Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Aktualności o Inicjatywie Jessica

Jessica współfinansowała rewitalizację hotelu

Dnia 27 listopada 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Hotelu Dana mieszczącego się w zrewitalizowanym budynku po Zakładach Odzieżowych Dana w Szczecinie. Rewitalizacji dokonała spółka Dana Invest Sp. z o.o. przy współudziale środków z Inicjatywy JESSICA. Efektem wykonanych prac jest czterogwiazdkowy hotel, w ramach którego poza działalnością komercyjną, będą realizowane także działania społeczne, takie jak, szkolenia zawodowe pracowników, praktyki dla uczniów szkół branżowych.

 

Jessica odmieniła centrum Stargardu Szczecińskiego

Dnia 7 października 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku przy ulicy Czarnieckiego w Stargardzie Szczecińskim. Rewitalizacja dokonana została przez „SZACH” K. Dybowski Przedsiębiorstwo Handlowe przy współudziale środków z Inicjatywy JESSICA. Projekt obejmował rozbudowę, przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania byłego budynku Pogotowia i WKU na funkcję usługowo-handlowo-biurową. Poza działalnością komercyjną, w budynku będą również organizowane wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, wystawy czy akcje charytatywne. Uroczystemu otwarciu budynku towarzyszyła m.in. wystawa plastyczna.

 

Rewitalizacja dawnego budynku fabryki Polmo zakończona

Dnia 8 września 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku dawnej fabryki Polmo przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Rewitalizacji dokonała spółka Modehpolmo Sp. z o.o. przy współudziale środków z Inicjatywy JESSICA. Zachowując chroniony przez konserwatora układ brył historycznych, dokonano licznych modernizacji, w efekcie których powstał wysokiej klasy obiekt biurowo-usługowo-handlowy o łącznej powierzchni ponad 3 tys. m kw. Budynek został w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Stałym elementem nawiązującym do historii obszaru jest ogólnodostępna galeria zdjęć, związanych z zakładami Stoewer oraz FMS POLMO, co pozwoliło na kultywowanie historii danego obszaru. Poza działalnością komercyjną, w budynku będą również organizowane wydarzenia kulturalne nawiązujące tematyką do byłych zakładów produkcyjnych.

 

Jessica przyczyniła się do stworzenia nowych miejsc pracy

Dnia 8 września 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku Papierni Skolwin. Przy współudziale środków z inicjatywy JESSICA, obszar po dawnej papierni w szczecińskiej dzielnicy Skolwin odzyskał historyczną funkcję. Prywatni inwestorzy nie tylko wyremontowali i zmodernizowali te obiekty, ale również stworzyli w nich miejsca pracy. Po latach w Szczecinie znów produkowany jest papier, a blisko 100 osób znalazło zatrudnienie. Podczas uroczystego otwarcia podpisana została umowa o współpracy w zakresie naukowym i dydaktycznym pomiędzy Papiernią APIS a Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym. Umowa umożliwi m.in. odbywanie praktyk, w czasie których studenci będą mogli zdobyć kompetencje, które trudno przekazać podczas zajęć.

 

Jessica odmieniła tereny postoczniowe

Dnia 2 czerwca 2015 roku miało miejsce oficjalne otwarcie czterokondygnacyjnego biurowca, który przy współfinansowaniu środkami z pożyczki Jessica, został wybudowany przez Biuro Ochrony Osób i Mienia ALKON Sp. z o.o. Budynek o powierzchni ponad 2 tys. m kw., wkomponowany architektonicznie w otoczenie i w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, stanął w miejscu poprzedniej, wyburzonej siedziby spółki. Obiekt łączy funkcje biurowe, usługowe oraz handlowe. W ramach realizowanego projektu spółka zobowiązała się do nieodpłatnego udostępniania sal konferencyjnych w budynku dla organizacji wspierających osoby niepełnosprawne. Dodatkowo w budynku została zlokalizowana spółdzielnia socjalna, która m.in. zajmuje się szkoleniami i pomocą w zatrudnieniu osób wykluczonych społecznie.

 

Jessica odmieniła Starą Rzeźnię

Dnia 20 marca 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku Starej Rzeźni. Dzięki środkom z inicjatywy JESSICA możliwa była adaptacja budynku pod działalność gospodarczą, społeczną i kulturalną. Budynek dawnej miejskiej rzeźni na Łasztowni zmienił się nie do poznania. Do odrestaurowanej Starej Rzeźni można teraz przyjść na koncert, wystawę, pokaz filmowy, biznesowy lunch czy do księgarni. Na piętrze budynku powstała przestrzeń biurowa przeznaczona na nową siedzibę inwestora - firmy CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. Stara Rzeźnia jest częścią większego zespołu zabytkowego objętego ochroną konserwatorską.

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm