Banku Zachodnim WBK 2016-07-11 Oddziały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, mówiące bankomaty i tłumacze Polskiego Języka Migowego w usłudze Doradca online w Contact Center banku – to udogodnienia, które w programie Obsługa Bez Barier wdraża dla swoich klientów Bank Zachodni WBK. Innowacje wprowadzane są we współpracy z konsultantami – osobami z niepełnosprawnościami, które potrafią wskazać i ocenić przydatność danej zmiany. Bank w Internecie promuje rozwiązania zaprojektowane wspólnie z klientami.

Bank Zachodni WBK drugi rok z rzędu z wyróżnieniem „Best Bank in Poland” od Euromoney 2016-07-08 Bank Zachodni WBK po raz kolejny zwyciężył w jednym z dwóch najważniejszych na świecie konkursów branży finansowej – Euromoney Awards for Excellence. Nagroda „Best Bank in Poland 2016” została przyznana za ponadprzeciętną efektywność działania i doskonałe wyniki finansowe banku. To drugie z rzędu wyróżnienie dla naszego banku, a trzecie na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Branże z sektora rolno-spożywczego z najlepszymi perspektywami za granicą według BZ WBK 2016-06-30 W zestawieniu 50. polskich branż z największą szansą na sukces w eksporcie aż 14 pozycji przypada na sektor rolno-spożywczy. To, według analityków Banku Zachodniego WBK, jasno pokazuje, że żywność pozostanie specjalnością naszego kraju na rynkach zagranicznych. Eksperci Banku spodziewają się, że eksport całego sektora może w 2016 r. wzrosnąć o 4-6 proc. r/r i osiągnąć wartość nawet 25,0 mld euro.

Bank Zachodni WBK przystępuje do systemu Inkart Krajowej Izby Rozliczeniowej 2016-06-29 Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem, który podpisał z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. umowę uczestnictwa w systemie Inkart. Umowa dotyczy przetwarzania krajowych transakcji kartowych i bankomatowych w lokalnym systemie rozliczeń Inkart. Bank rozpocznie testy w ciągu najbliższych tygodni.

Bank Zachodni WBK jednym z największych bankowych płatników CIT 2016-06-28 Bank Zachodni WBK zajął 2. miejsce w tegorocznym rankingu „Największy zagraniczny płatnik CIT” opublikowanym przez Puls Biznesu. Wyróżnienie zostało przyznane 27 czerwca br. podczas debaty „Czas na patriotyzm gospodarczy”. Podmioty z Grupy Kapitałowej Banku Zachodniego WBK w 2014 roku, który był uwzględniany w rankingu, zapłaciły podatek w wysokości 463 mln złotych. W 2015 roku wyniósł on już 680,1 mln złotych.

Bank Zachodni WBK nagrodzony za Program Rozwoju Eksportu i Konto 2016-06-27 Dwa rozwiązania Banku Zachodniego WBK – Program Rozwoju Eksportu oraz Konto<20 – zostały nagrodzony w dwóch niezależnych konkursach Bloomberg Businessweek Polska oraz WPROST. Nagrody stanowią potwierdzenie skutecznej realizacji przez Bank Zachodni WBK strategii innowacyjności w obszarze bankowości korporacyjnej i detalicznej.

Bank Zachodni WBK w europejskim teście bankowości mobilnej 2016-06-23 Międzynarodowa firma badawczo-doradcza Forrester Research uznała bankowość mobilną Banku Zachodniego WBK za najlepszą w Polsce. Mocna, trzecia pozycja wśród badanych europejskich banków w raporcie 2016 European Mobile Banking Functionality Benchmark pokazuje rosnące znaczenie bankowości mobilnej w strategii banku.

Bank Zachodni WBK z najlepszą zdalną obsługą klientów 2016-06-21 Infolinia Banku Zachodniego WBK po raz drugi w tym roku została liderem wśród banków w drugiej edycji rankingu „Instytucja roku 2016” na najlepszą zdalną obsługę klientów. Plebiscyt promuje i rozpowszechnia najlepsze praktyki wpływające na poprawę jakości obsługi klienta w różnych kanałach zdalnego kontaktu.

Bank Zachodni WBK zaprasza na wystawę „Futbolove Historie” 2016-06-09 10 czerwca w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy o futbolowej pasji i kibicowaniu – „Futbolove Historie”, prezentującej autentyczne, niepowtarzalne akcesoria związane z piłką nożną z kolekcji legendy dziennikarstwa sportowego – redaktora Stefana Szczepłka. Ekspozycję będzie można oglądać do 30 października. Bank jest mecenasem tego wydarzenia.

Logowanie Touch ID i nowości w zakupach mobilnych w BZWBK24 mobile 2016-05-30 Wraz z ostatnią aktualizacją BZWBK24 mobile pojawiło się kilka ciekawych nowości. Bank udostępnił m.in. możliwość logowania z wykorzystaniem odcisku palca, zamówienia taksówki w 12 miastach w całej Polsce i przelewy do Urzędu Skarbowego i ZUS. Ważne zmiany pojawiły się w „Zakupach mobilnych”.

Polskie mikrofirmy znalazły się w pułapce małej skali 2016-05-30 Teoria ekonomii mówi, że im mniejsze przedsiębiorstwo, tym szybciej rośnie. Tymczasem z raportu „Małe i średnie firmy w Polsce – bariery i rozwój” przygotowanego przez PI Research na zlecenie Banku Zachodniego WBK wynika, że wraz ze wzrostem wielkości przedsiębiorstwa zwiększa się dynamika przychodów ze sprzedaży. Średni roczny wzrost obrotów w mikrofirmach wynosi tylko 1,8%, podczas gdy w małych 5,6% i 9,9% w średnich. Ponadto, firmy zatrudniające mniej niż 10 osób rozwijają się dwa razy wolniej od konkurencji nawet wtedy, gdy już staną się małymi przedsiębiorstwami. Jest to tzw. pułapka małej skali.

Województwo łódzkie szyje swój eksport na miarę 2016-05-18 W województwie łódzkim drzemie duży potencjał eksportowy związany zarówno z biznesem włókienniczym, tradycyjnie utożsamianym z regionem, jak i innymi prężnie rozwijającymi się sektorami – twierdzą eksperci ogólnopolskiego Programu Rozwoju Eksportu (PRE). Jak pokazały wyniki ankiety przeprowadzonej podczas konferencji PRE w Łodzi, lokalni eksporterzy są mocno przywiązani do rynków Europy Zachodniej. Jednocześnie jednak nie brak im ambicji, jeśli chodzi o pozaeuropejskie kierunki. Łódzkie firmy są zainteresowane ekspansją m.in. na Bliskim Wschodzie i w krajach Afryki.

BZ WBK: branża motoryzacyjna z dobrymi średnioterminowymi perspektywami wzrostu produkcji w Polsce 2016-05-17 Produkcja samochodów osobowych i dostawczych w Polsce zakończyła ubiegły rok na dwucyfrowym plusie przerywając aż 6-letni okres spadków. Ta część rynku będzie dynamicznie rosła również w kolejnych latach, m.in. dzięki planowanemu uruchomieniu produkcji VW Crafter we Wrześni w drugiej połowie tego roku. Po rekordowym 2015 roku, także eksport części i akcesoriów samochodowych ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Jak wskazują eksperci Banku Zachodniego WBK, popyt na nie zależy nie tylko od zamówień z Unii Europejskiej, ale w dużym stopniu od popytu na nowe samochody w Ameryce Północnej i Azji.

Michał Gajewski nowym prezesem Zarządu Banku Zachodniego WBK 2016-05-16 Rada Nadzorcza Banku Zachodniego WBK na dzisiejszym posiedzeniu powołała Michała Gajewskiego na stanowisko prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK. Jednocześnie bank złoży wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zgodę na pełnienie przez Michała Gajewskiego funkcji prezesa Zarządu banku. Stanowisko będzie mógł objąć w momencie wypełnienia obecnych zobowiązań zawodowych.

50 polskich branż skazanych na sukces za granicą wg BZ WBK 2016-05-16 O tym, że dynamicznie rosnący eksport to jeden z największych sukcesów polskiej gospodarki i siła napędowa rozwoju kraju wiedzą już wszyscy. Tylko co dalej? Eksperci Banku Zachodniego WBK prognozują, że przed nami kolejne lata dobrej passy i w swoim rankingu Eksportowe TOP50 2016 wskazują 50 branż, którym będziemy ją zawdzięczać. Na te towary zagranica będzie zgłaszała popyt, a my dostarczymy je w pierwszorzędnej jakości.

Bank Zachodni WBK największym płatnikiem CIT w sektorze bankowym 2016-04-29 W roku 2015 podmioty z Grupy Kapitałowej Banku Zachodniego WBK zapłaciły łącznie 680,1 mln złotych podatku CIT. Bank Zachodni WBK odprowadził do budżetu państwa najwyższe kwoty z tytułu podatku dochodowego ze wszystkich instytucji finansowych.

Bank Zachodni WBK sponsorem koncertu Hansa Zimmera w Polsce 2016-04-29 Twórca muzyki do takich filmowych hitów jak Interstellar, Gladiator czy Król Lew rozpoczął właśnie swoją pierwszą trasę koncertową po Europie, a już niedługo odwiedzi Gdańsk, Łódź i Kraków. Bank Zachodni WBK jest mecenasem tych wydarzeń.

Wyniki Grupy Banku Zachodniego WBK za I kwartał 2016 2016-04-27 Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK w I kw. 2016 r. wypracowała zysk należny akcjonariuszom w wysokości 556 mln zł. Po wyeliminowaniu jednorazowych zysków oraz nowych obciążeń ustawowych (tj. 67,6 mln zł podatku bankowego oraz 8,5 mln zł stanowiące ujętą w I kwartale br. część składki na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców) zysk należny wzrósł o 1% r/r.

Raport Banku Zachodniego WBK: Małe i średnie firmy w Polsce – bariery i rozwój 2016-04-26 Bank Zachodni WBK, wspólnie z Polityką Insight, przygotował raport o kondycji sektora małych i średnich firm w Polsce. W opracowaniu zdiagnozowano główne bariery oraz szanse rozwoju podmiotów z sektora MŚP. Jak wskazują eksperci, małe i średnie firmy w Polsce są w bardzo dobrej kondycji, jednak aby sprostać rosnącej konkurencji, sektor powinien większą uwagę zwrócić na inwestycje w innowacje i zwiększanie obecności na rynkach zagranicznych.

BZ WBK celuje w 20-procentowy udział w rynku usług bankowych dla MŚP 2016-04-25 Bank Zachodni WBK ogłosił strategię rozwoju swojego biznesu w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Celem jest zdobycie do końca 2018 roku 20-procentowego udziału w rynku, nawiązanie relacji ze 100 tys. nowych klientów i wypracowanie pozycji banku pierwszego wyboru dla MŚP. Strategia obejmuje dwa obszary: z jednej strony inwestycje w ofertę produktową i jakość usług, a z drugiej rozwój dużej, zaawansowanej platformy, na której przedsiębiorstwa otrzymają od banku unikalne na rynku, pozafinansowe wsparcie swojej działalności i rozwoju.

Anna Lewandowska i Mateusz Borek kibicują z Bankiem Zachodnim WBK 2016-04-15 Anna Lewandowska i Mateusz Borek wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK będą zachęcać do oglądania transmisji meczów oraz kibicowania naszej reprezentacji na zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

156 najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów z 2015 roku 2016-04-15 Już po raz dwunasty poznaliśmy laureatów konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Broniszów, Sanok, Donieck, Lesbos, Nowy Jork, Katmandu – to tylko niektóre miasta, w których polscy fotoreporterzy przez ułamek sekundy zatrzymali w kadrze niezwykłe obrazy.

Bank Zachodni WBK z mobilną kartą kredytową 2016-04-07 Bank Zachodni WBK rozszerzył ofertę płatności mobilnych HCE o kartę kredytową. Tym samym oferuje swoim klientom możliwość płacenia zbliżeniowego telefonem z wykorzystaniem zarówno mobilnej karty debetowej, jak i kredytowej Visa oraz MasterCard. Rozwiązanie przygotowane przez Bank Zachodni WBK pozwala na płatności także bez dostępu do Internetu.

Wszystko o „Rodzinie 500 Plus” na stronie Banku Zachodniego WBK 2016-03-23 Bank Zachodni WBK udostępnił swoim klientom specjalny serwis poświęcony programowi „Rodzina 500 plus”. Pod adresem www.bzwbk.pl/rodzina500plus oprócz najważniejszych informacji na temat programu będzie można również dowiedzieć się, jak złożyć internetowy wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w programie „Rodzina 500 plus” i jak można go złożyć przez BZWBK24 internet.

Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK podwoi zyski swoich klientów 2016-03-22 Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK premiuje skuteczne inwestowanie. W promocji „Premia za zysk” Bank, nowym oraz dotychczasowym nieaktywnym klientom, którzy do 31 sierpnia br., zrealizują zysk na zawartych w okresie promocji transakcjach, podwoi zysk. Dom Maklerski wypłaci nawet do tysiąca złotych.

Pasja łączy Bank Zachodni WBK z Konradem Kruczkowskim i blogosferą 2016-03-18 Jak to jest być tatą w Polsce? Jaka jest jego rola w życiu rodzinnym? Te pytania stały się inspiracją dla autora bloga „HaloZiemia” i Banku Zachodniego WBK do stworzenia cyklu reportaży „Halo.Tato”, których bohaterami są właśnie ojcowie. Współpraca z Konradem Kruczkowskim jest jednym z kilku projektów realizowanych przez bank z blogerami, którzy na co dzień żyją swoją pasją i zarażają nią czytelników oraz widzów.

Bank Zachodni WBK w Programie „Rodzina 500 plus” 2016-03-15 Dzisiaj Bank Zachodni WBK dołączył do Programu „Rodzina 500 plus”. Podpisano w tej sprawie List Intencyjny w obecności Pani Premier Beaty Szydło oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Rafalskiej oraz Minister Cyfryzacji Pani Anny Streżyńskiej. Bank udostępni swoim klientom możliwość złożenia przez internet wniosku o świadczenie wychowawcze wypłacane w Programie. Będzie to możliwe po 1 kwietnia 2016 r., czyli po wejściu w życie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Jak oszczędzają Polacy? 2016-03-03 4 na 10 Polaków posiada nawyk systematycznego oszczędzania części swoich dochodów. Najbardziej skłonni do regularnego odkładania pieniędzy są osoby z pokolenia Y, w wieku 21-35 lat – wynika z badania „Pokolenia o finansach”, zrealizowanego przez 4P Research Mix na zlecenie Banku Zachodniego WBK. Niezależnie od wieku, Polacy w oszczędzaniu stawiają na bezpieczeństwo – najczęściej trzymają zgromadzone środki finansowe na koncie oszczędnościowym i lokacie.

Rozpoczyna się III. edycja Programu Rozwoju Eksportu Banku Zachodniego WBK 2016-03-01 Startuje III. edycja Programu Rozwoju Eksportu (PRE) projektu zainicjowanego w 2015 r. przez Bank Zachodni WBK. Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się 1 marca w Bydgoszczy. Kolejne miesiące to kolejne wydarzenia: konferencje w całej Polsce, spotkania tematyczne z ekspertami Programu Rozwoju Eksportu, wirtualne i stacjonarne misje handlowe oraz spotkania biznesowe, podczas których przedsiębiorcy otrzymają praktyczne wsparcie w realizacji swoich planów ekspansji zagranicznej.

Bank Pomysłów w Banku Zachodnim WBK 2016-02-18 Od początku istnienia serwisu społecznościowego „Bank Pomysłów”, prawie 10 tys. użytkowników wygenerowało 5,3 tys. sugestii, jak udoskonalić produkty i usługi Banku Zachodniego WBK. W konsekwencji, od 2009 roku wdrożono w banku 758 ulepszeń. Kolejne są konsultowane lub aktualnie implementowane. Duża aktywność odwiedzających serwis skłoniła Bank Zachodni WBK do wprowadzenia w 2016 r. na platformie zmian, które ułatwiają dzielenie się pomysłami.

Bank Zachodni WBK uczy jak jeździć samochodem... na Facebooku! 2016-02-17 Czy można skutecznie promować zasady bezpieczeństwa w social media? Dynamicznie rosnąca rzesza fanów, setki udostępnień i komentarzy oraz tysiące polubień mówią same za siebie. Bank Zachodni WBK i Kuba Giermaziak zapraszają do udziału w akcji „Jak jeździsz”.

Bank Zachodni WBK i Fundusz INFINI ruszają z programem wsparcia innowacyjnych projektów 2016-02-11 Bank Zachodni WBK oraz Fundusz INFINI we współpracy z uczelniami wyższymi będą wspierać beneficjentów innowacyjnych projektów badawczo–rozwojowych. Podpisany list intencyjny otworzył zainteresowanym drogę do korzystania m.in. ze środków unijnych dostępnych na lata 2014-2020. Pilotażowy projekt wsparcia działalności badawczo-rozwojowej aktywnie rusza na przełomie lutego/marca 2016 roku.

Wyniki Grupy Banku Zachodniego WBK w 2015 roku 2016-01-28 Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK w 2015 r. wypracowała zysk netto w wysokości 2,5 mld zł. Po wyłączeniu udziałów niekontrolujących, zysk należny akcjonariuszom wyniósł 2,3 mld zł. Eliminując wpływ konsolidacji z Santander Consumer Bankiem, w którym z dniem 1 lipca 2014 r. Bank Zachodni WBK objął udział w wysokości 60%, oraz jednorazowe zyski ze sprzedaży akcji dwóch spółek zależnych Aviva ujęte w lutym 2015 r., porównywalny zysk netto zwolnił tempo wzrostu do 10% r/r.

Kredyty hipoteczne BZ WBK dostępne do 90% LTV 2016-01-15 Od 12 stycznia 2016 r. Bank Zachodni WBK ponownie udziela kredytów hipotecznych do 90% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie.

W Banku Zachodnim WBK zrobisz mobilnie przelew na telefon BLIK 2016-01-14 W aplikacji BZWBK24 mobile została udostępniona nowa odsłona usługi przelew na telefon. Dzięki niej użytkownicy mogą robić przelewy ze swoich smartfonów do osób posiadających konto w innych bankach, znając tylko ich numer telefonu. Wcześniej takie przelewy, były możliwe pomiędzy klientami Banku Zachodniego WBK. Obecnie wystarczy, że odbiorca zarejestrował się w bazie BLIK podając swój numer telefonu i wskazując powiązany z nim rachunek. BLIK zidentyfikuje numer konta osoby i w ciągu kilku sekund zrealizuje przelew na jej konto.

Różne pokolenia, różne źródła wiedzy o finansach 2016-01-12 Z badania „Pokolenia o finansach”, zrealizowanego przez 4P Research Mix na zlecenie Banku Zachodniego WBK wynika, że pokolenia X i Y szukają informacji o finansach głównie w Internecie. Najmłodsi (pokolenie Z) w pierwszej kolejności zasięgają opinii znajomych, rodziny i przyjaciół, a Baby Boomers najchętniej czerpią informacje o finansach z telewizji i radia. Dla wszystkich generacji największym wyzwaniem pozostają zawiłości umów. Polacy, niezależnie od wieku, najczęściej uważają też, że za edukację finansową powinny odpowiadać szkoły.

Kontakt dla mediow
Biuro Prasowe - Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu

rzecznik.prasowy@bzwbk.pl
 

Monika Nowakowska

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel. 22 586 8040
tel. 22 586 8041

monika.nowakowska@bzwbk.pl

biuro.prasowe@bzwbk.pl


Informacje biura prasowego można otrzymywać kanałem RSS oraz mailem, po wcześniejszym zgłoszeniu swojego adresu.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm