Infolinia: 1 9999

Bank Zachodni WBK umacnia swoją pozycję rynkową

Bank Zachodni WBK S.A. wraz ze swoim większościowym akcjonariuszem Banco Santander S.A. podpisali z Deutsche Bank AG, właścicielem Deutsche Bank Polska S.A., umowę dotyczącą przeniesienia na Bank Zachodni WBK S.A. wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. Wydzielona część Deutsche Bank Polska obejmie: bankowość detaliczną, w tym private banking, business banking obejmujący Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, a także sieć placówek, agentów, pośredników i partnerów oraz dom maklerski DB Securities S.A. Przedmiotem transakcji nie jest portfel walutowych produktów kredytowych, zabezpieczonych hipoteką. Intencją Banku Zachodniego WBK jest kontynuacja umów z firmami partnerskimi, aby zachować otwartą architekturę produktów inwestycyjnych. Zrealizowanie transakcji planowane jest na IV kwartał 2018 r., pod warunkiem wcześniejszego uzyskania wszystkich zgód regulacyjnych i korporacyjnych. Przeniesienie składników tworzących wydzieloną część Deutsche Banku Polska do Banku Zachodniego WBK nastąpi z mocy prawa, po zarejestrowaniu przeprowadzonego w Deutsche Bank Polska podziału przez wydzielenie. Przeprowadzenie i zakończenie transakcji nie wiąże się z dodatkowymi aktywnościami ze strony klientów w tym zakresie, a numery przenoszonych rachunków klientów zostaną zachowane.

Zawarte porozumienie to ważna decyzja dla obydwu banków, ich akcjonariuszy, klientów i pracowników. Bank Zachodni WBK umocni swoją pozycję trzeciej pod względem wielkości aktywów instytucji finansowej w Polsce. Jednocześnie Bank Zachodni WBK stanie się wiodącym bankiem w obsłudze klientów segmentu private banking.

- Grupa Banku Zachodniego WBK, jako część silnej, międzynarodowej Grupy Santander, wzbogaci swoją działalność o dodatkowe kompetencje i umiejętności w relacjach z klientami zamożnymi, private banking oraz business banking. Dzięki zawartej umowie Bank umocni swoją pozycję trzeciego największego banku w Polsce. Jest to istotny krok w tworzeniu najlepszego banku dla klientów. Zawarta umowa doskonale wpisuje się także w dążenia Grupy Santander do umacniania i odgrywania aktywnej roli w tej części Europy. Jestem przekonany, że dzisiejsza transakcja przyniesie wymierne korzyści dla akcjonariuszy i klientów. – powiedział Gerry Byrne, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Zachodniego WBK.

- Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy, Deutsche Bank AG podjął decyzję dotyczącą sprzedaży polskiego pionu detalicznego oraz business banking, wraz z domem maklerskim DB Securities S.A. na rzecz Banku Zachodniego WBK. Jednocześnie będziemy kontynuować w Polsce rozwój Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, w tym Globalnej Bankowości Transakcyjnej. Tym samym Deutsche Bank Polska będzie nadal świadczył usługi bankowe na rzecz polskich i zagranicznych klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i organów rządowych. Kontynuowana będzie również obsługa klientów posiadających kredyty mieszkaniowe oraz pożyczki hipoteczne denominowane w walutach obcych. – powiedział Peter Tils, Przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Bank Polska S.A. i Prezes Deutsche Bank AG na Europę Środkową i Wschodnią.- Naszym priorytetem jest współpraca z klientami, regulatorami, pracownikami i pozostałymi interesariuszami, aby sprawnie przygotować proces wydzielenia i w konsekwencji włączenia pionu bankowości detalicznej oraz business banking, a także DB Securities S.A. do Banku Zachodniego WBK.

Do Banku Zachodniego WBK włączona zostanie także sieć placówek wraz z kanałami dystrybucji pośredniej. Bank Zachodni WBK jest zainteresowany kontynuacją i rozwojem tej formy współpracy, co pozwoli zwiększyć dostępność produktów i usług. Intencją Banku Zachodniego WBK jest kontynuacja umów z firmami partnerskimi, aby zachować otwartą architekturę produktów inwestycyjnych.

Przedmiotem transakcji nie będzie portfel walutowych produktów kredytowych, zabezpieczonych hipoteką, który pozostanie w Deutsche Bank Polska.

- Połączenie sił w bankowości detalicznej, w tym w usługach dla klientów zamożnych i private banking, a także w business banking przy wsparciu międzynarodowej Grupy Santander, umocni pozycję Banku Zachodniego WBK w polskim sektorze finansowym. Relacje doradców z klientami, a przede wszystkim ich wysoki profesjonalizm są niekwestionowaną wartością dodaną zawartej umowy. Ta część działalności Deutsche Bank Polska jest siłą, która wzbogaci i wzmocni dotychczasową strategię biznesową Banku Zachodniego WBK. –powiedział Michał Gajewski, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK S.A.- Jesteśmy pewni, że wykorzystując doświadczenia zespołów obu banków zaoferujemy wygodny, nowoczesny dostęp do usług, sieć placówek obejmującą cały kraj, oraz jeszcze lepsze, bardziej nowoczesne produkty i usługi finansowe, takie jak chcą klienci.

Grupa Santander znana jest na całym świecie z niezwykłej dbałości o ofertę i jakość serwisu dostarczanego klientom. Kluczem silnej pozycji biznesowej jest pomaganie klientom w codziennych sukcesach, dbanie o lojalność klientów i relacje z nimi.

Nabycie Wydzielonej Działalności Deutsche Bank Polska oraz DB Securities S.A. (raporty i prezentacja)

Więcej informacji:

Artur Sikora
Rzecznik Prasowy Bank Zachodni WBK
tel.: (+48) 22 586 80 40;
e-mail: rzecznik.prasowy@bzwbk.pl

 

Podstawowe fakty dla klientów Banku Zachodniego WBK S.A.

  • Bank Zachodni WBK oraz Banco Santander S.A. podpisali z Deutsche Bank AG umowę przeniesienia na Bank Zachodni WBK wydzielonej część Deutsche Bank Polska S.A.
  • Wydzielona część Deutsche Bank Polska obejmie: bankowość detaliczną, w tym private banking, business banking obejmujący Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, a także sieć placówek oraz sieć agentów i współpracę z pośrednikami oraz dom maklerski DB Securities S.A.
  • Dom maklerski DB Securities S.A. zostanie włączony w struktury Grupy Banku Zachodniego WBK.
  • Portfel detalicznych produktów kredytowych w walutach, zabezpieczonych hipotecznie nie podlega transakcji, pozostanie w Deutsche Bank Polska.
  • Intencją Banku Zachodniego WBK jest kontynuacja umów z firmami partnerskimi, aby zachować otwartą architekturę produktów inwestycyjnych.
  • Zakończenie transakcji, czyli włączenie wydzielonej części Deutsche Bank Polska do Banku Zachodniego WBK, planowane jest w IV kwartale 2018 r., pod warunkiem wcześniejszego uzyskania wszystkich zgód regulacyjnych i korporacyjnych.
  • Proces włączenia części Deutsche Banku Polska do Banku Zachodniego WBK nie będzie wymagał od klientów dodatkowych aktywności.
  • Nie zmieniają się numery przenoszonych rachunków bankowych, zasady działania kart płatniczych, w tym numery PIN.

 

Pytania i odpowiedzi

Co ta decyzja oznacza dla klientów Deutsche Bank Polska?
Jak będzie wyglądała obsługa klienta po włączeniu części Deutsche Bank Polska do Banku Zachodniego WBK?
Jakie będą korzyści dla klientów?
Czy Bank Zachodni WBK będzie także współpracował z wieloma towarzystwami funduszy inwestycyjnych? Czy oferta będzie taka różnorodna?
Czy lokaty są bezpieczne?
Czy klient będzie mógł załatwić wszelkie formalności związane z obsługą w każdej placówce banku?
Gdzie będą obsługiwani klienci Deutsche Bank Polska?
Jestem klientem Banku Zachodniego WBK. Czy mogę już korzystać z sieci oddziałów Deutsche Bank Polska?
Czy zmienią się numery rachunków?
Czy wszystkie umowy z klientami będą kontynuowane?
 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm