Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Archiwum

Edukacja ekonomiczna w obrazkach

Data publikacji: 13.12.2011r.

Zakończył się kolejny etap konkursu na komiks i animacje o tematyce ekonomicznej organizowany przez Forum Obywatelskiego Rozwoju przy wsparciu Banku Zachodniego WBK. Na bazie nagrodzonych prac powstały scenariusze lekcji, które mogą być pomocne dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Scenariusze lekcji wraz z komiksowymi antologiami i animacjami na płytach CD bezpłatnie będą mogli otrzymać nauczyciele, którzy prowadzą lekcje z podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie. Honorowy Patronat nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej.

 

Przystanek Niepodległość – świętuj z nami Dzień Niepodległości!

Data publikacji: 28.10.2011r.

11 listopada 2011r. na placu Teatralnym w Warszawie odbędzie się impreza pt.: „VI Przystanek Niepodległość”, organizowana przez Muzeum Historii Polski. Miejska gra historyczna, koncert zespołu Urszuli Dudziak wraz z zespołem, dokumentalne filmy „Pod wspólnym niebem” oraz przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusami z przewodnikami – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowało Muzeum Historii Polski z okazji Święta Niepodległości. Bank Zachodni WBK został sponsorem tego wydarzenia.

 

Wielcy artyści dla małych serc!

Data publikacji: 07.10.2011r.

Już 23 października w Operze Krakowskiej odbędzie się koncert charytatywny z udziałem Krzesimira Dębskiego, Anny Jurksztowicz, kwartetu jazzowego Leszka HeFi Wiśniowskiego oraz Modern Symphony Orchestry pod dyrekcją Mikołaja Blajdy na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie. Bank Zachodni WBK został sponsorem tego wydarzenia.

 

1920 Bitwa Warszawska już w kinach!

Data publikacji: 04.10.2011r.

Już od 30 września w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać pierwszy w historii polskiej kinematografii, nakręcony w trójwymiarze, film Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska", którego mecenasem jest Bank Zachodni WBK.

 

BZ WBK Press Foto 2011 podbija Polskę

Data publikacji: 23.09.2011r.

Od 8 sierpnia w całym kraju odbywają się pokonkursowe wystawy prezentujące prace laureatów tegorocznej edycji konkursu BZ WBK Press Foto. To już siódma edycja tego prestiżowego konkursu, który Bank Zachodni WBK organizuje we współpracy z dziennikiem "Rzeczpospolita". W ciągu tych lat BZ WBK Press Foto wyrobił sobie pozycje jednego z największych i najbardziej oczekiwanych przez polskich fotoreporterów konkursu.

 

Bank Zachodni WBK Partnerem XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy

Data publikacji: 30.08.2011r.

Podczas tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy Bank Zachodni WBK będzie Partnerem panelu dyskusyjnego "Wzloty i upadki tygrysów europejskich". Debata praktyków biznesowych na temat strategii reagowania na zmieniające się uwarunkowania makroekonomiczne odbędzie się 8 września br.

 

Twoja Klisza z Powstania 2011

Data publikacji: 25.07.2011r.

Tegoroczna, 5. edycja "Twojej kliszy z Powstania" rozegra się 6 sierpnia 2011 na warszawskiej Starówce. Motywem przewodnim i jednocześnie przewodnikiem gry będą zdjęcia uczestnika Powstania Warszawskiego i dokumentatora walk na Starówce – Wiesława Chrzanowskiego. Mecenasem gry jest Bank Zachodni WBK.

 

Skarby Korony Hiszpańskiej

Data publikacji: 07.07.2011r.

El Greco, Goya, Ribera, Tycjan, Veronese, Zurbarán – w Gmachu Głównym Muzeum Narodowym w Krakowie w dniach od 13 lipca do 9 października 2011 roku. Wystawa Skarby Korony Hiszpańskiej obejmuje ponad sto arcydzieł z okresu od XV do XIX wieku wypożyczonych nam przez Patrimonio Nacional de España - instytucję zarządzającą kolekcjami królewskiego dworu hiszpańskiego.

 

Nagrody 7. edycji BZ WBK Press Foto rozdane!

Data publikacji: 22.06.2011r.

21 czerwca br. o godz. 13:00 w świetle fleszy wielu aparatów fotograficznych w warszawskiej Zachęcie wręczono nagrody w konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2011. Autorem najlepszego zdjęcia roku został Jacek Szydłowski z Dziennika Wschodniego. Podczas gali ogłoszono także zwycięzców nagród specjalnych konkursu – nagrody Rzeczpospolitej oraz Banku Zachodniego WBK. Łącznie wręczono 46 nagród i 22 wyróżnienia, a pula nagród wyniosła ponad 120 tysięcy złotych.

 

Dziennikarze w Opalenicy będą walczyć o Press Cup 2011

Data publikacji: 26.05.2011r.

II Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy Press Cup 2011 zaplanowano na długi czerwcowy weekend - 23-25 czerwca. Tym razem dziennikarze i pracownicy redakcji prasowych, telewizyjnych, radiowych i internetowych sprawdzą swoje piłkarskie umiejętności na boiskach Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy.

 

Brave Festival po raz siódmy!

Data publikacji: 19.05.2011r.

Brave Festival to jeden z największych festiwali na Dolnym Śląsku, dający szansę na spotkanie z autentyczną kulturą, zapomnianymi tradycjami, tajemniczymi obrzędami i sztuką najodleglejszych zakątków naszego globu. Tegoroczna edycja odbędzie się od 2 do 8 lipca po hasłem „Maska”, a jej sponsorem został Bank Zachodni WBK.

 

"Historia się nie powtarza" – Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

Data publikacji: 16.05.2011r.

W dniach 26-27 maja 2011 roku w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie odbędzie się Europejski Kongres Finansowy organizowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

 

III Europejski Kongres Gospodarczy 2011

Data publikacji: 11.05.2011r.

Europejski Kongres Gospodarczy w ciągu zaledwie trzech lat stał się najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Środkowej. Tegoroczny Kongres, którego Partnerem jest Bank Zachodni WBK, odbedzie się w dniach 16-18 maja w Katowicach. W trzydniowym cyklu ponad stu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, weźmie udział około 4500 gości z Polski i z zagranicy, w tym kilkuset panelistów.

 

BZ WBK Press Foto po raz siódmy!

Data publikacji: 19.04.2011r.

Ruszyła siódma edycja konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto, organizowanego przez Bank Zachodni WBK oraz dziennik Rzeczpospolita.

 

Bank Zachodni WBK sponsorem największych targów motoryzacyjnych w Polsce Motor Show 2011

Data publikacji: 18.03.2011r.

Motor Show odbywające się w dniach 18-20 marca 2011 roku w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich, to wydarzenie dla pasjonatów motoryzacji oraz osób zainteresowanych nowinkami technicznymi. Tegoroczna edycja obfitować będzie w wyjątkowe pokazy i prezentacje aut, jakich jeszcze w naszym kraju nie było. Wyłącznym sponsorem tegorocznej edycji jest Bank Zachodni WBK.

 

Konkurs na komiks i animację, czyli edukacja ekonomiczna w obrazkach

Data publikacji: 09.03.2011r.

7 marca 2011 Bank Zachodni WBK, we współpracy z Fundacją FOR, ogłosił III edycję konkursu na komiks i animację o tematyce ekonomicznej. Zagadnienia tegorocznej edycji to system emerytalny, kwestie podatkowo-budżetowe związane z wydatkami państwa, wpływ prawa na rozwój gospodarki oraz Unia Europejska.

 

BZ WBK Press Foto 2010

Data publikacji: 18.02.2011r.

BZ WBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita". Ostatnia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów.

 

Bank Zachodni WBK mecenasem głównym filmu "Czarny Czwartek"

Data publikacji: 10.02.2011r.

"Czarny Czwartek" to najnowsza produkcja Antoniego Krauze, przybliżająca dramatyczne wydarzenia grudnia 1970 roku w Gdyni. Głównym Mecenasem filmu jest Bank Zachodni WBK. Akcja filmu rozgrywa się w okresie między grudniem 1969 r., a grudniem 1970 roku, a jego scenariusz, wiernie odtwarzający tamte wydarzenia, powstał w oparciu o losy gdyńskiego stoczniowca Brunona Drywy (17 stycznia 1970 r. zginął od strzału w plecy) oraz jego rodziny.

 

Relacja z planu filmowego "Bitwa Warszawska 1920"

Data publikacji: 09.11.2010r.

Już w najbliższy czwartek, 11 listopada o godz. 21.50, na antenie TVP Kultura premiera filmu dokumentalnego "Bitwa Warszawska 1920 w 3D". Film odsłania kulisy produkcji pierwszego polskiego obrazu fabularnego realizowanego w technologii trójwymiarowej.

 

Warsztaty Banku Zachodniego WBK i Twojego Stylu - finałem konkursu "Polka i Pieniądze"

Data publikacji: 09.11.2010r.

W dniach 5 – 7 listopada 2010 odbyły się warsztaty Banku Zachodniego WBK oraz miesięcznika Twój Styl. Spotkanie było nagrodą w konkursie "Polka i pieniądze", który był ostatnim etapem 5-miesięcznego cyklu o finansach na łamach miesięcznika. Spośród zgłoszeń wyłoniono 10 laureatek, które aby wygrać, musiały opisać swoje początki w prowadzeniu biznesu.

 

Kobiety Niezapomniane

Data publikacji: 29.10.2010r.

"Kobiety Niezapomniane" to 41 Polek, odważnych, wyjątkowych, których dokonania zostały zaliczone do grona wybitnych kobiet. Autorkami wydawnictwa są dziennikarki prasy, radia, telewizji, które zainspirowane życiem swoich bohaterek postanowiły przedstawić ich losy.

 

Wrocław Global Forum

Data publikacji: 12.10.2010r.

O transatlantyckich relacjach i ekonomii w XXI w. podczas Wrocław Global Forum, które odbyło się w dniach 6-8 października, rozmawiali politycy z USA i Europy. W spotkaniu udział wzięli m.in.: zastępca sekretarza stanu USA James B. Steinberg i b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 

Ruszyły Wakacje z Orlikiem

Data publikacji: 02.08.2010r.

Bank Zachodni WBK, organizator Akademii Orlika, zachęca dzieci do aktywności sportowej także w wakacje.

 

Odważmy się być wolnymi

Data publikacji: 01.08.2010r.

Wojenne rozstania to wystawa opierająca się na opowieściach siedmiu rodzin.

 

Biennale Plakatu – 2-5 czerwca 2010 roku

Data publikacji: 20.07.2010r.

Międzynarodowe Biennale Plakatu to cykliczna impreza artystyczna poświęcona sztuce plakatu. W tym roku zorganizowana została już po raz 22 przez Muzeum Plakatu w Wilanowie. Została ona otwarta wystawą prac konkursowych i ogłoszeniem nazwisk laureatów konkursu do którego zgłosiło się 1,5 tyś chętnych z 50 krajów.

 

Bank Zachodni WBK mecenasem filmu "Bitwa Warszawska 1920"

Data publikacji: 16.07.2010r.

Bank Zachodni WBK został mecenasem najnowszej produkcji Jerzego Hoffmana "Bitwa Warszawska 1920", do której zdjęcia ruszyły na przełomie czerwca i lipca w Twierdzy Modlin pod Warszawą.

 

Budujemy przyszłą reprezentację Polski. Zakończył się nabór do II edycji Akademii Orlika

Data publikacji: 15.07.2010r.

Na 100 Orlikach w całym kraju zakończył się nabór do drugiej edycji piłkarskich zajęć dla dzieci. Wzięło w nim udział ok. 4,5 tysiąca dzieci. W kilku miejscowościach m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Kielcach i Katowicach odbyły się także atrakcyjne imprezy towarzyszące dla całych rodzin.

 

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku - Koncerty Mistrzów

Data publikacji: 25.06.2010r.

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku - Koncerty Mistrzów odbyła się w 90. rocznicę jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej roku 1920. Z tej okazji patronat honorowy objął nad festiwalem prof. Norman Davies.

 
 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm