Aktualności

Konkurs. Znamy polskich finalistów EBEC!

2016-06-08

EBEC to jeden z największych konkursów inżynierskich dla najlepszych uczelni technicznych w Europie. Zadania z którymi przyszło zmierzyć się uczestnikom stanowiły test dla ich wiedzy oraz kreatywności łącząc w sobie elementy praktyki i teorii. W połowie maja br. poznaliśmy zespoły, które będą reprezentować nasz kraj w europejskim finale EBEC w Belgradzie.

więcej »

 

Warsztat. Ryzyko a Czterej Jeźdźcy Apokalipsy.

2016-06-08

Minęło ponad pięć wieków od kiedy Albrecht Durer stworzył jedną z najbardziej rozpoznawalnych rycin na świecie – Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Mimo upływu ponad pięciuset lat oraz znaczących przemian technologicznych i społecznych wojna, głód, zaraza i śmierć wciąż odgrywają istotną rolę zarówno w życiu pojedynczych osób, jak i całych narodów. W jaki sposób? Warsztat „Ryzyko a Czterej Jeźdźcy Apokalipsy” zrealizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Santander Universidades stanowił odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania w tej kwestii.

więcej »

 

Konkurs. Młodzi Organicznicy XXI wieku!

2016-06-01

Czy są wśród studentów osoby, które w dzisiejszych czasach pozostały wierne ideałom wielkopolskiej tradycji pracy organicznej? Żacy, którzy nie poprzestali jedynie na poświęceniu się studiom – działają, a przy tym są wrażliwi na los innych? Szukamy właśnie takich postaci, symbolicznych następców Emilii Sczanieckiej, Karola Marcinkowskiego i Dezyderego Chłapowskiego. Być może to właśnie Ty lub bliska Ci osoba jesteście jednymi z tych, którym należy się takie wyróżnienie?

więcej »

 

Warsztat. Nowoczesne Data Center w Banku

2016-05-05

Specjaliści Departamentu Dostarczania Usług IT Pionu Technologii, Koło Naukowe Systemów Informatycznych i Sieci Komputerowych oraz Santander Universidades rozpoczynają cykl wykładów „Nowoczesne Data Center w Banku” na Politechnice Wrocławskiej.

więcej »

 

Jeśli trenować… to tylko z Santander Universidades!

2016-04-14

Czy zdarza się, że trener potrzebuje trenera? Jasne, w końcu to rozwój stanowi fundament dla osiągnięcia sukcesu. Przekonali się o tym członkowie AKNZ Unstoppable, którzy wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK, zrealizowali Trening dla Trenerów.

więcej »

 

Jak nie dać się zwariować, czyli podsumowanie warsztatu z umiejętności walki ze stresem i presją w życiu codziennym.

2016-02-18

W życiu każdego z nas zdarzają się stresujące sytuacje, których najchętniej chcielibyśmy unikać. Co jednak zrobić gdy musimy stawić im czoła? Czy można się do tego odpowiednio przygotować? W ramach warsztatu „stres i presja w życiu codziennym i zawodowym”, uczestnicy otrzymali najważniejsze wskazówki, które w przyszłości pomogą im zrozumieć zarówno źródło napięcia jak i metodę na jego pokonanie.

więcej »

 

#Warsztat. Mała firma w pigułce!

2016-01-28

Myślisz o własnej działalności? Wciąż brakuje Ci odwagi by zrobić pierwszy krok? Dołącz do warsztatu „Mała firma w pigułce” i zdobądź niezbędną wiedzę z Uniwersytetem Łódzkim i Bankiem Zachodnim WBK.

więcej »

 

Jesteśmy razem już od 4 lat! #SantanderUniPL

2016-01-22

Stała współpraca z 52 uczelniami z całego kraju, realizacja 40 projektów badawczych i rozpoczęcie pracy nad kolejnymi 50, umożliwienie ponad 150 studentom oraz pracownikom naukowym wyjazdu na stypendia do największych ośrodków akademickich za granicą oraz budowa 5 pierwszych Stref Santander Universidades na polskich uczelniach – to jedynie część tego co udało się nam osiągnąć do końca 2015 roku.

więcej »

 

Już w Polsce! Strefy Santander Universidades wreszcie otwarte #SantanderUniPL!

2015-11-16

Placówka Bankowa, która oprócz konta może zaoferować Ci płatne praktyki, a w miejsce oferty karty kredytowej zaproponuje pomoc w realizacji projektów badawczych? Tym właśnie wyróżniają się nowo otwarte Strefy Santander Universidades!

więcej »

 

Zakończyła się rekrutacja do III edycji Programu Grand Tour – poznaj samego siebie! Wkrótce poznamy finalistów, którzy wyruszą z nami w największą podróż swojego życia.

2015-07-21

Już niebawem wyłonimy szczęśliwych zwycięzców, którzy wezmą udział w sześciodniowym warsztacie rozwojowym we Wrocławiu w dniach 7 – 12 września 2015 r.

więcej »

 
Pokaż wszystkie
 

Uniwersytet Jagielloński z nami!

2015-06-18

Już 55 uczelnia przystąpiła do Santander Universidades. Wczoraj prof. dr hab. med. Wojciech Nowak – rektor najstarszej uczelni w Polsce – oraz Michał Kuczmierowski – dyrektor Santander Universidades – podpisali umowę o współpracy.

więcej »

 

„Z Młodymi i dla Młodych” z Santander Universidades

2015-04-20

Już dzisiaj, w Katowicach, wystartował VII Europejski Kongres Gospodarczy, jedno z najważniejszych wydarzeń traktujących o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. W jego formułę – po raz pierwszy – wpisany został projekt Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow), którego jesteśmy Partnerem.

więcej »

 

Szkoła Główna Handlowa rozszerza współpracę z nami

2015-04-15

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podpisała wczoraj umowę na mocy której ufundowane zostaną nagrody dla najlepszych studentów SGH, dofinansowane będą zagraniczne wyjazdy pracowników i studentów oraz zrealizowane zostaną dwa projekty naukowe: Chinese - European Partnership for Development oraz European Doctoral School of Demography (EDSD).

więcej »

 

Dołączyła do nas PPWSZ w Nowym Targu

2015-03-27

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu podpisała dzisiaj umowę ramową, dzięki której dołączyła do uczelni Santander Universidades.

więcej »

 

Ciekawi ludzie, nowe doświadczenia, nieograniczona ilość wrażeń!, czyli podsumowanie II edycji Grand Tour – poznaj samego siebie!

2015-03-18

II edycja Grand Tour – poznaj samego siebie!, to 12 studentów, którzy w ciągu 6 dni poznali nie tylko swoje mocne i słabe strony, ale także nauczyli się udzielania feedbacku i współpracy z grupą w celu osiągnięcia celu. Tak w wielkim skrócie można podsumować efekty Programu.

więcej »

 

Pstryknij fotkę i weź udział w konkursie JEDNA SMARTCARD, WIELE MOŻLIWOŚCI

2015-03-10

Jesteś studentem aktywnie korzystającym z social media? Lubisz fotografować, a przy okazji masz głowę pełną innowacyjnych pomysłów? Weź udział w konkursie „Jedna Smartcard, wiele możliwości.”

więcej »

 

Może to właśnie Ciebie szukamy! Casting do sesji zdjęciowej Santander Universidades.

2015-03-06

Chciałbyś/abyś swoją twarzą promować Santander Universidades? Jesteś otwartą, lubiącą pracę z aparatem fotograficznym osobą? Zgłoś się już dzisiaj!

więcej »

 

NeedApp rozstrzygnięty!

2015-03-02

Tak jak już wcześniej pisaliśmy w minionym tygodniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu należącym do Santander Universidades odbył się prawdziwy maraton…programistyczny! Najlepszą aplikację mobilną w konkursie przygotowała firma KIWIGROUP, której rozwiązanie wspomaga tworzenie własnej ścieżki kariery przez absolwentów, a także studentów UEP. Partnerem konkursu byliśmy my!

więcej »

 

3 lata za nami!

2015-02-26

Umowy o współpracy z 53 uczelniami w kraju, 73 konkretne projekty naukowe i badawcze, kilkudziesięciu młodych Polaków uczestniczących w Programach Globalnych i blisko 40 tys. wydanych Elektronicznych Legitymacji z funkcją płatniczą MasterCard Smartcard. W ciągu 3 lat swojej działalności staliśmy się największym i najlepszym w Polsce przykładem współpracy między światem biznesu, a światem nauki.

więcej »

 

NeedApp, czyli w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań.

2015-02-25

Dzisiaj (25 lutego) wystartował konkurs NeedApp, podczas którego - dzięki autorskiej kombinacji nowoczesnych metod pracy - w zaledwie dwa dni powstaną zaawansowane prototypy aplikacji mobilnych dla absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Partnerem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK realizujący w Polsce Santander Universidades.

więcej »

 

Jak Smartcard zmienia uczelnie…

2015-02-20

Czy wprowadzając nowe funkcjonalności, sprostamy coraz większym wymaganiom studentów? Między innymi o tym dyskutowali uczestnicy III Krajowej Konferencji Użytkowników Systemów Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

więcej »

 

LAUREACI II edycji GRAND TOUR – POZNAJ SAMEGO SIEBIE!

2015-02-18

 

więcej »

 

O Smartcard podczas III KKUSELS

2015-02-12

Jak zmieniała się funkcjonalność i metody wykorzystywania kart ELS (Elektroniczna Legitymacja Studencka)? Jakie korzyści daje ELS uczelniom i studentom? Jak skutecznie wdrożyć nową funkcjonalność? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań już jutro podczas III Krajowej Konferencji Użytkowników Systemów Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Bank Zachodni WBK wydający uczelniom w ramach Santander Universidades Smartcard, czyli Elektroniczną Legitymację z funkcją płatniczą, jest Głównym Partnerem wydarzenia.

więcej »

 

Politechnika Białostocka w Santander Universidades

2015-02-05

Politechnika Białostocka, na mocy podpisanej wczoraj (4 lutego) umowy, dołączyła do sieci uczelni Santander Universidades. Umowę podpisali prof. Lech Dzienis – rektor Politechniki Białostockiej oraz Michał Kuczmierowski - dyrektor Santander Universidades w Polsce. Politechnika jest 53 szkołą wyższą należących do Santander Universidades, który w Polsce działa od 3 lat i na całym świecie obejmuje prawie 1200 uczelni.

więcej »

 

Największy w Polsce Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości wystartował we Wrocławiu przy oddziale BZ WBK.

2015-01-09

Start-upy w Polsce to już nie przypadkowe projekty, ale przemyślane i rzetelnie opracowane, często będące już w realizacji, koncepcje. Za nimi stoją młodzi ludzie przekonani co do wartości swoich pomysłów, zdeterminowani do zrobienia z nich realnego biznesu. Wczoraj, we wrocławskim oddziale naszego banku, swoje podwoje dla takich osób otworzył największy w Polsce Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

więcej »

 

Ana Botín przedstawiła Kartę Uniwersytecką Río 2014 podczas XXIV Iberoamerykańskiego Szczytu Przywódców Państw

2014-12-15

Podczas XXIV Iberoamerykańskiego Szczytu w Meksyku, Ana Botin wręczyła prezydentowi Meksyku Enrique Peña Nieto, królowi Hiszpanii Filipowi VI i Iberoamerykańskiej Sekretarz Generalnej Rebece Grynspan Kartę Uniwersytecką Rio 2014. Karta jest efektem strategii wypracowanej w ramach III Międzynarodowego Spotkania Rektorów w Rio, które odbyło się w lipcu tego roku i w którym wzięło udział ponad 1000 rektorów z 36 krajów, w tym także z Polski.

więcej »

 

MOOC, czyli innowacje w edukacji

2014-12-11

W najbliższy poniedziałek tj. 15 grudnia o godz. 12:00 w Miasteczku Financial City odbędzie się warsztat pod tytułem "Innowacje w edukacji", którego głównym gościem będzie prof. Eric Grimson, były Rektor MIT, guru w dziedzinie innowacji w edukacji.

więcej »

 

Mikołajkowe stypendium w ALK

2014-12-10

Akademia Leona Koźmińskiego to połączenie edukacji, pomysłów i innowacyjności. Po raz kolejny udowodniono to 8 grudnia w ramach International Santa Claus Day.

więcej »

 

II Anty-Konferencja - relacja

2014-12-05

II Anty-Konferencja CSR, wydarzenie zorganizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, to nowatorska, otwarta formuła, której Partnerem Strategicznym był Bank Zachodni WBK. Wydarzenie skupiło liderów oraz specjalistów CSR z całej Polski oraz było inspiracją do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego kreowania najlepszych rozwiązań i standardów działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

więcej »

 

Santander Universidades Partnerem Digital Transformation

2014-11-27

Przestrzeń cyfrowa to coraz bardziej popularny i perspektywiczny obszar, a szukanie takich obszarów wpisane jest w cele Santander Universidades.

Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się zaangażować w program edukacyjny Digital Transformation, który w całości poświęcony jest zagadnieniom budowania biznesu w przestrzeni cyfrowej i  wyzwań związanych z transformacją istniejących procesów biznesowych.

więcej »

 

„Bieg przez płotki – szanse i przeszkody w budowie silnej gospodarczo Polski”

2014-11-24

Już jutro (25 listopada) na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się Panel VIP z udziałem Prezesa Banku Zachodniego WBK - Mateusza Morawieckiego.

Tytuł wykładu „Bieg przez płotki – szanse i przeszkody w budowie silnej gospodarczo Polski”.

więcej »

 

Dołączył do nas Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu!

2014-11-21

Wczoraj, 20 listopada br., do grona 51 polskich szkół wyższych należących do Santander Universidades, dołączył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. To pierwsza artystyczna uczelnia w polskim Santander Universidades, a zarazem największa w naszym kraju uczelnia o takim profilu.

więcej »

 

7 uniwersytetów razem z nami wydało 36 tysięcy Elektronicznych Legitymacji z funkcją płatniczą!

2014-10-27

Legitymacje Smartcard integrują w jednym plastiku funkcje, z których akademicy dotychczas korzystali przy użyciu wielu kart np. legitymacji, karty bibliotecznej, biletu miejskiego, karty parkingowej, a - od tego roku - także funkcję karty płatniczej. Dodatkowo pracujemy nad ofertą atrakcyjnych zniżek, specjalnych promocji, a także programów partnerskich (np. elektroniczny dostęp do książek naukowych, atrakcyjna oferta kin studyjnych) przeznaczonych tylko dla posiadaczy Smartcard.

więcej »

 

Wrocławski Uniwersytet Medyczny przystąpił do Santander Universidades

2014-10-14

15 października br. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu podpisał ramową umowę z Bankiem Zachodnim WBK, dzięki której dołączy do grona 44 innych polskich szkół wyższych biorących udział w największym globalnym projekcie uczelnianym – Santander Universidades.

 

więcej »

 

Wojskowa Akademia Techniczna rozpoczyna współpracę z Santander Universidades

2014-10-14

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie dołączyła do Santander Universidades – największej globalnej sieci uniwersytetów. 15 października br. uczelnia podpisała ramową umowę o współpracy z Bankiem Zachodnim WBK - dzięki czemu znalazła się w gronie 45 uczelni w Polsce oraz ponad 1200 uczelni na cały świecie.

 

więcej »

 

II Anty – Konferencja CSR

2014-10-14

Już jutro 15 października 2014 r.w Domu Braci Jabłkowski odbędzie się II Anty-Konferencja CSR. O nas też tam będzie!

 

więcej »

 

Business Education Jam

2014-10-10

Zachęcamy do udziału w pierwszej globalnej dyskusji on-line z udziałem środowisk akademickich. Dyskusja skierowana jest do uczelni Santander Universidades i odbędzie się od 30.09 do 2.10.2014 roku.

 

więcej »

 

Wejdź z nami w świat finansów!

2014-10-01

Jesteś studentem poszukującym tanich i nowoczesnych rozwiązań bankowych? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy STARTER STUDENCKI w ramach którego oferujemy tanie i wygodne Konto Godne Polecenia lub kartę kredytową. Dajemy także możliwość korzystania z aplikacji BZWBK24 mobile. Za aktywne jej używanie otrzymasz od nas 50 zł.

 

więcej »

 

Znamy zwycięzców Grand Tour – poznaj samego siebie!

2014-07-15

6 tygodni rekrutacji, II etapy naboru i wielu chętnych do zmierzenia się z aktywnościami w ramach Grand Tour – poznaj samego siebie!

 

więcej »

 

Grand Tour – poznaj samego siebie! – przedłużamy termin naboru

2014-07-15

Wszystkich, którzy chcieli zgłosić do Grand Tour – poznaj samego siebie!, ale … nie mogli, zapomnieli lub nie udało im się z różnych powodów informujemy, że przedłużyliśmy termin przyjmowania zgłoszeń do 27 lipca do godz. 24:00.

 

więcej »

 

UKSW otworzyło studio radiowo-telewizyjne współfinansowane przez Bank Zachodni WBK

2014-07-14

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie bezustannie dąży do podnoszenia poziomu kształcenia oraz narzędzi edukacyjnych, jakich dostarcza swoim studentom. Jednym z nich jest otwarta Pracownia Podstaw Technik Radiowo-Telewizyjnych im. Ks. prof. A. Lewka współfinansowana przez Bank Zachodni WBK w ramach Santander Universidades.

 

więcej »

 

Konkurs „EUREKA! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” – rozstrzygnięty!

2014-06-27

Santander Universidades - program realizowany w Polsce przez Bank Zachodni WBK był partnerem konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”

 

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczyna współpracę z Santander Universidades

2014-06-26

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podpisał dzisiaj umowę, dzięki której dołączył do globalnej sieci uczelni Santander Universidades. W Polsce Santander Universidades realizowany jest przez Bank Zachodni WBK.

 

więcej »

 

Wystartuj ze Starterem Studenckim.

2014-06-23

Jesteś studentem i wkraczasz w świat finansów? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy pakiet nowoczesnych i wygodnych usług bankowych. W ramach Pakietu Starter Studencki oferujemy Ci tanie i wygodne Konto Godne Polecenia oraz kartę kredytową, a także dajemy możliwość korzystania z aplikacji BZWBK 24 mobile uznanej przez internautów za najlepszą aplikację mobilną 2013 r. w konkursie Mobile Trends Awards.

 

więcej »

 

Prezes BZ WBK na Uniwersytecie Łódzkim: polski model rozwoju gospodarczego ma kilka wad

2014-06-10

O głównych problemach gospodarczych w rozwoju kraju mówił studentom podczas swojego wykładu na Uniwersytecie Łódzkim prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki. – Jednym z najpoważniejszych problemów polskiej gospodarki jest dług, przejawiający się permanentnym deficytem na rachunku bieżącym. – uważa prezes Morawiecki.

 

więcej »

 

Uniwersytet Opolski 42 uczelnią, która przystąpiła do Santander Universidades w Polsce

2014-05-21

Uniwersytet Opolski podpisał dzisiaj umowę, dzięki której dołączył do globalnej sieci uczelni Santander Universidades. W Polsce Santander Universidades realizowany jest przez Bank Zachodni WBK. Uroczyste podpisanie umowy poprzedzone było wykładem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, który odbył się w ramach cyklu „Złota Seria Wykładów Otwartych” i dotyczył odzyskiwania dzieł utraconych w czasie II wojny światowej.

 

więcej »

 

Banco Santander dofinansowuje stypendia Fulbrighta

2014-05-20

22 kwietnia 2014 r. sekretarz stanu ds. współpracy międzynarodowej z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, Jesús M. Garcia Aldaz oraz ambasador USA w Hiszpanii, James Costos wyrazili wdzięczność za wsparcie programu stypendiów Fulbrighta udzielone przez różne firmy i fundacje, między innymi przez Banco Santander w ramach Globalnej Dywizji Santander Universidades.

 

więcej »

 

Misja Antarktyda – wizyta w Miasteczku Grupy Santander i spotkanie z przewodniczącym Emilio Botinem

2014-05-16

Banco Santander wspiera badania naukowe Projektu Antarktyda w ramach Santander Universidades.
28 kwietnia 2014 roku, Przewodniczący Banco Santander, Emilio Botín, gościł wojskowych uczestniczących w Projekcie Antarktyda. Jest to inicjatywa wspierana przez Banco za pośrednictwem Globalnej Dywizji Santander Universidades.

 

więcej »

 

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w światowym programie współpracy uczelnianej

2014-05-14

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podpisał dzisiaj umowę ramową, dzięki której dołączył do grona uczelni należących do globalnego Programu Santander Universidades, zarządzanego w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

 

więcej »

 

FOTO TALENTY 2014: nagroda dla najlepszego zdjęcia z życia uniwersyteckiego

2014-05-08

Santander Universidades w ramach III Międzynarodowego Kongresu Rektorów ogłasza internetowy konkurs Foto Talenty 2014. Celem konkursu jest promowanie, wyróżnianie, propagowanie i nagradzanie kreatywności w sztuce fotografii. Nagroda dla zwycięzcy to 3 000 EUR.

 

więcej »

 

VI Europejski Kongres Gospodarczy Innowacyjność, badania, rozwój

2014-04-15

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko stu sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

 

więcej »

 

Murcia – 11 uczelni podzieliło się swoim doświadczeniem w zakresie studenckich SmartCard

2014-04-15

Organizatorem kongresu było Międzynarodowe Centrum SmartCard przy Uniwersytecie w Murcji. Uniwersytet w Murcji jest jednym z pięciu ośrodków na świecie testujących tę technologię.
Karty zostały opracowane przez Banco Santander za pośrednictwem Globalnej Dywizji Santander Universidades i we współpracy z każdym z ośrodków uniwersyteckich. Korzysta z nich ponad 7 milionów 100 tysięcy studentów z 274 uczelni wyższych z 12 krajów.

 

więcej »

 

Zaprojektuj oficjalne trofeum F1 i wygraj udział w Grand Prix Wielkiej Brytanii!

2014-04-10

Interesujesz się designem, a do tego pasjonują Cię wyścigi F1? Zgłoś się do naszego konkursu!
W ramach Santander Universidades zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w konkursie „Santander Challenge – Zaprojektuj Trofeum”. Jego celem jest zaprojektowanie oficjalnego Trofeum F1, które będzie wręczone zwycięzcom Grand Prix Wielkiej Brytanii i Niemiec. Do 14 maja 2014 roku możecie przedstawiać swoje projekty i głosować na przesłane propozycje na www.santanderchallenge.com.

 

więcej »

 

Uniwersytet Łódzki rozszerza współpracę z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Santander Universidades

2014-04-08

Uniwersytet Łódzki podpisał nową umowę o współpracy naukowej z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Programu Santander Universidades. Dzięki temu porozumieniu sfinansowanych zostanie pięć nowych projektów badawczych i naukowych, zrealizowany zostanie konkurs na najlepsze filmy instruktażowe i edukacyjne oraz kontynuowany będzie projekt z zakresu przedsiębiorczości, zainicjowany w styczniu 2013 roku.

 

więcej »

 

Bank Zachodni WBK w ramach Santander Universidades Partnerem XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

2014-04-08

Poznański Festiwal to trzydniowe akademickie święto (8-10 kwietnia 2014 roku), które pokazuje, że nauka nie tylko nie jest nudna, ale też może być podana w przystępnej, ciekawej formie, trafiającej do każdego – bez względu na zainteresowania i wiek. Partnerem tegorocznej edycji Festiwalu jest Bank Zachodni WBK w ramach Santander Universidades.

 

więcej »

 

Warsztaty z social media dla uczelni Santander Universidades w Polsce

2014-04-03

Ponad 20 osób, reprezentujących uczelnie należące do Santander Universidades w Polsce, wzięło udział w pierwszych warsztatach na temat skutecznej komunikacji w mediach społecznościowych.

 

więcej »

 

XX Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

2014-03-31

Jubileuszowa Konferencja Parlamentu Studentów przyciągnęła w tym roku prawie 400 przedstawicieli samorządów studenckich. Szkolenia, panele dyskusyjne oraz wymiana doświadczeń, to tylko część zorganizowanych, przy współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Santander Universidades, atrakcji.

 

więcej »

 

Studenci iberoamerykańscy apelują o bezpłatny dostęp do studiów wyższych

2014-03-13

Dane te pochodzą z sondażu Universii, w którym udział wzięło ponad 20.000 studentów z Hiszpanii, Portugalii oraz Ameryki Łacińskiej. Studenci uważają, że bezpłatny dostęp jest korzystniejszy od pożyczek lub też stypendiów przyznawanych na zapłatę czesnego. Universia przeprowadza aktualnie kolejny sondaż, w którym można wziąć udział do 18 marca. Ankiety stanowią część przygotowań do III Międzynarodowego Spotkania Rektorów Universia, które odbędzie się w lipcu w Rio de Janeiro i w którym weźmie udział ponad 1000 rektorów.

 

więcej »

 

Trwa rekrutacja na X edycję Letnich Praktyk Badawczych!

2014-03-11

Bank Zachodni WBK realizujący w Polsce program Santander Universidades został mecenasem jubileuszowej X edycji Letnich Praktyk Badawczych organizowanej przez: Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

 

więcej »

 

Kierunek: Bank!

2014-03-07

Kierunek: Bank! to projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie skierowany przede wszystkim do studentów kierunków finansowych, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z sektorem bankowym. Partnerem projektu - w ramach programu Santander Universidades - jest Bank Zachodni WBK.

 

więcej »

 

Opinie studentów na temat celów działalności uniwersytetów

2014-03-04

Z opinii studentów wynika, że najważniejszym zadaniem Uniwersytetów jest kształcenie dobrych specjalistów
Dane te pochodzą z sondażu przeprowadzonego przez Universię na grupie ponad 20 000 członków społeczności akademickich z Hiszpanii, Portugalii i Ameryki Łacińskiej celem dogłębnego zbadania rzeczywistości uniwersyteckiej.
Ankiety stanowią część działań przygotowawczych do III Międzynarodowego Spotkania Rektorów Universia, które odbędzie się w lipcu w Rio de Janeiro i w którym weźmie udział ponad 1000 Rektorów.

 

więcej »

 

Poznański Uniwersytet Przyrodniczy dołączył do programu Santander Universidades

2014-03-03

27 lutego br. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu podpisał umowę ramową z Bankiem Zachodnim WBK, dzięki której dołączył do grona 39 polskich szkół wyższych należących do globalnej sieci Santander Universidades.

 

więcej »

 

Politechnika Poznańska tworzy międzynarodowe konsorcjum badawcze we współpracy z Santander Universidades

2014-02-27

Politechnika Poznańska podpisała dziś umowę o współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach programu Santander Universidades. Dzięki temu porozumieniu poznańska uczelnia zbuduje konsorcjum naukowo-badawcze z udziałem polskich oraz zagranicznych partnerów, reprezentujących zarówno środowiska akademickie, jak i świat biznesu.

 

więcej »

 

IV edycja Konferencji SMART PM w Krakowie

2014-02-20

Chcesz podnieść swoje kompetencje z zakresu zarządzania projektami? Zapisz się już teraz na IV edycję Konferencji Zarządzania Projektami SMART PM, która odbędzie się 14-15 marca 2014 roku w Krakowie. Organizatorem i gospodarzem konferencji jest Koło Zarządzania Projektami przy Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, natomiast Sponsorem Bank Zachodni WBK realizujący w Polsce program Santander Universidades.

 

więcej »

 

Uniwersytety Santandera rozpoczynają rok mocnym akcentem

2014-02-18

Podejmowanie nowych wyzwań, będące mottem 7. Konwencji Santander Universidades, zawiera w sobie cel Dywizji, którym jest pozostanie światowym wzorcem bankowości.

 

więcej »

 

Masz marzenie? Wygraj nawet 4 tys. złotych na jego realizację!

2014-02-11

Nawet 4 tys. zł na realizację marzenia można wygrać w konkursie „Mam marzenia do spełnienia” na facebooku. Wystarczy uzasadnić w 140 znakach, jaki masz cel na ten rok i jaki sposób produkty bankowe mogą pomóc w jego realizacji.

 

więcej »

 

Santander Universidades - inwestujemy w naukę!

2014-01-31

39 uczelni w programie, 22 umowy o współpracy, 56 realizowanych projektów naukowych, 25 studentów oraz pracowników naukowych uczestniczących w programach globalnych realizowanych w USA, Niemczech i Singapurze, możliwość korzystania przez polskie szkoły wyższe z doświadczeń najlepszych uczelni światowych – tak wygląda podsumowanie dwóch pierwszych lat funkcjonowania w Polsce Programu Santander Universidades zarządzanego przez Bank Zachodni WBK.

 

więcej »

 

Politechnika Łódzka rozpoczyna realizację projektów indywidualnych w ramach Santander Universidades

2014-01-15

Politechnika Łódzka podpisała dziś umowę o współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach programu Santander Universidades. Dzięki podpisanemu porozumieniu studenci łódzkiej politechniki wezmą udział w atrakcyjnym konkursie organizowanym dla kół naukowych swojej uczelni, a także w szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości.

 

więcej »

 

Etyka w finansach –Nagroda Robina Cosgrove 2013-2014 : II edycja polska

2014-01-03

Ruszyła druga w Polsce edycja konkursu Etyka w finansach - Nagroda Robina Cosgrove (Ethics In Finance – Robin Cosgrove Prize). Organizatorem polskiej edycji  jest Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich, a światowej -  Obserwatorium Finansowe, szwajcarska fundacją non profit w Genewie (www.robincosgroveprize.org). Jednym ze sponsorów jest Bank Zachodni WBK.

 

więcej »

 

Politechnika Wrocławska zrealizuje trzy projekty w ramach Santander Universidades

2013-12-19

Politechnika Wrocławska podpisała dziś umowę, dzięki której w ramach programu Santander Universidades, zorganizuje prestiżową międzynarodową konferencję naukową na temat biologii molekularnej oraz upamiętni profesorów Uczelni w nowopowstającej alei profesorów Politechniki.

 

więcej »

 

SWPS zrealizuje dwa projekty w ramach Santander Universidades

2013-12-18

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (SWPS) podpisała dziś umowę, dzięki której w ramach programu Santander Universidades, studenci i wykładowcy uczelni zrealizują dwa projekty naukowe. Pierwszy dotyczy zachowań i wyborów konsumentów, drugi – organizacji zajęć dla studentów z uznanymi pisarzami hiszpańskojęzycznymi. Programem Santander Universidades w Polsce zarządza Bank Zachodni WBK.

 

więcej »

 

Santander Universidades wspiera Koncert Świąteczny SGH

2013-12-16

18 grudnia warszawski Klub Palladium znów rozbłyśnie blaskiem tysięcy świątecznych lampek, a ze sceny popłynie popularny hit "Last Christmas".
W tym roku zadzieje się tak m.in. za sprawą Banku Zachodniego WBK i Programu Santander Universidades.

 

więcej »

 

Z Politechniki Śląskiej do Doliny Krzemowej

2013-11-27

Politechnika Śląska podpisała dziś umowę na realizację projektu „Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades”. Dzięki niemu studenci i naukowcy z gliwickiej uczelni - przy wykorzystaniu najnowszych światowych trendów - opracują modele biznesowe pozyskiwania inwestorów. Programem Santander Universidades w Polsce zarządza Bank Zachodni WBK.

 

więcej »

 

Krakowski Uniwersytet Pedagogiczny w światowym programie współpracy uczelnianej

2013-11-22

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie podpisał dzisiaj umowę ramową, dzięki której dołączył do grona uczelni należących do globalnego programu Santander Universidades, zarządzanego w Polsce przez Bank Zachodni WBK. Pierwszym efektem współpracy będzie opracowanie przez krakowską uczelnię i wdrożenie innowacyjnego programu Leader100 University pozwalającego studentom lepiej odnaleźć się na rynku pracy.

 

więcej »

 

Wsparcie Banku Zachodniego WBK dla współpracy Uniwersytetu Szczecińskiego i Instytutu Cervantesa

2013-11-21

Uniwersytet Szczeciński podpisał umowę o współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach programu Santander Universidades. Dzięki niej studenci, doktoranci i pracownicy uczelni będą mogli m.in. skorzystać z bezpłatnych zajęć języka hiszpańskiego prowadzonych przez lektorów Instytutu Cervantesa.

 

więcej »

 

W III Międzynarodowym Spotkaniu Rektorów Universia w Rio de Janeiro weźmie udział 1100 uniwersytetów

2013-11-19

Emilio Botín: „Więcej edukacji i więcej absolwentów wyższych uczelni oznacza postęp kraju. W 2014r. w Rio de Janeiro odbędzie się światowy szczyt edukacji wyższej”

W ciągu ostatnich 15 lat Banco Santander przeznaczył 1 mld euro na wsparcie dla uniwersytetów.

Na spotkanie, które odbędzie się w lipcu 2014 r. w Rio de Janeiro, zaproszono przedstawicieli 50 uniwersytetów z Polski.

 

więcej »

 

Wsparcie Grupy Santander dla Stowarzyszenia Kanclerzy Hiszpańskich Uczelni (CRUE)

2013-11-15

Przewodniczący Banco Santander, Emilio Botín, wzmocnił wsparcie Grupy Santander dla Stowarzyszenia Kanclerzy Hiszpańskich Uczelni (CRUE) dzięki umowie współpracy podpisanej z Adelaida de la Calle, Prezes CRUE.

 

więcej »

 

Banco Santander przekaże uczelniom amerykańskim 100 mld usd

2013-10-28

Podczas konferencji zorganizowanej 21 października 2013r w nowojorskim Lincoln Centre, Emilio Botín, przewodniczący Banco Santander, poinformował, że za pośrednictwem Globalnej Dywizji Santander Universidades bank podpisał 5-letnią umowę o współpracy z uniwersytetami amerykańskimi. Wśród sygnatariuszy znalazły się wybitne osobistości z amerykańskiego świata nauki.

 

więcej »

 

Ruszyła kampania „Zero golenia, zero strzyżenia!”

2013-09-30

Od dzisiaj do 25 października na wybranych uczelniach objętych programem Santander Universidades będzie realizowana kampania Konta Godnego Polecenia. Specjalnie dla studentów 17 wybranych uczelni produkt wzbogacono darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce i za granicą do końca 2014 roku.

 

więcej »

 

Chcesz wiedzieć więcej? – zabierz rodzinę i znajomych na XVII Festiwal Nauki

2013-09-18

Tegorocznej edycji Festiwalu Nauki, który rozpoczął się 20 września i potrwa do 29 września, przyświeca przekaz „Brak inwestycji w naukę, to inwestycja w ignorancję”. Bank Zachodni WBK realizujący program Santander Universidades w Polsce zaangażował się w realizację tego projektu.

więcej »

 

Nie możesz przespać tej Nocy!

2013-09-26

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. 27 września br. w tym samym czasie w całej Europie odbędą się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Wśród sponsorów projektu znalazł się Bank Zachodni WBK od 2011 roku realizujący program Santander Universidades.

więcej »

 

„Nauka to nasza pasja” – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej dołączyła do Santander Universidades

2013-07-11

2 lipca br. do programu Santander Universidades dołączyła 38. uczelnia. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej jest najlepszą niepubliczną uczelnią w naukach społecznych, w której pasja i pragmatyzm idą w parze, a nowoczesność i rozumienie wyzwań współczesnego świata stanowią fundament.

więcej »

 

Pierwsze indywidualne stypendium w programie Santander Universidades w Polsce

2013-06-05

29 maja br. na Akademii Leona Koźmińskiego odbyło się uroczyste wręczenie pierwszego indywidualnego stypendium naukowego przyznanego w ramach programu Santander Universidades.

więcej »

 

Santander Universidades ze specjalną ofertą produktową dla uczelni

2013-05-28

Dzisiaj rozpoczyna się kampania specjalnej oferty Konta Godnego Polecenia, przygotowana w ramach programu Santander Universidades. Oferta skierowana jest do pracowników i studentów 13 wybranych uczelni wyższych.

więcej »

 

Program Santander Universidades realizujemy z najlepszymi polskimi uczelniami

2013-05-10

9 maja br. w Warszawie odbył się uroczysty finał Rankingu Szkół Wyższych 2013 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Zgromadził on znakomitą reprezentację najlepszych polskich uczelni. Bank Zachodni WBK, realizujący w Polsce program Santander Universidades, był Partnerem Rankingu.

więcej »

 

Emilio Botín podpisał umowę w ramach programu Santander Universidades w Polsce

2013-03-13

Marek Bojarski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego i Emilio Botín, przewodniczący Banco Santander, podpisali porozumienie, które wzmacnia współpracę nawiązaną w grudniu 2011 roku. W spotkaniu uczestniczył Mateusz Morawiecki, prezes Banku Zachodniego WBK oraz inni przedstawiciele kadry zarządzającej. Uniwersytet Wrocławski był jednym z pierwszych, który w grudniu 2011 roku dołączył do programu Santander Universidades, którym w Polsce zarządza Bank Zachodni WBK.

więcej »

 

Pierwszy projekt uniwersytecki w programie Santander Universidades

2012-12-28

27 grudnia br. podpisana została pierwsza szczegółowa umowa o współpracy pomiędzy Bankiem Zachodnim WBK a Uniwersytetem Zielonogórskim w ramach programu Santander Universidades.

więcej »

 

Santander Universidades - “niemożliwe do skopiowania”

2012-11-19

Porozumienie łączące Banco Santander z Uniwersytetami zostało odnowione przez José Antonio Villasante, dyrektora generalnego Banco Santander i dyrektora Globalnej Dywizji Santander Universidades. Podczas spotkania obecni byli dyrektorzy Santander Universidades ze wszystkich krajów, w których działa dywizja.

więcej »

 

Bank na Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich

2012-10-24

W Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich w Zielonej Górze oraz inauguracji roku akademickiego 2012/2013 wzięło udział 20 rektorów spośród najbardziej renomowanych uczelni oraz goście Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.

więcej »

 

Pierwsi polscy stypendyści Programów Globalnych

2012-10-15

10 pierwszych przedstawicieli polskich uczelni wzięło udział w programach stypendialnych organizowanych przez najlepsze uczelnie w Stanach Zjednoczonych oraz Singapurze. Opowiedzieli nam o swoich wrażeniach.

więcej »

 

Festiwal Nauki w Warszawie

2012-10-01

Ponad 900 ciekawych spotkań z zakresu nauk ścisłych, społecznych, humanistycznych i technicznych na terenie całej Warszawy i okolic w ciągu 10 dni. Oto bilans XVI edycji Festiwalu Nauki w Warszawie, który zakończył się 30 września 2012 roku. Wśród sponsorów Festiwalu znalazł się Bank Zachodni WBK, który realizuje w Polsce program Santander Universidades.

więcej »

 

Start programu Santander Universidades w Polsce

2011-12-29

Pod koniec 2011 r. w ramach projektu Santander Universidades Bank Zachodni WBK podpisał pierwsze umowy ramowe z czterema uczelniami w Polsce.

więcej »

Bank Zachodni WBK S.A. z siedzibą we Wrocławiu, Rynek 9/11, 50-950 Wrocław, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu, Wydział VI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000008723. NIP: 896 000 56 73. Wysokość kapitału zakładowego: 992.345.340 zł. Wysokość kapitału wpłaconego: 992.345.340 zł.

Kontakt

Infolinia 1 9999 Z zagranicy +48 61 81 19999